Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάτι έχω πάθει... Αντιδρώ στη Java που μου επιβάλλει το Σκωτσέζικο κατεστημένο και γράφω μανιωδώς asp! ©Nocturne, irc.ftou.gr
Τρίτη, 30 Απριλίου

Διατροφή

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #88947 από Ομηρος στις 11 Νοεμβρίου 2011, 4:08μμ

Ομηρος

Εικονίδιο
μέλος από: 31/7/2011
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Χελοου!!! ειμαι 1.80 στο υψος και 78 κιλα στο βαρος...Απο σημερα λεω να αρχισω να προσεχω την διατροφη μου.Σημερα εφαγα μαρουλοσαλατα με γαριδες και σος...λεω να μην φαω τιποτα αλλο σημερα...Εχετε να μου προτεινετε τι να φαω αυριο και τις επομενες μερες ;Ευχαριστωω !!! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88967 από ptheolo στις 11 Νοεμβρίου 2011, 11:45μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
Φίλε, επειδή και εγώ κάνω δίαιτα αυτόν τον καιρό έχω βρει αυτά:

1)Όταν προσέχεις την διατροφή σου δεν σημαίνει ότι τρως μόνο το μεσημέρι και όλη την άλλη μέρα τίποτα! Αντιθέτως πρέπει να τρως μικρά γεύματα κάθε 3-4 ώρες(έτσι ο μεταβολισμός λειτουργεί καλύτερα).

2)Για να χάσεις κιλά απλά τρως κανονικά γιατί το σώμα σου χρειάζεται τις θρεπτικές ουσίες και αυτά και κάνεις γυμναστική(αεροβική, βαράκια, κοιλιακούς κλπ)

3)Για το εβδομαδιαίο σου φαγητό... Το πρωί πιες γάλα ή καφέ με κάτι(λίγο κέικ κλπ). Τώρα για το μεσημέρι πρέπει να τα τρως όλα(ψάρι, όσπρια, λαχανικά, κρέας, φρούτα) Αν είσαι μεγάλος και έχει τελειώσει η ανάπτυξή σου τότε θα σε συμβούλευα να μειώσεις λίγο το κρέας(να ακολουθήσεις λίγο την Μεσογειακή διατροφή). Το απογευματάκι φάε κάνα φρούτο(κάθε φορά και διαφορετικό). Για βράδυ κάτι ελαφρύ όπως καμιά σαλάτα!

Αυτά από εμένα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login