Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Ο ορισμός της κραυγαλέας σπατάλης για μένα είναι ένα λεωφορείο γεμάτο πολιτικούς που πέφτει στο γκρεμό κι έχει τρεις θέσεις αδειανές.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Κοινωνια για αγριους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #56944 από Antonis13 στις 26 Δεκεμβρίου 2009, 6:43μμ

Antonis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/12/2009
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας.Συγνωμη που θα γινω λιγο κουραστικος με την ερωτηση αλλα θα ηθελα να σας θεσω ενα θεμα. Μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω.Οντος το σωμα ειναι το Α και το Ω για να γινεις αποδεκτος απο τους/τις συνομιλικους/κες σου??προσεξτε για να σε αποδεκτουν λεω μονο , γιατι ακουω κατι τρελα.Παω τριτη γυμνασιου ε και δηλαδη ελεος τι να πω, ολοι ειναι ρατσιστες ρε γαμοτι εγω τα εχω παρει στο κρανιο ειναι δυο παιδια λιγο μικροκαμομενα και χοντρα κι εχουν περιωποιηθει απ'ολουσ να πουμε εκτος απο εμενα και τουσ κολλητουσ μου(3 πιαδια).Ρε να πουμε ειναι προτογνορω αυτο που συμβαινει ακομα και τα αγορια δηλαδη για να εχουν εναν φιλο προσεχουν το σωμα ΕΛΕ΅ΟΣ δηλαδη ζοθμε σε ενα κωλοχανιο πως καταντησε ετσι η κοινωνια μας ρε ρε γαμω την αγανκτηση μου.Καταλαβες τι γινεται γι αυτο κιε εγω εχω την αορια γιατι εδω βλεπω εντελως αλλες αποπσεισ δεν ξερω ισως φταιει και η ηλικια στο γυμνασιο που ειμαστε μικροι αλλα ρε φιλε αυτο ξεπερναει τα ορια κι εγω εντακσει ειμαι και ευαισθητος λιγο ρε φιλε αλλα αυτο ποια ξεπερναει τα ορια τορα μπορειτε να με πειτε υπερβολικο και αλλα τετοια ΑΛΛΑ πως να το κανουμε ρε παιδες ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ !!!Δηλαδη οχι πραγματικα μορειτε να μου πειτε εμενα γιατι συμβαινει αυτο εχουμε φτασει στο σημειο να μας μας βριζουν εμας επειδι τουσ κανοθμε παρεα , δηλαδη μια μερα πιγα κι ολλας να την πλιροσω εγω επειδι τουσ ειπα να τουσ αφησουν ησηχους και παρολιγο να πλακωθω με αυτουσ γι αυτο το λογο δηλαδη ρε φιλοι μου ειμαι απογοητευμενος για την καταντια μας γαμοτω μου τοσο χαμηλα φτασαμε δηλαδη ξαναλεω δεν μπορρουν να συμβαινουν τετοια πραγματα.Δηλαδη εντακσει δεν ειναι δεν ειναι να πεις οτι αυτα και σαν να μιν εφταναν ολα αυτα εχουμε και τουσ αλλουσ τουσ μαλακες τουσ καθηγητες που το βλεπουν αυτο και δεν κανουν τιποτα ισα ισα που μερικοι φερονται ασχημα(στον ενα τουλαχιστο που ειναι στην ταξη μου και ξερω) ο μαθηματικος του φωναζει συνεχεια οταν τσαντιζετε ριχνει το φταιξιμο σ'αυτον και λοιπα και δηλαδη, καταλβατε τι γινεται οτι θελουμε λεμε τωρα και υστερα βλεπω εδω που γραφετε για ελλειπση αυτοπεποι8ισεις και τετια , δηλαδη ρε φιλε που να τη βρει την αυτοπεποι8ισι αυτος ο αν8ροπος ΠΕΣΣΤΕ ΜΟΥ ε οτι θελουμε λεμε τορα ΕΤΣΙ και να ερχεται ο αλλος προχτες να πθμε παραμονες δηλαδη και τον στελνει στο γραφειο επειδι οι απο πισω του μιλαγαν και εκαναν φασαρια κι αυτος δεν ειχε βγαλει αχνα(ποτε δεν βγαζει)... ε δηλαδη αυτα, ειναι δηλαλδη , γινονται μονο στουσ ζουλου δηλαδη αυτα να τα λεμε ζουμε δεν ειναι ελλαδα αυτη η μπορει το σχολειο μου δεν ξερω να ειναι απο αλλο πλανητη τι να πω εχει καταστραφει η ψυχολογια του παιδιου αυτου δεν μιλαει και πολυ ΑΥΤΑ δηλαδη πεστε μου δεν τα βλεπεται εσσεις καθημερινα ΓΙΑΤΙ συμβαινουν αυτα Μπορειτε να μου πειτε και να μου λενε αυτα και να μου λεει η αλλη η ιλιθια οτι αμα συνεχισω να τουσ κανω παρεα 8α με παρατισει ε δηλαδη ρε φιλοι ειμαι απογοητευμενος με αυτα που γινονται γαμω τον μου.Τι νΑ ΠΩΩ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56949 από Webmaster στις 26 Δεκεμβρίου 2009, 8:22μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Πρόσεξε καλά γιατί θα σε ακολουθεί μια ζωή: Ο ρατσισμός υπάρχει παντού και σε όλες τις ηλικίες.

Ακόμα και ζώα καθηγητές φέρονται *καλύτερα* στα ομορφότερα παιδιά και κοιτάνε με *λύπηση* ή προσπαθούν ν' αποφύγουν τα κακομούτσουνα. Είναι το βασικό ένστικτο αναπαραγωγής του ανθρώπου που θέλει να ζευγαρώσει και να κοινωνικοποιείται με όσο πιο "εμφανίσιμους" γίνεται για να έχει τις καλύτερες προοπτικές το παιδί που θα βγει από το ζευγάρωμα.

Αυτό τώρα το ένστικτο είναι OK να υπάρχει στα ζώα, αλλά δεν είναι καθόλου ΟΚ να υπάρχει σε μορφωμένους ανθρώπους. Δεδομένου ότι στην κωλοχώρα που ζεις το 90% των βλάχων που συναναστρέφεσαι ή και αυτών με πτυχίο είναι στην ουσία αμόρφωτοι, δεν πρέπει να σε εκπλήσσει αυτό που βλέπεις.

Κοίτα να το πολεμήσεις εσύ που μπορείς και να βοηθήσεις την κατάσταση γιατί αν δεν το κάνεις εσύ που νοιάζεσαι δεν νομίζω να το κάνει κάποιος άλλος.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56953 από Helena_90 στις 26 Δεκεμβρίου 2009, 11:25μμ

Helena_90

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/12/2009
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Αντωνη καταρχας να σου πω οτι χαιρομαι πολυ που σκευτεσαι ετσι! Ο ρατσισμος που λες δεν υπαρχει μονο στο γυμνασιο σου αλλα σε ολον τον κοσμο! Δυστηχως ή ευτυχως ετσι ειναι.. ο ανθρωπος απο τοτε που καταλαβε οτι εχει μυαλο και οτι μπορει να σκευτεται αρχισαν ολα τα κακα.. Τετοια γινοντε σε σχολεια, σε δουλειες, στον δρομο, ακομα και στην ιδια σου την οικογενεια. Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε σε αυτην την περιπτωση ειναι να συνεχισουμε να ειμαστε ο εαυτος μας ακομα και αν ολος ο κοσμος ειναι σκατα, οχι τιποτα αλλο αλλα για να τα εχουμε κυριως καλα με τον εαυτο μας και την συνηδηση μας.. να πεφτουμε ησυχα για υπνο που λενε.. Το σχολειο σου δεν ειναι απο αλλον πλανητη, ειναι το πιο πιθανο να εισαι εσυ απο αλλον πλανητη, πιστεψε με.. Εσυ απλα συνεχισε να κανεις οτι νομιζεις πως ειναι σωστο και ανθρωπινο απο κει και περα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.. ετσι και αλλιως, τροχος ειναι και γυριζει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56958 από TheOnlyOriginal στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 12:28πμ

TheOnlyOriginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2008
μηνύματα: 141 αποδεκτές 0
Φίλε απ ό,τι βλέπω είσαι αγανακτησμένος μ αυτή την κατάσταση.Και έχεις δίκιο κ μ αυτό που νιώθεις και μ αυτά που λες. Αυτό που έχω εγώ να πω είναι ότι στο σχολείο συναντάς όντως πολλούς τέτοιους μαλάκες που προσπαθούν να το παίξουν μάγκιες πειράζοντας άλλους.Κ γω θυμάμαι η πλειοψηφία κάτι τέτοια έκανε.Δε λέω και γω έκανα πλάκες κ τέτοια γενικά, αλλά ποτέ δεν είχα σκοπό κ δεν ενοχλούσα κάποιον ειδικά αν δεν προκαλούσε ή αν δεν το ήθελε.Κ θα σου πω μια συμβουλή.Μην κάνεις ποτέ αυτό που δε θες να σου κάνουν.Είναι μεγάλη κουβέντα αυτό.Από κει και πέρα κοίτα να είσαι εσύ εντάξει, μην ανέχεσαι καμιά μαλακία από δαύτους(όταν του κόψεις τη φόρα μια και καλή δε θα σε ξαναενοχλήσουν) και με τα παιδιά που λες ότι κοροϊδεύουν αν γουστάρεις εσύ να τους μιλάς, τότε μίλας τους.Πού το κακό;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56967 από stefanaras στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 3:22πμ

stefanaras

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2009
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0

ασε ολους τους βλακες να λενε οτι θελουν,αδιαφορησε παντελως.στην τελικη το προβλημα το εχουν αυτοι και οχι εσεις.
και οσον αφορα την "αλλη την ηλιθια",εγω προσωπικα θα την σουταρα!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56968 από Seorge στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 3:23πμ

Seorge

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2009
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
Ειλικρινά θα έλεγα οτι εξοργίζομαι και θυμώνω όχι για αυτό που εσείς λέτε γενικά ρατσισμό αλλα για το φαινόμενο που αποκαλείται περιθοριοποίηση..Είναι μια χώρα πολιτισμένη οταν δεν αποδέχεται τα μέλη της?Γίνονται προσπάθειες ένταξης στη χώρα μας αλλοδαπών(που εν μέρη γίνονται ορθώς)τη στιγμή που άλλοι τόσοι Έλληνες εντόπιοι βιώνουν τον κοινωνικό χλευασμό και αποκλεισμό?Δηλαδή ρατσισμός είναι να πείς"Α αυτός ειναι Μαύρος"και όχι"Α αύτός είναι χοντρός"?και τα δυο ειναι απεχθη..Οχι γιατι αναφέρουν αλλα γιατι προσδιορίζουν.Προσδιορίζουν(συνηθως αρνητικά)έναν άνθρωπο με βάση κάποιο χαρακτηριστικό για το οποίο δεν ειναι υπαίτιος.ρατσιμός τι είναι,η μη αποδοχή της διαφορετικότητας.Οχι πεστε μου δηλαδή να ξέρω και γω ο αμόρφωτος,γιατι όλοι αυτοί οι οποιοι δεν θεωρουν τον εαυτό τους ρατσιστή αποδέχονται τον αλλοδαπό και όχι τον κοντό ή όχι αυτον με ενα πόδι ή οχι τον διαννοητικά καθυστερημένο ή όχι αυτόν που λανθασμενα αποκαλείται<<τρελος>>?Μήπως γιατι φοβούνται ν μην ηταν στην καταστασή του?Μήπως γιατι έχουν οι ίδοι κάποιο ελλάτωμα ή και κόμπλεξ και προσπαθούν μέσω αυτών των ανθρώπων να εξυψώσουν τον εγωισμό τους?Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56972 από tiger15 στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 12:14μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
γαμησε τα και αφησε τα ειναι η κατασταση φιλε, η ωρα 12.15 το πρωι και πραγματικα εχω εντυπωσιαστει συχγαρητηρια φιλε μου για την ωριμοτητα που σε διακρινει, και συνεχισε να πραττεις το σωστο, και οχι οτι πραττει η μαζα....καλη μερα σε ολους.!!!!1
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login