Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν τα πράγματα δεν γίνονται όπως θέλουμε, τότε πρέπει να τα θέλουμε όπως γίνονται.
Σάββατο, 15 Ιουνίου

Απόκρυψη IP κτλ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #41240 από ksekarfwtos στις 25 Ιουλίου 2007, 11:48μμ

ksekarfwtos

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2007
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
ρε παιδιά ξέρετε κανα καλό προγραμματάκι για απόκρυψη ΙΡ. Εννοώ να δείχνει άλλο ΙΡ από την Ουγκάντα και καλά ενώ είμαι Αθήνα...Εννοείται πρέπει να είναι τζάμπα(να πληρώσω και εγώ μπορώ)
Thanx!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41247 από Linux power στις 26 Ιουλίου 2007, 6:20μμ

Linux power

μέλος από: 19/7/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Τι λειτουργικο εχεις???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41268 από ksekarfwtos στις 27 Ιουλίου 2007, 3:43μμ

ksekarfwtos

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2007
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
windows xp sp2(διάβασα τους όρους μην ανησυχείς, απλά ρωτάω αν έχετε υπόψιν κάποιο καλό προγραμματάκι...)Περιδιαβαίνονταστο net βρίσκεις πολλά και διάφορα, από αυτά ρώτησα αν ξέρετε κάποιο καλό. Δεν είναι ανάγκη να μου πεις να αλλάξω λειτουργικό, γιατί στον 2ο σκληρό τα linux έχω, και τα λειτουργώ παράλληλα με τα windows. Απλά προτιμώ να μπαίνω στο internet από το windows...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41281 από Linux power στις 28 Ιουλίου 2007, 12:26μμ

Linux power

μέλος από: 19/7/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Δε προκειται να σου πω να αλλαξεις OS, dont worry.
Kοιτα για τα windows δε μπορω να σου πω κατι, επειδη παει πολυυυυς καιρος που τα εχω εγκαταλειψει. Υποθετω οτι αν κανεις ενα search στο Γουγλη, του στυλ: anonymazation η τα σχετικα παραγωγα της λεξης θα βρεις πολλα.
Αny way. Για να μη τα πολυλογουμε. ΤΟ εργαλειο ειναι το Tor. παιζει σχεδον σε ολα τα OS, που υπαρχουν. Στα windoze, θελει λιγο προσοχη η εγκατασταση & η ρυθμιση, ιδιαιτερα αν εχεις proxy, η εισαι σε δικτυο εταιρικο, κλπ-κλπ...
-Στο δε LINUX, απλα το επιλεγεις απο τον εγκαταστατη πακετων της διανομης σου (ΕΝΑ κλικ) & εγκαθισταται μονο του...
Συμβουλη: Με τα προγραμματα ανωνυμιας δε περιπλανιεσαι με τις ωρες στο web. Πας-βλεπεις οτι θελεις & αυτο ητανε!
Ο λογος ειναι οτι δεν ειναι τοσο διαδεμενα ακομα & γι' αυτο ακριβως αν εισαι πολυ ωρα "σταμπαρεσαι" (αντιφατικο, ε?)

Εναλακτικα, μπορεις να βαλεις στο firefox σου (αν δε χρησιμοποιεις το Ι.Εκτρωμα) το extetion: Anonymazation Toolbar

& τελος για να αποκαταστησουμε τα πραγματα, μια διανομη LINUX, εχει default, τα περισσοτερα η ολα τα ports κλειστα. Αρα? Ουτε που φαινεσαι οταν μπαινεις στο web!
Ασε που το να ανοιγοκλεισεις ports στο LINUX ειναι απειρως ευκολοτερο, γινεται απλουστατα απο το γραφικο περιβαλλον.(GNU)
Αντιθετα απο τα ορθανοιχτα παραθυρια, που για μπορεσεις να ανοιγoκλεισεις ports, θα πρεπει να εισαι κοματακι Gastone για να τα καταφερεις!!
-Τhat's all. Aν πραγματικα θες ασφαλεια, στο web μπαινε με LINUX. Kατεβασε & εγκατεστησε με ΕΝΑ κλικ & το firestarter, αν θες παρανοικη ασφαλεια & αυτο ηταν!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41287 από TzhmhS στις 28 Ιουλίου 2007, 3:04μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
Re Linux power emena h kentrikh m monada tou 98 einai 8a mporesei na shkwsei t linux???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41388 από Linux power στις 30 Ιουλίου 2007, 1:48μμ

Linux power

μέλος από: 19/7/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Αναφορά: (TzhmhS@28 Ιουλίου 2007)Re Linux power emena h kentrikh m monada tou 98 einai 8a mporesei na shkwsei t linux???


Re Tzimh,
>>>1966-2007 41 Χρόνια Θύρα 13...<<<
Tριφυλοφορε, αδελφε.

Αναφορά: (TzhmhS@28 Ιουλίου 2007)emena h kentrikh m monada tou 98 einai


Φυσικα αντιλαμβανεσαι οτι η ερωτηση σου ειναι απο την απολυτη ασαφεια, μεχρι το: "πατο κατω & βαρα το"!
-Τεσπα:Μη βγαζουμε & off topik το θεμα (Αποκρυψη ΙP), kοιτα LINUX or Windowsforum ftou.gr
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login