Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πίστευα πως όλοι πρέπει να πληρώνουμε τους φόρους μας με χαμόγελο. Tο προσπάθησα αλλά εκείνοι επέμεναν να θέλουν μετρητά.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

ίντερνετ μέσω της Wind ή του ΟΤΕ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #85345 από Mother Of Light στις 07 Σεπτεμβρίου 2011, 2:48μμ

Mother Of Light

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2010
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Σκέφτομαι να κάνω σύνδεση στο ίντερνετ μέσω της WIND (τηλέφωνο και σταθερό ίντερνετ).Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν ήδη αυτό το πρόγραμμα, αν αντιμετωπίζουν προβλήματα.Να προχωρήσω ή να προτιμήσω το Connex του ΟΤΕ?
Παρακαλώ απαντήστε σύντομα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85355 από tragikos στις 07 Σεπτεμβρίου 2011, 4:57μμ

tragikos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 479 αποδεκτές 0
Μια χαρα ειναι η wind ειχε ο αδερφος μου ενα χρονο και δεν ειχε κανενα προβλημα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85363 από lagouditos στις 07 Σεπτεμβρίου 2011, 6:00μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Είχα για ένα χρόνο connx, το έκοψα και έβαλα το double play της wind εδώ και 6-7 μήνες. Με το connx δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα με την ταχύτητα, ήταν γενικά σε στάνταρ επίπεδα, και η τιμή του ήταν τσουχτερή. Το μόνο καλό με το connx ήταν η σταθερότητα του. Ήξερες δηλαδή ότι ανα πάσα στιγμή θα έχεις ίντερνετ. Ας με συγχωρέσει το ftou.gr για τυχόν δυσφήμιση, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου, μιλάω ως καταναλωτής και μόνο. Εδώ και 6-7 μήνες ειλικρινά σου λέω φίλε το double play με έχει κάνει καρδιακό. Δεν είναι καθόλου σταθερό, κόβετε στιγμιαία η σύνδεση από 1 - 5 λεπτά τη φορά επί 1 - 2 αν είμαι τυχερός εώς και 10 φορές την ημέρα. Μην πω και για την απαράδεκτη τηλεφωνική υποστήριξη τους, που ούτε τους κωδικούς για το ρούτερ μου δεν ήξεραν να μου δώσουν και μου έλεγαν ότι δεν χρειάζονται κωδικοι. Τέσπα, ένα μηνα μετά μου έστειλαν τους κωδικούς και συνδέθηκα κανονικά, αλλά το κύριο πρόβλημα όπως είπα είναι οι διακοπές που κάνει. Επίσης η διακοπές σίγουρα οφείλονται στην σύνδεση και όχι σε υλικό, έχω αλλάξει καλωδια, υπολογιστές, και ρούτερ στην ίδια σύνδεση και πάντα γίνετε αυτό. Μπορεί να έιναι φτηνό και να έχει καλή ταχύτητα αλλά σε εμένα καθόλου σταθέρό. Δεν ξέρω για γενικά, μπορεί σε κάποιον άλλο χρήστη της wind να δουλεύει μια χαρά, σε εμένα πάντως μου έχει βγάλει την πίστη. Δεν χρησιμοποιώ το νετ μόνο για browsing, συνδέομαι και σε servers πχ για gaming, δεν μπορεί κάθε τρεις και λίγο να με πετάει έξω. Αν θες πάντως κοίτα και για καμιά άλλη προσφορά από άλλη εταιρία παροχής (αν υπάρχει γιατί όλες κλείνουν ).
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login