Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Νώε που έβαλε και τα καγκουρό στην κιβωτό.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

εστία-σπίτι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #84881 από zamanfou στις 30 Αυγούστου 2011, 7:55μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Πέρασα φέτος σε μία σχολή και έχω θέμα...οι γονείς μου θέλουν να με βάλουν σε εστία γιατί δεν μας παίρνει και πολύ για σπίτι...από την άλλη η γιαγιά μου λέει ότι θα με στηρίξει αυτή και πίσω από την πλάτη μου γυρνάει και λέει να με βάλουν σε εστία...Εγώ όμως δεν θέλω να πάω εκεί γιατί είναι και μία ξαδέρφη μου και λέει ότι δεν είναι και τόσο ωραία...τα δωμάτια μικρά,ζεις με συγκάτοικο,σου παίρνουν πράγματα...αλλά νιώθω τύψεις που θέλω να τους επιβαρύνω με έξοδα για σπίτι...νιώθω χάλια αλλά δεν θέλω να πάω σε μία πόλη μακριά από το σπίτι μου και να περνάω άθλια...καμία γνώμη??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84882 από kwstantinoss στις 30 Αυγούστου 2011, 8:46μμ

kwstantinoss

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2011
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
ζησε στην λεσχη ως που να βρεις μια δουλεια π θα μπορεις να καλυψεις τα εξοδα ενος σπιτιου..καλυτερα να παρεις σπιτι μαζι με φιλο σου για να μοιραζεστε κ τα εξοδα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84884 από psixakias στις 30 Αυγούστου 2011, 10:32μμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Και η μάνα μου ήταν σε τέτοιο πράμα.. δεν είναι τόσο άσχημα μην ανισιχείς.. εκτος εαν πεσεις σε κακια εστία. Η μανα μου οτι ωρα ηθελε εμπενε και οτι ωρα ηθελε εβγενε και με την συγκατοικο γιναν πολη καλες φιλες που ειναι μεχρι τωρα.. 20 χρονια μετα... Δεν πρέπει να νιώθεις τύψεις επιδή πέρασες μακρια..Ετσι ειναι οι εξετασεις.. στο κατω κατω μπορεις να την παρατισεις την σχολη και να ξαναδωσεις και να δηλωσεις μονο σχολες που ειναι κοντα στο σπιτι σου, δεν ειναι κακο. Γενικα οτι σε απασχολει το καλυτερο ειναι να μιλησεις με τους δικους σου!!! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84886 από zamanfou στις 30 Αυγούστου 2011, 11:56μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Δεν έχω κανέναν κοντινό που πέρασε εκεί για να νοικιάσουμε μαζί...να ξαναδώσω δεν παίζει γιατί η σχολή μου ήταν από τις πρώτες επιλογές και είναι καλή...!Και πείτε ότι πάω σε εστία και πέφτω σε μία που είναι χάλια...τι κάνω?Τις εστίες τις δίνουν Νοέμβριο...αν τότε φύγω από εκεί και δεν βρω σπίτι σε τιμή που θέλω???Βέβαια η μαμά μου λέει ότι θα τα καταφέρουμε αλλά μετά από τόσες συζητήσεις νιώθω και εγώ η ίδια άσχημα που θα τους φέρω σε δύσκολη θέση...είμαι πολύ μπερδεμένη...αν αφού πάω ζητήσω από τα κόμματα να μου βρουν κάποια δουλειά θα μου βρουν σίγουρα?Βοηθάνε σε τέτοια θέματα αποτελεσματικά???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84887 από gossipgirl στις 31 Αυγούστου 2011, 12:01πμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Που εχεις περασει?Εγω περασα Λαμια και εχουν τρομερα χαμηλες τιμες οι γκαρσονιερες στο κεντρο,βρηκα μια με 220 ευρω ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΗ!!Πηγαινε εκει που περασες κ κανε μια ερευνα αγορας.Κ μετα αποφασιζεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84888 από zamanfou στις 31 Αυγούστου 2011, 12:02πμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Κομοτηνή πέρασα!Εγώ βρήκα με 250 επιπλωμένη ...για αρχή εντάξει...μπορούμε κάτι τέτοιο αλλά είναι και ο αδερφός μου που θα κάνει φροντιστήρια,είναι ρεύματα,λογαριασμοί,χαρτζιλίκι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84889 από gossipgirl στις 31 Αυγούστου 2011, 12:08πμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Καταλαβα.Κανε υπομονη ρε συ κ μπες στην εστια.Καθε αρχη κ δυσκολη λενε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84892 από tragikos στις 31 Αυγούστου 2011, 12:31πμ

tragikos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 479 αποδεκτές 0
Μια χαρα περνανε στην εστια φαγητο φθηνο συγκατικους να εχεις και παρεα και γενικα γνωριζεις κοσμο.... τον πρωτο χρονο κατσε εκει και σιγα σιγα ψαξε μια δουλεια και αμα βγαζεις καλα λεφτα και σε περνει νοικιασε σπιτι οποτε δεν θα επιβαρινεις και τους δικους σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login