Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν αληθεύει ότι πολλά κορίτσια έχουν την τάση να παντρεύονται άντρες που τους θυμίζουν τον πατέρα τους, τότε εξηγείται το γιατί τόσες πολλές μητέρες κλαίνε στους γάμους.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Μουσική iPhone

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128428 από LittleMonster στις 25 Ιουνίου 2014, 11:59πμ

LittleMonster

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 26/12/2011
μηνύματα: 179 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Όπως ξέρετε εσείς, οι χρήστες apple προιόντων, για να περάσεις μουσική στη συσκευή απο τον υπολογιστή, πρέπει να κανεις συγχρονισμό με τα τραγουδια που εχεις στo iTunes. Στην βιβλιοθήκη των iTunes μου λοιπον, είχα περασμένα κάποια τραγούδια που είχα φτιάξει εγώ, και έτσι τα περνούσα και μεσα στο κινητό. Όμως ο υπολογιστής μου χάλασε, και τα τραγούδια που έχω φτιάξει εγώ τα έχω μονο στο κινητο.
Επειδή δεν τα εχω αποθηκεύσει πουθενά και δεν θελω να τα χάσω, ξέρετε αν γινεται να τα περάσω στον υπολογιστή πάλι?
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #128429 από DahLostGuy στις 25 Ιουνίου 2014, 1:38μμ

DahLostGuy

Εικονίδιο
μέλος από: 23/6/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου φίλε,
τα πράγματα είναι αρκετά απλά και πολλοί έχουν αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα στο παρελθόν.Αρχικά θα κατεβάσεις αυτή την εφαρμογή: Πάτα εδώ και περίμενε να κατέβει.Αμέσως μετά θα συνδέσεις το iPhone σου και αν σου ανοίξει αυτόματα το iTunes και σου ζητήσει να κάνει το iPhone σου ''sync'' θα πατήσεις cancel ή no και θα το κλείσεις.Μετά θα ανοίξεις το iExplorer (την εφαρμογή που κατέβασες) και θα σου βγάλει κάτι επιλογές,θα επιλέξεις το ''demo mode''.Αμέσως μετά (αφού έχεις συνδέσει το κινητό σου) θα σου βγάλει το iExplorer το κινητό σου σε μια εικόνα και απο κάτω θα έχει επιλογές.Εσύ θα επιλέξεις το ''Music'' και θα σου βγάλει μια λίστα με όλα τα τραγούδια που έχεις στο κινητό σου.Αριστερά στη μέση περίπου κάτω από το Media Library θα πατήσεις πάλι Music για να είσαι σίγουρος και μετά θα πατήσεις κάτω κάτω ''Transfer from (το όνομα του κινητού σου)'' και μετά ''Transfer entire Playlist to folder...'' και θα σου μετακινήσει όλα τα τραγούδια στον φάκελο που θα σου βγάλει να επιλέξεις.(προτείνω να έχεις φτιάξει ήδη έναν φάκελο στο desktop.)Όταν πατήσεις και τον φάκελο θα σου βγάλει να κάνεις εγγραφή (registration code) ή να περιμένεις ένα λεπτό.Το γράφει κάτω δεξιά και είναι λίγο δύσκολο να το δείς,γι'αυτό στο λέω.Μετά αφού τελειώσει το χρονόμετρο,θα πατήσεις ''close'' και είσαι έτοιμος.Μετά από τον φάκελο αν θες να τα ανοίξεις με iTunes απλά κάνεις διπλό κλικ Ή δεξί κλικ->open with->iTunes.

Ελπίζω να βοήθησα
Αποδεκτή αν σε κάλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login