Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πώς να εξηγήσω το σχολείο σε μια ανώτερη διάνοια; (Elliot, E.T.)
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Ηταν στον υπνο μου ή στον ξύπνιο μου;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #64274 από fania στις 28 Ιουλίου 2010, 9:27μμ

fania

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/7/2010
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Συνεβη πριν απο περιπου 5 χρονια στο δωματιο μου. Τοτε ειχα δυο δωματια (1 με διπλό κρεβάτι κ 1 με μονο παιδικο) διοτι το σπιτι ηταν μεγαλο. Τις περισσότερες φορές κοιμόμουν στο μεγαλο γιατι το παιδικο ηταν στην σοφίτα κ φοβόμουν να ανέβω πάνω γιατι οι σκαλες ηταν ξυλινες και ετριζαν. Οπως και εκεινη την φορα λοιπον, κοιμηθηκα στο μεγαλο κρεβατι. Δεν ξερω αν ηταν ονειρο αλλα εγω ελπιζω να ηταν! Λοιπον, μια περιγραφη πρωτα. Το πανω μερος του κρεβατιου (εκει που μπαινει το κεφαλι) ηταν κολλημενο στον τοιχο και ακριβως απο πανω ηταν ο διακοπτης για το φως. Δεξια και αριστερα (οπως το βλεπουμε οταν ειμαστε ξαπλωμενοι) ηταν οι ντουλαπες και ειχαν αποσταση απο το κρεβατι περιπου 1,5 μετρο και οι δυο. Στο μερος του κρεβατιου που εμπαιναν τα ποδια ηταν η μπαλκονοπορτα και ειχε σχεδον 1 μετρο αποσταση απο το κρεβατι.Τελος παντων επεσα για υπνο και το βραδυ ξυπναω και ηθελα να παω να κοιμηθω στην μαμα μου και σηκωσα το χερι να ανοιξω το φως και δεν εβρισκα το τοιχο! Κανω πισω να πιασω τον τοιχο και πεφτω κατω(το κρεβατι ειχε μετακινηθει μπροστα)! Απο τον φοβο μου ανεβηκα παλι στο κρεβατι και παω να κατεβω απο δεξια και σκαω πανω στην ντουλαπα σαν να ειχε επισης μετακινηθει μπροστα (η ντουλαπα ειχε αποσταση απο το κρεβατι ειπαμε 1,5 μετρο!).Και ξαφνικα εκει που φωναξα "μαμααααααααα!!!" εγιναν ολα οπως πριν: το κρεβατι ηταν παλι κολλημενο κλπ...
Πιστευω οτι επειδη φωναξα τη μαμα μου κατα καποιο τροπο "σωθηκα"!!!...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #64277 από VeTeRaNoS στις 28 Ιουλίου 2010, 9:49μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν υπάρχει περιπτώσει να έχει γίνει στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο άρα μην ανησυχείς απο τον ύπνο σου θα ηταν.Ξέρεις όταν είμαστε από τον ύπνο δεν καταλαβαίνουμε και πολλά το μυαλό υπολειτουργεί.E και εσύ έτσι όπως ξύπνησες θα φοβήθηκες το σκοτάδι,(θα ήσουν και μικρή τοτε)και το φανταστικές.

Πάντως μου κάνει εντύπωση που έχουν περάσει 5 χρονια και ακόμα το σκέφτεσαι.Το έχεις μοιραστεί με συγγενή ή φίλο να το συζητήσετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64278 από Doctoras στις 28 Ιουλίου 2010, 10:25μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Kοιτα τι παιζει να εγινε .Ξυπνησες ενω κομωσουν πως να στο πω.Οταν σηκωθηκες ησουν ακομα υπο την επιρια του υπνου.Στο σταδιο λιγο πριν ξυπνησεις και σου φανικαν ολλα αυτα.Απλα θα ησουν στο ακτω μερος του κρεβατιους και θα νομιζες στο πανω καταλαβες.Και οταν φωναξες ξυπνησες για τα καλα και τα ειδες οπως ηταν.Μου εχει συμβει να ξυπνησω και να βλεπω καιφαλια αντι για βιβλια στην βιβλιοθηκη μου και οχι μια πολες φορες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64279 από fania στις 28 Ιουλίου 2010, 10:35μμ

fania

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/7/2010
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
χαχα καλο Δρ.
το εχω συζητησει με πολυ κοσμο αλλα λυση δν βρηκα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64282 από Spider-boy στις 28 Ιουλίου 2010, 11:45μμ

Spider-boy

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Αμα θα έπεφτες λογικα και μετα δεν θα ενιωθες κανα πονο η δεν θα χες καμια μελανια καρουμπαλο?? Αμα υπηρχε τοτε δεν ηταν ονειρο... μπορει να ταν και ενα ειδους αστρικης προβολης αλλα ειν καπως απιθανο να το παθεις χωρις να το θελεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68393 από stella_28 στις 26 Νοεμβρίου 2010, 11:02μμ

stella_28

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2010
μηνύματα: 107 αποδεκτές 0
Σίγουρα έγινε όταν κιμώσουν..γιατί αποκλείετε να γινόταν στην πραγματικότητα! Οπώτε μην ανησυχείς..
Ο0α δόκτορε..κεφάλια??? Γαμισέτααα!!! χαχ0α0χα0χ0α0χ0α0χ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68394 από AggelosTuDromu στις 26 Νοεμβρίου 2010, 11:09μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
εγω θυμαμαι μια φορα στον υπνο μου ονοιρευομουν οτι επαιζα μπαλα κ μια στιγμι εριχνα καιφαλιες κ ξυπναω κ ακομα ηταν σαν να ονοιρευομουν κ ριχνω μια καιφαλια στον τοιχο κ ξυπνισα με κοιταγε η αδερφη μου κ νομιζε οτι ημουν λιωμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68398 από anna_32 στις 26 Νοεμβρίου 2010, 11:35μμ

anna_32

μέλος από: 28/8/2010
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Αν και είναι λίγο παλιό το θέμα..

Βασικά αυτό που είπε ο Doctoras μάλλον έγινε-και αυτό σκέφτηκα κι εγώ-!

Καθώς κοιμόσουν στριφογύρισες και χωρίς να το καταλάβεις -αφού το κρεβάτι είναι διπλό άρα υπήρχε ο χώρος και αν ήσουν και πιο μικρή ακόμη καλύτερα- βρέθηκας να έχεις περιστραφεί κατά 90 μοίρες! Όταν λοιπόν άπλωσες το χέρι για να ανάψεις το φως δεν βρήκες τοίχο γιατί το χέρι σου απλωνόταν στο κενό ανάμεσα στο κρεβάτι και τη μια ντουλάπα. Όταν άπλωσες το χέρι στο πλάι για να νιώσεις το κενό που βρήκες πριν λίγο, τότε έπιασες τον τοίχο που τώρα πια ήταν δίπλα σου και όχι πίσω σου.

Όταν φώναξες την μητέρα σου είναι πολύ πιθανό, από την τρομάρα σου να στριφογύρισες ξανά στο κρεβάτι αναστατωμένη και να ήρθες στη σωστή θέση ή τα μάτια σου να συνήθισαν στο σκοτάδι και να αντιλήφθηκες πιο σωστά τον χώρο γύρω σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68427 από Whalfyin στις 27 Νοεμβρίου 2010, 7:02μμ

Whalfyin

μέλος από: 7/3/2010
μηνύματα: 181 αποδεκτές 0
Οι γονείς μου έχουν χωρίσει και πολλές φορές οταν κοιμάμαι στο σπίτι του πατέρα μου ξυπνάω και νιώθω πως είμαι στο σπίτι της μητέρας μου, μου πέρνει 1-2 λεπτά να συνειδητοποιήσω τι έχει γίνει. Μπορεί κάτιπαρόμοιο να συνέβει ακι σε σένα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login