Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η ενθυλάκωση είναι πιο επικίνδυνη και από τον αμίαντο.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Δουλειά (γκαρσόνι) στο Λύκειο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #53034 από olympiakos στις 02 Ιουνίου 2009, 2:15μμ

olympiakos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/5/2009
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
λοιπον παιδια τοθ χρονου μπαινω 3η λικιου και δινω παννεληνιες.το καλοκαιρι αυτο ξεκιναω φροντηστηριο απο 27 ιουλιου.το θεμα ειναι οτι μου προτειναν δουλεια.οσ γκαρσον.τα λεφτα ειναι πολι καλα τη βραδια 40 ευρω.τι να κανω.να δεχτω?γιατι εχω και ενα μηνα κενο.αλλα μετα πρεπει να διαωαζω απο αυγουστο.εχω μπερδευτει.τι μου προτεινετε?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53045 από Arpagmenos στις 02 Ιουνίου 2009, 9:46μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για να αποκτήσω εμπειρίες..τουλάχιστον για 1 μηνα .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53064 από 4emo στις 04 Ιουνίου 2009, 9:06μμ

4emo

μέλος από: 25/4/2008
μηνύματα: 130 αποδεκτές 0
Eννοεις 27 Ιουνιου και οχι Ιουλιου..Αμα οπως ειπες η δουλεια ειναι το καλοκαιρι τοτε να πας..
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #53071 από lowbaper92 στις 05 Ιουνίου 2009, 12:47πμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν,ολυμπιακέ...η τρίτη λυκείου είναι μια τάξη που στρωνεσαι στο διαβασμα για να περασεις σε καποια σχολή...μετά εχεις μια ολόκληρη ζωη να δουλεψεις...πιστεύω οτι με τόσο διαβασμα που ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις το καλοκαιρι θα θες στον ελευθερο χρόνου σου να κανεις οτιδηποτε που θα σ'αρεσει και θα σε χαλαρωνει και οχι να δουλευεις...Όσο για αυτο που είπες να διαβαζεις τον Αυγουστο, αυτός ειναι ένας μήνας που όλοι οι μαθητες φορτιζουν τις μπαταρίες του για να βγάλουν την χρονια...αν το πας απο τοτε που αρχιζουν τα καλοκαιρινα μέχρι τις πανελληνιες σερι στο διαβασμα θα φτασει καποια στιγμη που θα βλεπεις βιβλια και θα βγαζεις σπυρια..Γι'αυτο νομιζω οτι ειναι καλυτερο να αφησεις τη δουλεια φέτος...Τωρα αν χρειαζεσαι οπωσδηποτε τα λεφτα,εσυ ξερεις...Αυτή ειναι Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και ελπίζω να σε βοήθησα!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53079 από olympiakos στις 05 Ιουνίου 2009, 5:04μμ

olympiakos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/5/2009
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
lowbaber απο τι μια σκεφτομαι οτι του χρονου θα εχω τα φραγκα για διπλομα και δεν θα περιμενω απο τουσ γονεις μου γενικα λεφτα πολλα για το οτοιδειποτε που θελω να κανω αλλα απο την αλλη θελω να περασω εκει που θελω και να διαβασω.λετε οτι διαβασμα και δουλεια δεν πανε μαζι δηλαδη?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53087 από lowbaper92 στις 05 Ιουνίου 2009, 11:43μμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Έγραψε:(olympiakos@05 Ιουνίου 2009)
lowbaber απο τι μια σκεφτομαι οτι του χρονου θα εχω τα φραγκα για διπλομα και δεν θα περιμενω απο τουσ γονεις μου γενικα λεφτα πολλα για το οτοιδειποτε που θελω να κανω αλλα απο την αλλη θελω να περασω εκει που θελω και να διαβασω.λετε οτι διαβασμα και δουλεια δεν πανε μαζι δηλαδη?

Εχω την εντυπωση οτι πανε μόνο αν ξεχασεις το "εξω" και τις βολτες...Δηλαδη σκεψου το λίγο...το πρωι θα εχεις τα μαθήματα,μετα θα πηγαινεις για κανα μπανακι, το απογευμα θα διαβαζεις και το βραδακι θα βγαινεις για καμια βόλτα..για να χωρεσεις τη δουλεια θα πρεπει να βγαλεις κατι απ'τα παραπανω...ακομα θα ειναι πιο πολυ αγγαρεια για τα λεφτα και δεν θα κανεις κατι που θα σε χαλαρωνει απ'το διαβασμα..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53091 από olympiakos στις 06 Ιουνίου 2009, 11:34πμ

olympiakos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/5/2009
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
εχεισ δικιο φιλε.μα και ολοι οι φιλοι μου και ο αδερφος μου μου λεει το ιδιο.και βλεπω να το καταλιγω προσ τα εκει.να δουλεψω του χρονου και οχι φετος.ευχαριστω lowbaber
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53106 από _neraidomania_ στις 07 Ιουνίου 2009, 7:26μμ

_neraidomania_

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2007
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
mporeis n kaneis t allo na doyleueis part time diladi ts ores ki ts meres poy exei doyleia

8a perneis ligotera xrimata vevaia alla 8a exeis kai xrono kai douleia
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53111 από olympiakos στις 08 Ιουνίου 2009, 2:16μμ

olympiakos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/5/2009
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
δεν νωμιζω να γινει γιατι η ταβερνα ειναι σε μερος με τουρισμο.αλλα με πολυ τουρισμο .οποτε περναω απο εξω γινετε ο χαμος.αρα νεραιδα δεν με βολευει αυτο.αν και ειναι μια καλη λυση πιστευω.σε ευχαριστω!!!!!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login