Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που έφτασε και στην Ελλάδα ο υπερυπολογιστής Sinclair Spectrum ZX.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Nα απαντησουν (κυριως) αντρες!!

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93760 από Webmaster στις 24 Ιανουαρίου 2012, 9:15μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Μην εξάπτεσαι τσουγδέγκω.

Πιο εύκολα ψυχολογείς τον άλλο αν δεν τον ξέρεις, από ένα τυχαίο γραπτό του, παρά από κοντά και μετά από παρατεταμένη γνωριμία, διότι από κοντά ο ίδιος ή το περιβάλλον ή τα συναισθήματά σου μπορεί να σε παραπλανήσουν.

Τσούγδω, είναι ξεκάθαρο ότι δέχεσαι μόνο απόψεις που σου χαϊδεύουν τ' αυτιά, επομένως η σήψη του χαρακτήρα σου δύσκολα θα διορθωθεί. Αυτό και μόνο εξηγεί ξεκάθαρα γιατί το παιδί σε αποφεύγει, έστω και ασυναίσθητα. ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93761 από enigmaticeyes στις 24 Ιανουαρίου 2012, 9:42μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@24 Ιανουαρίου 2012)
Μην εξάπτεσαι τσουγδέγκω.

Πιο εύκολα ψυχολογείς τον άλλο αν δεν τον ξέρεις, από ένα τυχαίο γραπτό του, παρά από κοντά και μετά από παρατεταμένη γνωριμία, διότι από κοντά ο ίδιος ή το περιβάλλον ή τα συναισθήματά σου μπορεί να σε παραπλανήσουν.

Τσούγδω, είναι ξεκάθαρο ότι δέχεσαι μόνο απόψεις που σου χαϊδεύουν τ' αυτιά, επομένως η σήψη του χαρακτήρα σου δύσκολα θα διορθωθεί. Αυτό και μόνο εξηγεί ξεκάθαρα γιατί το παιδί σε αποφεύγει, έστω και ασυναίσθητα. ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ.



Μπορεις να χαρακτηριζεις οπως θες γιατι μαλλον δεν σου εμαθαν στο σπιτι σου να μιλας χωρις να βριζεις.

Και αν εσυ πιο ευκολα ψυχολογεις τον αλλο απο ενα γραπτο του παρα απο μια ουσιαστικη και σε βαθος χρονου γνωριμια τοτε σου συστηνω να κλειστεις στο σπιτακι σου, στους 4 τοιχους και να γνωριζεσαι μ αυτους και να τους ψυχολογεις αεναως και παρατεταμενως ! και ασε τις ουσιαστικες γνωριμιες και τα συναισθηματα (που προφανως δεν εχεις) για τους υπολοιπους ανθρωπους. Εσυ απλα περιορισου στο τι διαβαζεις, γιατι αυτη ειναι ζωη κατ εσενα.

Προφανως και δεν δεχομαι αποψεις που μου χαϊδευουν τα αυτια και ισα ισα καθε αποψη ευπροσδεκτη αρκει να ξερεις να την υποστηριζεις με λογια που εκπεμπουν αξιοπρεπεια, αυτοσεβασμο, ηθος και χαρακτηρα κατι που λυπαμαι αλλα μεχρι τωρα βλεπω πως απουσιαζουν απο σενα.(με κοινα λογια : πες ο,τι θες αρκει να δειχνεις σεβασμο στον αλλο και κυριως στον ιδιο σου τον εαυτο. Να μην εκτιθεσαι, να μην προσπαθεις να εντυπωσιασεις με εκφρασεις του δρομου και να μην εισαι τοσο επιπολαιοσ στην κριση σου.)

Επισης, πιο πολυ λυπαμαι που γραφεις "κανονες" για τη σελιδα που υποτιθεται οτι διαχειριζεσαι τους οποιους ο ιδιος δεν ακολουθεις ή μαλλον κανεις το αντιθετο. Εγραφες σε μια αλλη ομαδα θεματων
"
Για να γράψει κάποιος μήνυμα στο φόρουμ, σημαίνει ότι έχει κάτι που τον απασχολεί. Ο ίδιος το θεωρεί σοβαρό, ακόμα κι αν αντικειμενικά αυτό δεν είναι. Γι' αυτό και μόνο το λόγο, πρέπει να αντιμετωπιστεί με σοβαρότητα και υπευθυνότητα στις απαντήσεις. Αν βρίσκεις το θέμα που έβαλε κάποιος είναι γελοίο ή αν δεν ξέρεις τι να του γράψεις, ΜΗ ΓΡΑΨΕΙΣ τίποτα. Δε θα δεχτούμε από κανέναν να κοροϊδέψει μήνυμα άλλου είτε άμεσα είτε καλυμμένα (με δήθεν χιούμορ)."
Αληθεια ακριβως εσυ τι εφαρμοσες απο αυτα στη δικη μου περιπτωση;
Ετσι, γιατι το πιο ευκολο που εχουμε να κανουμε ειναι να ζηταμε να κανουν οι αλλοι και εμεις να μην εφαρμοζουμε τιποτα.
Αντι ο ιδιος να τηρεις τους κανονες του φορουμ που διαχειριζεσαι και να δινεις το παραδειγμα,εχεις ακριβως αντιθετη συμπεριφορα με την εγωπαθεια που σου προσφερει η θεση σου. Μπραβο σου. Ευγε παιδι μου ! Εις ανωτερα.

Υ.Γ α! και οταν αποκτησεις την απαραιτητη μορφωση (και δεις και φυσικα τον δικο σου χαρακτηρα)ελα να ελεγξεις και τον δικο μου χαρακτηρα και να δεις αν υφισταται ή οχι σηψη!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93762 από Webmaster στις 24 Ιανουαρίου 2012, 9:50μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Τέτοια του κάνεις δηλαδή του παιδιού;


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93763 από enigmaticeyes στις 24 Ιανουαρίου 2012, 10:01μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@24 Ιανουαρίου 2012)
Τέτοια του κάνεις δηλαδή του παιδιού;



Προφανως οχι.
Τετοια κανω σε αυτους που ερχομαι στο σαιτ τους και αντι να με υποδεχτουν με προσβαλλουν, μου κανουν ηθικολογιες και μου επιτιθενται τη στιγμη που εγω απλα ζητησα τη συμβουλη τους.

Και απο κει που εμπιστευτηκα το σαιτ σου για να γραψω κατι που με απασχολουσε εσυ δεν εχασες την ευκαιρια αντι να προσπαθησεις να με βοηθησεις να με κρινεις, να με βριζεις, να βρισκεις προβληματικο τον χαρακτηρα μου και το ηθος μου. να μου επιτιθεσαι χωρις να σου εχω κανει ουσιαστικα τιποτα.
Να ειχα φταιξει σε κατι και να μου επιτεθεις ρε φιλε το καταλαβαινω. Αλλα οχι μονο χωρις να με ξερεις αλλα και χωρις να εχω κανει κατι εναντιον σου ε οχι δεν καταλαβαινω τον σκοπο σου ή γιατι βγαζεις τα απωθημενα σου πανω μου και δεν θα καθισω να τα ανεχτω και να πω "ευχαριστω" .
Σεβομαι τη γνωμη σου, αυτο ειναι που σου λεω τοση ωρα, αρκει να την ειχες γραψει κοσμια, με προθεση να με συμβουλεψεις και οχι να με μειωσεις ή να γελας εις βαρος μου.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93768 από Webmaster στις 24 Ιανουαρίου 2012, 10:28μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Στο site αυτό δε σε κάλεσε κανείς. Χάρη σου κάνουμε που σε έχουμε και τσουγδίζεις και μας τρως και χώρο στη database με τα μακροσκελή κείμενά σου.

Όσο για την προειδοποίησή μου προς τα μέλη που έντεχνα έβαλες εδώ, αυτή πολύ καλά ξέρεις ότι αναφέρεται στην κατηγορία Sex, και για να προστατέψει την έκφραση και την αυτοπεποίθηση των μελών από κάτι άτομα σαν εσένα.

Έθεσες το θέμα σου, πήρες τις απαντήσεις σου, μπορείς να πηγαίνεις τώρα.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93769 από enigmaticeyes στις 24 Ιανουαρίου 2012, 10:52μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@24 Ιανουαρίου 2012)
Στο site αυτό δε σε κάλεσε κανείς. Χάρη σου κάνουμε που σε έχουμε και τσουγδίζεις και μας τρως και χώρο στη database με τα μακροσκελή κείμενά σου.

Όσο για την προειδοποίησή μου προς τα μέλη που έντεχνα έβαλες εδώ, αυτή πολύ καλά ξέρεις ότι αναφέρεται στην κατηγορία Sex, και για να προστατέψει την έκφραση και την αυτοπεποίθηση των μελών από κάτι άτομα σαν εσένα.

Έθεσες το θέμα σου, πήρες τις απαντήσεις σου, μπορείς να πηγαίνεις τώρα.



Η εκφραση και η αυτοπεποιθηση των μελων του σαιτ (οχι μονο της κατηγοριας του σεξ αλλα ολων των κατηγοριων) δεν κινδυνευει απο μενα αλλα απο αυτον που το διαχειριζεται. Ουδεποτε προσεβαλα κανενα μελος ουτε το εθιξα σε αντιθεση βεβαιως με σενα που απο οτι ειδα και διαβασα προσεβαλες και πολλα αλλα μελη περαν εμου.

Το αν θα γραφω μακροσκελη κειμενα ή οχι ειναι δικαιωμα μου και μαλιστα ικανοτητα την οποια φαινεται οτι δεν εχεις την ευχερεια να μιμηθεις.

Ευχαριστω παρα πολυ ολους οσους μου απαντησαν (και αν και δεν ηθελα να το αναφερω ετσι : ειναι ολα οκ τελικα με το παιδι, βρεθηκαμε-συζητησαμε και ολα ειναι υπεροχα :-) ..για αυτο ευχαριστω πραγματικα ολους οσους προσεφεραν στηριξη και συμβουλες!!! :)

Τωρα, για το αν θα πηγαινω ή οχι, μπορεις απο την εγωπαθη θεση σου να με κανεις banned κατι που θα ολοκληρωνε τη φασιστικη σου σταση.
Δεν περιμενω κατι περισσοτερο απο σενα και το λεξιλογιο του δρομου σου.

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login