Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ένας Χριστόδουλος να μαζεύει υπογραφές για τις ταυτότητες ώστε να γράφουν με το στανιό το Χριστιανός Ορθόδοξος, να ξεχωρίσουν οι μούλοι από τους ντόπιους—η πεμπτουσία της διάκρισης
Πέμπτη, 23 Μαΐου

ιθαγενεια στους μεταναστες

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #60304 από sintele στις 13 Απριλίου 2010, 11:14μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
αν αφήσουμε τι ρατσιστική πρόθεση τα στοιχεια που έχει δόση ο noname ευσταθούν εξόσων ξέρω αλλα συγκρίνει χώρες με πολύ διαφορετικούς πολιτισμούς,,σίγουρα στη χωρα μου πάντως έτσι έχουν τα πράγματα(κύπρο).σύμφωνο εν μέρη με σένα loraki αλλα πολιτικά δικαιώματα είχαν και στη χωρα τους αν το paris με αυτό το τρόπο,,,έλληνας γεννιέσαι λένε,δεν γίνεσαι,,αν κάποιος έχει γεννηθεί εδώ τότε η έχει έρθει από μωρό και έχει μεγαλοθι στο πολιτισμό μας τότε γιατί όχι,,τώρα για όλους τους άλλους δεν ξέρω διαφωνώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60473 από proudon στις 20 Απριλίου 2010, 12:46πμ

proudon

Εικονίδιο
μέλος από: 22/3/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Μ' άρεσε πολύ η απάντηση του webmaster.
Οι περισσότεροι Έλληνες είναι καχύποπτοι κι ενοχλούνται πολύ με τους μετανάστες - πρόσφυγες. Η δική μου άποψη είναι ότι πρέπει να δώσουμε ιθάγένεια διότι έτσι θα μειωθέι κατά μεγάλο ποσοστό η εγκληματικότητα κι έτσι υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην τους εκμεταλεύομαστε αυτούς τους ανθρώπους.
Κι κάτι τελευταίο.. οι περισσότεροι πρόσφυγες που έρχονται εδώ, έρχονται αναγκαστικά. Δεν ήξεραν καν τι θα αντιμετωπίσουν στην Ελλάδα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60480 από insertDumbNick στις 20 Απριλίου 2010, 8:10πμ

insertDumbNick

μέλος από: 20/4/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ είναι ο νομικός δεσμός ενός ατόμου με ένα κράτος. Αν ο δεσμός αυτός υπάρχει, λέμε ότι το άτομο αυτό είναι πολίτης του συγκεκριμένου κράτους. Για να ξερουμε και για τι μιλαμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login