Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η ιστορία επαναλαμβάνεται μόνο όταν κάποιος δεν την ακούει την πρώτη φορά.
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Κύστη κόκκυγα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136104 από swagger στις 15 Ιανουαρίου 2016, 12:10μμ

swagger

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2015
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Καλημέρα. Πήγα στον γιατρό γιατί είχα ένα μικρό μπαλάκι στην "ουρά" πάνω από τον ποπό. Δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ δεν με έχει πονέσει ποτέ δεν μου έχει βγάλει πύον ποτέ! Τίποτα! Απλά πήγα να το κοιτάξω να δω αν πράγματι είναι κύστη κόκκυγα και πράγματι αυτό μου είπε ο γιατρός. Μου είπε να κάνω χειρουργείο! Σε δημόσιο νοσοκομείο όλο αυτό. Το θέμα είναι ότι έχω φρικάρει γιατί άλλοι μου λένε θα έχω μια τεράστια τρύπα πίσω για κάνα 3μηνο, άλλοι λένε σε 2 ώρες θα έχω φύγει από το νοσοκομείο και θα είμαι μια χαρά άλλοι ότι ταλεπορούντε χρόνια! Κια στο ίντερνετ που ψάχνω διαβάζω χίλια διαφορετικά πράγματα.. Κάποιος να μου εξηγήσει ακριβώς τι παίζει με δικιά του εμπειρία ? Ευχαριστώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #136108 από ScandalousAngel στις 15 Ιανουαρίου 2016, 4:34μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Βλακειες ειναι αυτα...μην τους ακους.
Κοιτα εκανα εγχειρηση πριν απο 3 χρονια σε ιδιωτικο νοσοκομειο απο γιατρο ομως που χειρουργει και σε δημοσιο. Μονο που εγω ειχα αρκετα θεματα δηλαδη πονο, πυον κτλ και αυτο απλα επειδη ερεθιστηκε το σημειο απο ενα καταλαθος χτυπημα (υηρχε βεβαια προδιαθεση). Εφοσον πηγες σε γιατρο και σου ειπε οτι πρεπει να κανεις εγχειρηση πιστεψε με θα γλυτωσεις πολυυυυυ πονο. Κοιταξε η εγχειρηση εχει πολλους τροπους να γινει ειτε με λειζερ ειτε με νυστερι το σημαντικο ειναι ομως κυριως στην επουλωση η τομη που θα σου κανει. Υπαρχουν τρεις τομες: ανοιχτη, ημικλειστη, κλειστη. Στην πρωτη ουσιαστικα σου αφηνει την πληγη ανοιχτη αφου αφαιρεσει τις τριχες κτλ και εσυ στο σπιτι κανεις αλλαγες με γαζες και ορο για να ειναι καθαρη. Ναι, ειναι φασαρια ειδικα σε εκεινο το σημειο γιατι δεν πρεπει να το βρεχεις και να εχει καποιον να σε βοηθαει η επουλωση ομως ειναι γρηγοροτερη. Μετα εχουμε την ημικλειστη μεθοδο την οποια εκανα και που σου κανουν ορισμενα ραμματα και πρεπει παλι να κανεις αλλαγες. Γενικα δεν ποναγα μονο τα ραμματα με ενοχλουσαν λιγο σαν τσιμπημα και επρεπε να κανω αλλαγες που σου ειπα πιο πανω τι ειναι περιπου, επισης παλι δεν το βρεχεις. Μεχρι να γυρισω πισω στις καθημερινες μου ασχολιες εκατσα 2 εβδομαδες σπιτι και μια μερα στο νοσοκομειο (λογω ολικης αναισθησιας) αλλα πιστευω ειναι αναλογα και στον χαρακτηρα ωστοσο η επουλωση ειναι λιγο πιο αργη. Τελος, ειναι η κλειστη μεθοδος που αργει η πληγη να κλεισει (νομιζω κανενα μηνα) και σου βαζουν πολλα ραμματα αλλα δεν ξερω παραπανω παντως νομιζω οτι και παλι γυριζεις γρηγορα σε δουλεια, σχολειο.

Ρωτα τον γιατρο σου να σου πει τι θα κανει κτλ. Σημαδι ναι θα αφησει αλλα απλα ενα βαθουλωμα οχι τιποτα το φοβερο ή αντιαισθητικο, στην αρχη θα ειναι εντονο αλλα σιγα σιγα δεν θα το παρατηρεις καν. Εξαλλου ειναι σε σημειο που δεν το βλεπει κανεις ουτε και το καλοκαιρι και εισαι αγορι οποτε εχεις ενα λογο παραπανω να μην σε νοιαζει.

Eλπιζω να σε βοηθησα! :) Kαλη τυχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login