Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Σού 'λειψε τίποτα μωρή;
Κυριακή, 5 Μαΐου

Βοήθεια!Παραβίαση προσωπικών δεδομένων!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #85578 από Mother Of Light στις 10 Σεπτεμβρίου 2011, 1:12μμ

Mother Of Light

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2010
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Σοβαρό πρόβλημα!!Παιδιά,βοήθεια γιατί τα έχω παίξει!!
Ξεκαθάριζα τα email μου και βρήκα μία πρόσκληση από έναν γνωστό μου για το www.meetyourmessenger.co.uk.Αυτό πρέπει να έχει κανά 2 χρόνια που μου είχε σταλθεί.Εγώ δε θυμάμαι να είχα γίνει μέλος στο site τότε.
Και καθώς τα ξεκαθάριζα τώρα, είπα να επισκεφτώ την ιστοσελίδα να δω τι είναι.Και με βγάζει σε μία σελίδα σαν να έχω κάνει λογαριασμό.Για να το ελέγξω ζητάω να μου στείλουν password στο email μου.Και πράγματι μου έρχεται κωδικός.Πράγμα που σημαίνει ότι κάποιος με το email μου (και μάλλον γνωρίζοντας τον κωδικό μου) έκανε προφίλ.Ευτυχώς δεν έχει τίποτα για μένα.Πάντως όποιος το χρησιμοποιούσε έχει πολλούς friends.
Έχετε καμιά ιδέα πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτόν τον λογαριασμό?
Μπορώ να εντοπίσω ποιος το έκανε?Τι άλλο μπορώ να κάνω?
Το ενδεχόμενο να έχω ανοίξει τον λογαριασμό δεν παίζει,γιατί ακόμη και να τον είχα ανοίξει δε θα έκανα ποτέ addz ανθρώπους που δε ξέρω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85580 από lagouditos στις 10 Σεπτεμβρίου 2011, 1:59μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Όταν κάποιος κάνει εγγραφή σε ενα site με ενα email, στέλνετε αυτόματα ενα link στο email αυτό για να κάνει κλικ αυτός που το έχει ώστε να επιβεβαιωθεί η διεύθυνση του κατόχου. Αν είσαι τυχερή και όντως δεν σου βρήκαν τον κωδικό του email σου έγινε αυτό..., πήγενε στο site και κάνε log in με τους κωδικούς που είδες, πήγενε στις ρυθμίσεις ή επεξεργασία λογαριασμού ή κάτι τέτοιο και κλείσε τον λογαριασμό σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login