Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H ζωή χωρίζεται σε τρεις φάσεις: Επανάσταση, περισυλλογή, τηλεόραση. Ξεκινάς ν' αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Περι τριχων!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #64487 από Doctoras στις 02 Αυγούστου 2010, 2:14μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Παιδια παρολο που κοντευω σχεδον τα 17 η μονη περιοχη που εχω βγαλει πραγματικα πολλες τριχιες ειναι η γνωστη περιοχη και ισως αυτο οφιλοταν γιατι απο την πρωτη γυμνασιου κιολας ειχα αρχισει να τις ξυριζω.Τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα.Τωρα εχουν αρχιζει να εμφανιζονται στις μασχαλες εχω τρεις μεγαλες στην μια και μια στην αλλη.Οπως ολοι οι φιλημου στην υλικια τψν 14-15 το θεμα μου δεν ειναι οτι θελο να τις ξυρισω η με ενοχλουν αλλα στην αριστερη μασχαλη εχει γυρισει μια τριχα
με σκοπο εδω ακι τρεις μερες να ποναω λες και ειναι σπυρι αλλα πολυ πρισμενο.Τι μπορω να κανω για να την βγαλλω εχει κανει κατι σαν μπαλακι και με την παραμικρη κινηση (οταν πιεζεται) με πεθαινει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64491 από VeTeRaNoS στις 02 Αυγούστου 2010, 2:36μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Τέτοιου είδους σπυράκια στην μασχάλη δημιουργούνται συνήθως από τα αποσμητικά.Δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν το έχω δει αλλα υπάρχει περίπτωση να ειναι αυτό.Πάντως στέκαρε το αποσμητικό σου.Από εκεί και πέρα μπορεί να έχεις πάθει καμια μόλυνση.Ξέρεις προπαντός τώρα το καλοκαίρι ιδρώνουμε συνεχεια εκεί πέρα.

Όπως και να έχει αν δεν σου φύγει σε κάποιες μέρες πήγαινε να το κοιτάξεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64492 από Doctoras στις 02 Αυγούστου 2010, 2:41μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(VeTeRaNoS@02 Αυγούστου 2010)
Τέτοιου είδους σπυράκια στην μασχάλη δημιουργούνται συνήθως από τα αποσμητικά.Δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν το έχω δει αλλα υπάρχει περίπτωση να ειναι αυτό.Πάντως στέκαρε το αποσμητικό σου.Από εκεί και πέρα μπορεί να έχεις πάθει καμια μόλυνση.Ξέρεις προπαντός τώρα το καλοκαίρι ιδρώνουμε συνεχεια εκεί πέρα.

Όπως και να έχει αν δεν σου φύγει σε κάποιες μέρες πήγαινε να το κοιτάξεις.

Εχει γυρησει τριχα το εχει δει η μητερα μου δεν ειναι κοκινο σπυρακι ειναι ενα μπαλακι που ποναει πολυ οταν πιεζεται ακομα και τωρα που γραφω ποναει.Μου λεει κατι οτι εχει ακνει κιστη και οτι δεν ειναι τιποτα αλλα δεν μου ειπε πως περναει.Μονο να το αφισω.
Και κατι αλλο η κιστη δεν ειναι κακο πραγμα ρε παιδια?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #64493 από VeTeRaNoS στις 02 Αυγούστου 2010, 2:54μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

E για να το λέει η μάνα σου ότι δεν χρειάζεται να κανεις τίποτα κάτι θα ξέρει.Εσύ το μονο που μπορείς να κανεις είναι να το πλένεις πολύ συχνά μην μολυνθεί.Λογικά θα φύγει αλλα αν συνεχίσεις να πονάς μπορεί να υπάρχει πρόβλημα και καλο θα είναι να το αντιμετωπίσεις πριν χειροτερέψει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64503 από Webmaster στις 02 Αυγούστου 2010, 6:18μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
How to remove an ingrown hair



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64507 από Doctoras στις 03 Αυγούστου 2010, 12:33πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@02 Αυγούστου 2010)
How to remove an ingrown hair



Σηγουρα μα σηγουρα δεν θα τα καταφερω αυτο μονος μου.Η μητερα μου, μου ειπε οτι θα υποχωριση μονη της και τωρα το βραδυ δεν με ποναει τοσο.Εξαλου ειναι πιο ευξολο αμα το εχεις στο ποδι παρα στην μασχαλη ,στην μασχαλη χρειαζομαι καποιον δευτερο.Παντος thanks!
Θα αποδεχομουν την δικια σου γιαατι επεσες κοντα αλλα εχω αδυναμια στον βετερανο!!!xD...Σας ευχαριστω ολους θα απαντησω οταν μου περασει τελειως ξανα να σας πω αν οντος αμα απλα την αφησεις περναει.
Βετερανε sorry αλλα δεν υπαρχει κυνδινος μολινσης δεν εχει ακνει πληγη ουτε καν κοκκινο δεν ειναι απλα ποναει και εχει ενα γρομπαλακι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64508 από bluebird στις 03 Αυγούστου 2010, 1:53πμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
doctora ο veteranos εχει δικιο: ειναι σπυρι που προεκυψε απο το αποσμητικο σου. το ειχα παθει κι εγω μια φορα. απλα κοψε το αποσμητικο στην πονεμενη μασχαλη καμια δυο μερες (και καλο πλυσιμο) και θα υποχωρησει. δεν ειναι τιποτα σοβαρο, ουτε υπαρχει κινδυνος μολυνσης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64509 από Doctoras στις 03 Αυγούστου 2010, 12:30μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(bluebird@03 Αυγούστου 2010)
doctora ο veteranos εχει δικιο: ειναι σπυρι που προεκυψε απο το αποσμητικο σου. το ειχα παθει κι εγω μια φορα. απλα κοψε το αποσμητικο στην πονεμενη μασχαλη καμια δυο μερες (και καλο πλυσιμο) και θα υποχωρησει. δεν ειναι τιποτα σοβαρο, ουτε υπαρχει κινδυνος μολυνσης.

ΟΜG παιδια δεν σας ειπα να μου πειτε τι ειναι.Ξερω δεν ειναι σπυρι μισο λεπτο να σας δειξω τι ενοω πως περριπου ειναι.Ειναι σαν να σε εχει τσιμπισει κουνουπι.Αλλα δεν ειναι κοκκινο ουτε πρισμενο σαν μπαλακι.Σημερα ειναι τελειως ξεπρισμενο και δεν με ενοχλει αλλα ακομα το νιωθω λιγο.Νομιζω αβριο εμθαβριο θα ειναι καλα!Τα σπυρακια απο αποσμιτικο ειναι μικρα και πολλα διπλα διπλα και λιγο κοκκινα αμα ηταν απο αυτο θα το ηξερα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login