Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δέκατο του δευτερολέπτου: Χρονικό διάστημα που μεσολαβεί μεταξύ του ανάμματος του πράσινου φαναριού και του κορναρίσματος του πίσω αυτοκινήτου.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

περί θρησκείας

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #75868 από xrysoulinaki στις 23 Απριλίου 2011, 11:40πμ

xrysoulinaki

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2010
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά....
Λοιπόν θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε... είμαι 17 χρονών και επέλεξα να μην πιστεύω σε κανέναν θεό... η μαμά μου σαν χριστιανή στενόμυαλη δεν δέχεται την άποψη μου... έκατσα και της μίλησα αλλά το μόνο που κάνει είναι να με συγκρίνει με τους φίλους μου... με στεναχωρεί όταν το κάνει αυτό και της το έχω πει αλλά η απάντηση που παίρνω πάντα είναι ότι και εγώ στεναχωρώ αυτήν... γιατί δεν μπορεί να με δεχτεί έτσι όπως είμαι??? δεν την ζήτησα ποτέ να αλλάξει τα πιστεύω της αυτή πως ζητάει να αλλάξω τα δικά???
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #75872 από Arthas στις 23 Απριλίου 2011, 12:13μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Απλα μην το εκδηλωνεις τοσο πολυ ζησε ησυχα την ζωη σου δεν πιστευω να σε αναγκαζει η μανα σου να πηγαινεις εκκλησια και απλα μην αναφερεις το θεμα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75874 από xrysoulinaki στις 23 Απριλίου 2011, 12:34μμ

xrysoulinaki

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2010
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
όχι δεν με αναγκάζει πάντα να πηγαίνω εκκλησία... αλλά σε γιορτές όπως τα Χριστούγεννα και το Πάσχα όχι απλά με αναγκάζει να πηγαίνω εκκλησία αλλά να νηστεύω κιόλας... δεν το αναφέρω το θέμα γιατί έχω βαρεθεί να μαλώνουμε κάθε φορά... Αυτή είναι που το αναφέρει και λέει πράγματα παράλογα, όπως φοβάμαι για σένα, γιατί δεν έχεις να πιστεύεις πουθενά κι αυτό δεν είναι καλό ή είχα τον σατανά μέσα στο σπίτι μου και δεν το ήξερα και άλλα τέτοια.. έχει ξεφύγει λίγο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75881 από M1k3y στις 23 Απριλίου 2011, 2:10μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Αν είναι δυνατόν, δεν το πίστευα ότι στη "σύγχρονη" κοινωνία θα υπήρχαν και τέτοια φαινόμενα. Αυτό που μπορείς να πεις στη μάνα σου είναι ότι η ανεξιθρησκεία είναι κατοχυρωμένη από το Σύνταγμα, όπως επίσης και η απαγόρευση του προσυλητισμού. Αν και δύσκολα τα βγάζεις πέρα με άτομα που εθελοτυφλούν.

ΥΓ. Πάντως μπράβο σου που κατάφερες να έχεις διαφορετική θρησκευτική/πολιτική άποψη από τους γονείς σου, αφού οι περισσότεροι συνεχίζουν και διαιωνίζουν τα ίδια σκατά που είχαν υιοθετήσει οι γονείς τους.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75884 από Arthas στις 23 Απριλίου 2011, 2:45μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Οχι αντι8ετα μην αρχιζεις να της μιλας για συνταγματα και τετοια απλα εχε τα πιστευω σου χωρις να τα πολυ εκδηλωνεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75893 από M1k3y στις 23 Απριλίου 2011, 4:16μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Arthas@23 Απριλίου 2011)
Οχι αντι8ετα μην αρχιζεις να της μιλας για συνταγματα και τετοια απλα εχε τα πιστευω σου χωρις να τα πολυ εκδηλωνεις

Κανείς δεν της είπε να διατυμπανίζει τα πιστεύω της...αλλά όχι και να τη σέρνουν με το ζόρι στους παπάδες!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75906 από VagosPower στις 23 Απριλίου 2011, 8:49μμ

VagosPower

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/1/2011
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(xrysoulinaki@23 Απριλίου 2011)
όχι δεν με αναγκάζει πάντα να πηγαίνω εκκλησία... αλλά σε γιορτές όπως τα Χριστούγεννα και το Πάσχα όχι απλά με αναγκάζει να πηγαίνω εκκλησία αλλά να νηστεύω κιόλας... δεν το αναφέρω το θέμα γιατί έχω βαρεθεί να μαλώνουμε κάθε φορά... Αυτή είναι που το αναφέρει και λέει πράγματα παράλογα, όπως φοβάμαι για σένα, γιατί δεν έχεις να πιστεύεις πουθενά κι αυτό δεν είναι καλό ή είχα τον σατανά μέσα στο σπίτι μου και δεν το ήξερα και άλλα τέτοια.. έχει ξεφύγει λίγο...

Κοιτα το να νηστευεις ειναι μια κινηση αυτοσυγκρατησης...ακου αυτα που σου λεει η μανα σου..δεν μπορει να ειναι τρελη και να στα λεει...το καλο σου θελει..εισαι σε δυσκολη ηληκια οκ...εγω ειμαι μικροτερος αλλα ξερω απο τον ξαδερφο μου...ακου τη και λιγο και θα δεις οτι θα νιωσεις καλυτερα...μην εισαι μονοπλευρη αααα.και ο ανθρωπος να το θυμασαι οτι ποτε χωρις ανωθεν βοηθειες δεν καταφερε τιποτα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75914 από M1k3y στις 23 Απριλίου 2011, 10:33μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(VagosPower@23 Απριλίου 2011)
Έγραψε:(xrysoulinaki@23 Απριλίου 2011)
όχι δεν με αναγκάζει πάντα να πηγαίνω εκκλησία... αλλά σε γιορτές όπως τα Χριστούγεννα και το Πάσχα όχι απλά με αναγκάζει να πηγαίνω εκκλησία αλλά να νηστεύω κιόλας... δεν το αναφέρω το θέμα γιατί έχω βαρεθεί να μαλώνουμε κάθε φορά... Αυτή είναι που το αναφέρει και λέει πράγματα παράλογα, όπως φοβάμαι για σένα, γιατί δεν έχεις να πιστεύεις πουθενά κι αυτό δεν είναι καλό ή είχα τον σατανά μέσα στο σπίτι μου και δεν το ήξερα και άλλα τέτοια.. έχει ξεφύγει λίγο...

Κοιτα το να νηστευεις ειναι μια κινηση αυτοσυγκρατησης...ακου αυτα που σου λεει η μανα σου..δεν μπορει να ειναι τρελη και να στα λεει...το καλο σου θελει..εισαι σε δυσκολη ηληκια οκ...εγω ειμαι μικροτερος αλλα ξερω απο τον ξαδερφο μου...ακου τη και λιγο και θα δεις οτι θα νιωσεις καλυτερα...μην εισαι μονοπλευρη αααα.και ο ανθρωπος να το θυμασαι οτι ποτε χωρις ανωθεν βοηθειες δεν καταφερε τιποτα

Εσύ τι είσαι πάλι; Η κυρα-Φροσύνη του φόρουμ; Η κοπέλα έχει ήδη καθορίσει τις απόψεις της, δε χρειάζεται υποδείξεις για το τι θα πιστεύει. Άλλο ρώτησε.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75916 από panosx στις 24 Απριλίου 2011, 12:54πμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
αααα.και ο ανθρωπος να το θυμασαι οτι ποτε χωρις ανωθεν βοηθειες δεν καταφερε τιποτα
[/QUOTE]

8α σου γραφα μια λυστα με αθεους που κατεφεραν το <τιποτα> μα δν μου αφτουν τα γραμματα.οσο για τν μανα σου κοπελια ειναι δυσκολη κατασταση 8α σου λεγα να της πεις πως ο αν8ροπος εχει δικες του αποψεις κι πως αυτο ειναι ρατσιστικο
προφίλάλλα...
Μήνυμα #75951 από VagosPower στις 24 Απριλίου 2011, 10:59μμ

VagosPower

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/1/2011
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Εσυ τι κανεις τωρα...τον νταη του φορουμ?τραβα παραπερα ρε...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login