Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ύψιστος σνομπισμός: «εγώ ναρκωτικά δεν παίρνω».
Σάββατο, 4 Μαΐου

Θέλω να γίνω επαγγελματίας ποδοσφαιριστής

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #98491 από kalakalatom@@to στις 19 Απριλίου 2012, 4:18μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
Λοιπον ειμαι 16 ετων και θελω να γινω επαγελματιας ποδοσφαιριστης.
Αυτη τη σεζον ειμαι σε μια τοπικη ομαδα δανεικος μεχρι αυτο το καλοκαιρι απο μια ομαδα 1ης κατηγοριας αλλα δανεικος απο τους κ17 της ομαδας . Το προβλημα ειναι οτι εχω προταση απο μια ομαδα της αλβανιας 1ης κατηγοριας για να παω να παιξω εκει αλλα στους αντρες οχι στους κ20,κ17 κανονικα να κανω συμβολαιο και να πληρονομαι , και ολο αυτο με εχει προβληματισει γιατι δεν ξερω τι να κανω να μινω εδω η να παω εκει , αλλο προβλημα ειναι οτι αν μεινω εδω μπορει να 'χαθω' και να παιζω μονο στα τοπικα . Εσας πια ειναι η γνωμη σας?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98492 από torres στις 19 Απριλίου 2012, 4:39μμ

torres

Εικονίδιο
μέλος από: 10/4/2012
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Συνομηλικός μου είσαι φίλε, έχουμε και ίδια όνειρα οπότε καταλαβαίνω απόλυτα το διλημμά σου. Λοιπόν, καταρχάς ας πάρουμε κάποια δεδομένα:
Αν πας στην Αλβανία:
-Θα αμείβεσαι, θα έχεις κανονικότατα ένα επαγγελματικό συμβόλαιο.
-Θα παίζεις σε μία μεγαλύτερη ηλιακά βαθμίδα, πράγμα που πιθανότατα θα σε 'ανεβάσει' σε πολλούς τόμεις (τόσο αγωνιστικούς, όσο και ψυχολογικούς και εξωαγωνιστικούς)
Το θέμα όμως είναι, αν πας εκεί θα έχεις αρκετή εξέλιξη ουτώς ώστε να ανεβέις αργότερα ένα σκαλί παραπάνω? (δεν φαντάζομαι να έχεις ως σκοπό να κάνεις καριέρα στην Αλβανία :/ )
Και επιπλέον, θα μπορέσεις να αντέξεις στην πίεση του επαγγελματισμού σε τόσο μικρή ηλικία σε μία ξένη χώρα?
Συμβουλή δεν σου δίνω, γιατί όντως είναι τεράστιο το δίλημμα, αλλά προσπαθώ όσο το δυνατόν γίνετε, να σε βοηθήσω καταγράφοντας τα δεδομένα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98494 από kalakalatom@@to στις 19 Απριλίου 2012, 5:06μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
Η αληθεια ειναι πως σε μια τετοια χωρα το ποδοσφαιρο δεν ειναι και τοσο εξελιγμένο και δεν ειναι ο σκοπος μου να κανω καριερα εκει απλα δεν θελω να χαθω εδω στην ελλαδα στα τοπικα πρωταθλήματα και ο σκοπος μου ειναι τουλαχιστον μεχρι τα 19 να ειμαι σε μια ομαδα που να μπορω να κανω καριερα στον επαγελματικο χωρο του ποδοσφαιρου . Και γι αυτο εχω προβληματιστεί. Παντως ευχαριστω που με καταλαβαινεις και για την απαντησει σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98558 από kalakalatom@@to στις 20 Απριλίου 2012, 9:45πμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
κανεις αλλος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99753 από kwstantinoss στις 04 Μαΐου 2012, 12:31πμ

kwstantinoss

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2011
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
θα βοηθουσε αν ελεγες σε πια ομαδα εισαι κανονικα.Εγω θα σου προτεινα να πας και δοκιμασεις τον εαυτο σου στην αλβανια γιατι μετα απο χρονια μπορει να μετανιωνεις που δεν πηγες,απο την αλλη δεν ειναι κακο μετα να γυρισεις ελλαδα εχοντας καποια εμεπειρα στα ποδια σου ακομα και απο το αλβανικο που δεν ειναι και τοσο καλο πρωταθλημα.Και αυτοι πως σε ειδαν ρε αγορι μου απο την αλβανια στο τοπικο?τι κατηγορια αλβανια?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99783 από kalakalatom@@to στις 04 Μαΐου 2012, 12:56μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
βασικια η καταγωγή μου ειναι απο εκει αλλα ειμαι εδω αποπολυ μικρος και εχω και την ελληνικη ιθαγενεια, η πολη μου στην αλβανια εχει μια ομαδα ιστορικη και πολυ καλη η οποια παιζει στην 1 εθνικη , και ειχα δοκιματει και μου ειχαν πει οτι θα θελαμε να σε εχουμε στην ομαδα. Εδω ειμαι δανεικος απο τον ΟΦΗ σε μια ομαδα τοπικου , αλλα ενας προπονητης του ΟΦΗ μου εχει πει κατσε να περνεις παιχνιαδια στα ποδια σου σε τοπικα πρωταθλιματα για να ειμαι ετοιμος να παω στον ΟΦΗ δηλαδη αν κατσω εδω θα παιξω αλλο εναν χρωνο στο τοπικο και απο του χρωνου βλεπουμε αλλα μπορει και απο φετος .Αλλα επειδη εχω σωμα για ποδοσφαιριστη ειμαι 1.86 72 κηλα και παιζω στοπερ και αμυντικο χαφ λεω να κατσω εδω καθως αν παω στην αλβανια δεν ξερω καλα την γλωσσα και θα ειναι δυσκολα .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99790 από XxXGreGXxX στις 04 Μαΐου 2012, 4:53μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Μονο και μονο για την Εμπειρια εγω θα πηγαινα . Απο την στιγμη που εισαι απο εκει και δεν θα πας καπου ''ξενα'' γιατι οχι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login