Στείλε λεφτά στο ftou.gr
667: Ο γείτονας του θηρίου.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Αλκοόλ σε βαλίτσα ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130944 από InvalidPerson στις 31 Οκτωβρίου 2014, 8:58μμ

InvalidPerson

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Καλησπερίζω την παρέα του φτου και την υποχρεώνω να υποστεί και να διαβάσει (και να απαντήσει) τις ηλίθιες απορίες μου για άλλη μια φορά ... Θα ξεκινήσω λίγο ποιητικά και πάλι ....
3η Γυμνασίου... Εφηβεία, ορμόνες, έρωτες, μυαλά πάνω από το κεφάλι και.... !ΤΡΙΗΜΕΡΗ ! (όλα αυτά συνδέονται μεταξύ τους)....
Το ερώτημά μου, λοιπόν, αυτή τη φορά, είναι : επιτρέπεται να μεταφέρεις στο αεροπλάνο αλκοόλ (ρετσίνα-κρασί) με μικρό ποσοστό Vol μέσα στη βαλίτσα (αποσκευή που δίνεις στο Check in) και πάει στο αμπάρι του αεροπλάνου? Αν επιτρέπεται, πρέπει να το δηλώσεις ?? Υπάρχουν X-ray εκεί που τις δίνεις για ζύγισμα και τις ελέγχουν ?? Τις ελέγχουν πιο μετά και αν δεν υπάρχει πρόβλημα με το αλκοόλ τις περνάνε παραμέσα ???Δεν τις ελέγχουν καθόλου ?? Αεροδρόμιο αναχώρησης Ρόδου και άφιξης Σαλόνικα ...Αν υπάρχει πρόβήμα με το ποστ, για να μη φάω μπαν, απλά διαγράψτε του :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130960 από Koukos στις 01 Νοεμβρίου 2014, 7:33μμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Γεια σου φιλαρακι
Οτιδηποτε σε υγρη μορφη απαγορευεται , θα το βρουνε 100 % θα σου ανοιξουν την βαλιτσα θα στην κανουν πουτανα και θα γινεις και ρεζιλι . Οχι και παλι οχι σε καμια περιπτωση . Ειχε τυχει σε μια γιαγια οταν ταξιδευα της ανοιξαν 2 μετρα βαλιτσα για να βγαλουν 1 σαμπουαν .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130967 από InvalidPerson στις 02 Νοεμβρίου 2014, 2:40μμ

InvalidPerson

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Φίλε, μήπως μπερδεύτηκες λίγο....Για ΑΠΟΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΗ ρώτησα....Στις αποσκευές επιτρέπονται σίγουρα τα υγρά.... Έχω ξαναφέρει και σαμπουάν μαζί μου και μέλι (η μάνα μου) και δεν είπαν τίποτα.... Για αλκοόλ ρωτάω συγκεκριμένα ....

Καμία άλλη γνώμη ???
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130970 από M1k3y στις 02 Νοεμβρίου 2014, 7:18μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για πτήσεις εντός ΕΕ επιτρέπεται σε βαλίτσες που πάνε στο cargo η μεταφορά των πάντων εκτός από επικίνδυνες ουσίες-αντικείμενα (πχ. εκρηκτικά, όπλα, κλπ). Δε χρειάζεται να δηλωθεί κάτι, καθώς δεν εμπλέκονται τελωνεία. Αν θες γέμισε και όλη τη βαλίτσα με βότκα, δεν τρέχει τίποτα. Τώρα να σου ανοίξουν τη βαλίτσα, τεχνικά γίνεται (αν δουν κάτι ύποπτο), αλλά αν η φάτσα σου δε φέρνει στου Bin Laden δε παίζει να συμβεί κάτι τέτοιο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login