Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Στο χωριό μου έχουμε τόσα λίγα τηλέφωνα που και λάθος να πάρεις βγαίνει κάποιος γνωστός που σου λέει το σωστό.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Τρόποι για να μην κολλάει Το PC?

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #78664 από M1k3y στις 05 Ιουνίου 2011, 12:21μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Το Linux βρε, "το", όχι "τα"!

Έγραψε:(peterpan@04 Ιουνίου 2011)
Από ότι ξέρω τα Linux είναι περισσότερο για τους προγραμματιστές.

Άρα, άμα δεν παίζεις παιχνίδια, βάλε ένα Ubuntu ή Linux Mint και είσαι τζετ.

Έγραψε:(Arthas@04 Ιουνίου 2011)
Ωραια τοτε εσεις με τα Lixux τι κανω αν θελω να παιξω fable 3,age of empires, bioschock 2 την παπια μαλλον αφου δεν τα υποστηριζει το λειτουργικο σας κανενας σοβαρος gamer δεν βαζει linux

Το θέμα δεν είναι ότι το Linux δεν τα υποστηρίζει. Αυτά δεν υποστηρίζουν το Linux.

Επίσης, εξ ορισμού, κανένας gamer δεν είναι σοβαρός.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78665 από Sped στις 05 Ιουνίου 2011, 12:35μμ

Sped

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2011
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Arthas@04 Ιουνίου 2011)
Ωραια τοτε εσεις με τα Lixux τι κανω αν θελω να παιξω fable 3,age of empires, bioschock 2 την παπια μαλλον αφου δεν τα υποστηριζει το λειτουργικο σας κανενας σοβαρος gamer δεν βαζει linux


Οντως εσυ ισως να κανεις την παπια. Αλλα εγω θα κατεβαζα το Wine '' http://appdb.winehq.org/ '' που μου επιτρεπει να τρεχω παιχνιδια και προγραμματα των windows σε linux και σε mac και θα επαιζα οποιο παιχνιδι ηθελα... Νομιζεις πως επειδη χρησιμοποιουν τα παραθυρακια σας περισσοτερος κοσμος (και ναι πολλα εκατομυρια παραπανω) ειναι καλυτερα?? Απλα ειναι το πιο ευρεως διαδεδομενο λειτουργικο σε ατομα με υπολογιστικες γνωσεις κατω του μετριου. Οταν υπαρχουν ακομα απειρα ατομα πυ δεν ξερουν ΚΑΝ τι ειναι linux και σε κοιτανε σαν χαζοι οταν το αναφερεις, ειναι λογικο να πανε και να βαζουν οτι πιο πιπα βρουν μπροστα τους. Αν ειναι δυνατον. Και επισης ειναι ΤΟ ειναι ΤΟΟΟ LINUX. Δεν συνεχιζω γιατι γαμηθηκε το παιδι που ρωταει με τα πολλα offtopic...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78671 από jimmas στις 05 Ιουνίου 2011, 1:16μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Έγραψε:(bnnm4eterg@05 Ιουνίου 2011)
Απλα ειναι το πιο ευρεως διαδεδομενο λειτουργικο σε ατομα με υπολογιστικες γνωσεις κατω του μετριου.
Έγραψε:(Sped@05 Ιουνίου 2011)
Τα linux ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ GAMERS.

Νομίζω πως το παραπάνω καλύπτουν όλη αυτήν την off topic συζήτηση που δημιουργήθηκε. Όσο για την συμβατότητα, ισχύει αλλά μην ξεχνάμε πως υπάρχουν αντίστοιχα προγράμματα που κάνουν την ίδια δουλειά οπότε δεν τίθεται θέμα.

Σίγουρα με Linux δεν θα έχεις πρόβλημα ταχύτητας αλλά αν δεν έχεις όρεξη και χρόνο για να πειραματιστείς θα σου κάνω ένα ρεζουμέ αυτών που ειπώθηκαν προσθέτοντας και κάποια άλλα:

Μην κρατάς στον υπολογιστή σου πολλά και άχρηστα αρχεία. Αποθήκευσε τα κάπου αλλού. Το ίδιο ισχύει και για τα εγκατεστημένα προγράμματα. Δεν σου έχει τύχει να έχεις προγράμματα που να χρησιμοποιείς πάρα πολύ σπάνια; Διέγραψε τα και αν θέλεις κατέβασέ τα σε portable edition.

Έπειτα, από τα Windows η ανασυγκρότηση δίσκων μπορεί να σε βοηθήσει. Κατά τα άλλα να φροντίζεις να έχεις λίγο "νοικοκυρεμένα" και ταξινομημένα τα αρχεία σου και όχι σκόρπια από εδώ και από εκεί.

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μπορούν να βοηθήσουν όπως το CCleaner που ειπώθηκε. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα Registry Mechanic, Slow Pc Fighter, Total unistaller, Tuneup Utilities.

Τέλος, φρόντισε να κάνεις τακτικά scan με το antivirus σου αλλά και με το anti-spyware.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login