Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εγώ και η φύση είμαστε δύο.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΠΥΡΙΑ

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #61964 από RnS cLiKA στις 31 Μαΐου 2010, 2:20μμ

RnS cLiKA

Εικονίδιο
μέλος από: 3/4/2010
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
γεια σε ολους καταρχην...ηθελα να με συμβουλευσετε για το μεγαλο προβλημα που αντιμετοπιζω...
εχω ενα σχετικο ωραιο σωμα..αλλα εκει που χανω εινε στο προσωπο μου..εχω μικρο βαθμο ακμης και αρκετα μαυρα στιγματα και αυτο το προβλημα το εχω καιρο..αφου εχουν φιγει καπια σπυρια εχουν μεινει κοκκινιλες(σημαδια ακμης)εχω σκεφτει να παω για καθαρισμο προσωπου αλλα απο τι μου εχουν πει καπιοι που εχουν παει δεν εινε κ τιποτα το σπουδαιο..χωριστα τον πονο που τραβας..ακομα εχω δοκιμασει αρκετες αλοιφες και τετοια αλλα παλι τιποτα..ελαχιστη βελτιωση

σας παρακαλω συμβουλευστε με η προτινετε μου κατι..ειμε 15 χρονων και οσο να'νε κομπλαρω λιγο
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #61965 από nounou στις 31 Μαΐου 2010, 2:31μμ

nounou

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2010
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

ειπεσ εισαι 15!!πιστευω οτι αυτα σιγα θα φυγουν!!υπομονη θελει!!εχεισ συμβουλευτει δερματολογο..??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61969 από monaxia_mu_ola στις 31 Μαΐου 2010, 2:57μμ

monaxia_mu_ola

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2009
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Υπάρχουν κάτι χάπια που κάνουν πολύ καλή δουλειά όμως είναι περίπλοκη η διαδικασία για να τα πάρεις. Χρειάζονται εξετάσεις αίματος κάθε μήνα, προσοχή στη διατροφή κλπ και η θεραπεία κρατάει έξι μήνες. Σε κάθε περίπτωση χρειάζονται ιατρική παρακολούθηση. Βέβαια, επειδή είσαι ακόμα μικρή, θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 χρόνια και να τα πάρεις μετά. Συζήτησέ το με τη δερματολόγο σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61974 από tamtam στις 31 Μαΐου 2010, 3:15μμ

tamtam

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2010
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
αγορι ειναι το παιδι....

φιλε εγω ημουν σε φριχτη κατασταση μεχρι απο τα 15 ως τα 17...ειχα απελπιστει..θες μαυρα στθγματα,θες κοκκινιλες,θες ολοκληρα καρουμπαλα..τα παντα ολα...δεν εβγαινα απο το σπιτι γιατι ντρεπομουν....
πηγα σε 4 γιατρους,χρησιμοποιησα απειρα σωληναρια brevoxyl,πανω απο 10 κουτια minocin και αλλα τοσα τζελ,λαδια,και αφρους καθαρισμου.....

συνολικα στα 3 αυτα χρονια....

μεχρι που το πηρα αποφαση πως θα πορευτω με αυτα,δεν γινεται οσο και να το παλεψω να κανω κατι παραπανω....απλα υπομονη και κυριως οχι πειραγμα!!!!!!!!!!!!!

σε ενα χρονο εγινα αλλος αθρωπος...εφυγαν τα σημαδια,οι κοκκινιλες κλπ....

και επισης δεν ξαναβγηκε ουτε σπυρι!!!!!!!!!!!


ενα καταλαβα......

εξαρταται απο τον οργανισμο σου....
θα φτασει ενα σημειο που μεσα σου ολα πλεον θα εχουν δρομολογηθει κια ο οργανισμος σου θα μπει σε μια ρεγουλα,οι ορμονες κλπ

τοτε θα γινεις αλλος αθρωπος

τωρα χαιρομαι την ζωη μου


καλη ψυχολογια να εχεις και κυριως...ΥΠΟΜΟΝΗ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61980 από m@ria στις 31 Μαΐου 2010, 6:10μμ

m@ria

Εικονίδιο
μέλος από: 30/5/2010
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
καλή διατροφή θέλει γιατί αυτά τα σπυριά είναι οι τοξίνες του οργανισμού,άμα τρέφεσαι σωστά θα μειωθούν πάρα πολύ ή θα εξαφανιστούν τελείως!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62012 από xrisaki στις 31 Μαΐου 2010, 11:20μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Ειχα και εγω προβλημα ακμης για αρκετο καιρο οχι κατι φοβερο αλλα και παλι με ενοχλουσε ιδιαιτερα ειχα και εγω πολλα μαυρα στιγματα και και καποιες μικρες κοκκινιλες τα λεγομενα σημαδια της ακμης..ειχα δοκιμασει αρκετες κρεμουλες και καθαριστικα σαπουνια για το προσωπο μα δεν ειχαν ιδιαιτερο αποτελεσμα ετσι ζητησα απο την δερματολογο που πηγαινα να μου γραψει κατι χαπια που λεγονται Accuran..ειχα ακουσει πως ηταν πολυ καλα..οντως λοιπον μου εγραψε τα χαπια αυτα και μου ειπε πως θα τα περνω για ενα χρονο σχεδον πως θα πρεπει να προσεχω την διατροφη μου να μην τρωω πολλα τιγανιτα να μην πινω πολλα αναψικτικα και κυριως να αποφευγω οσο γινετε τα γλυκα επισης μου ειπε πως καθε μηνα θα πρεπει να κανω εξετασεις αιματος για τιχον παρενεργιες που μπορει να μου δημιουργισουν τα χαπια αυτα..για ενα χρονο λοιπον επερνα αυτα τα χαπια και το προσωπο μου καθαρισε τελιως εφυγαν τα μαυρα στιγματα αλλα και τα σιμαδακια που ειχα..τωρα εχω σταματισει εδω και 7 μηνες την θεραπια και ως τωρα το προσωπο μου παραμενει καθαρο...κατα την γνωμη μου λοιπον η μονη λυση για την ακμη ειναι τα χαπια ACCURAN!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62033 από RnS cLiKA στις 01 Ιουνίου 2010, 2:07πμ

RnS cLiKA

Εικονίδιο
μέλος από: 3/4/2010
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας..
αλλα εγω πρεπει να σασ πω οτι εχω πολυ λιπαρο δερμα
δηλαδη καθε πρωι που ξυπναω ι φατσα μου(και ιδιαιτερα η περιοχη της μυτης :P)γυαλιζει
εχω συμβουλευτει δερματολογο και μ εδωσε κατι υγρα σαπουνια κ αλοιφες τα οποια θα μου ξηρανουν το δερμα και θα φυγει η λιπαροτητα
και οντως εχω δει βελτιωση με τα σπυρια..
αλλα πραγματικα εχω φρικαρει γαμω γιατι δεν ξερω τι θα πρωτοκανω
εσεις ειχατε λιπαρο δερμα ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62040 από xrisaki στις 01 Ιουνίου 2010, 12:56μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Και εγω ειχα λυπαρο δερμα τα χαπια που σου εγραψα και πιο πανω εκαναν δουλεια και το δερμα μου ειναι πολυ λιγοτερο λυπαρο απο οτι πριν..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62052 από RnS cLiKA στις 01 Ιουνίου 2010, 4:36μμ

RnS cLiKA

Εικονίδιο
μέλος από: 3/4/2010
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
σε ευχαριστω πολυ χρυσακι (:
θα παω παλι σε δερματολογο και θα του πω για τα χαπια

Παρακαλω δωστε κ αλλες συμβουλες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62059 από xrisaki στις 01 Ιουνίου 2010, 5:02μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Καλη διατροφη χριαζετε να μην τα πειραζεις με τα χερια σου να πλενεις το προσωπο σου 2-3 φορες την ημερα με το καθαριστικο σαπουνακι που σου εχει γραψει ο δερματολογος σου..αυτα κυριως..το σαπουνακι που χρησιμοποιω εγω λεγετε ΜΕΥ(vital savon liquide)ειναι για λυπαρο δερμα και απο οσα εχω δοκιμασει ειναι το καλυτερο..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login