Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Έρωτά μου τοκογλύφε, γλύφε το κορμί μου γλύφε.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Καλοκαιροφοβία...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #100191 από ENIOLAOS στις 09 Μαΐου 2012, 1:50πμ

ENIOLAOS

μέλος από: 9/5/2012
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Όταν έρχεται το καλοκαίρι, βυθίζομαι στην κατάθλιψη... ίσως επειδή δεν ξέρω κολύμπι, ίσως επειδή είμαι λίγο εύσωμος, και δεν έχω αυτοπεποίθηση... γιαυτό αποφεύγω την παραλία και προτιμώ διακοπές στο βουνό.. αλλά και πάλι, δεν μπορώ να κάνω ορειβασία, δίοτι έχω και πρόβλημα με το άσθμα... και ως εκ τούτου, κλείνομαι στο δωμάτιο μου... και περνάω τις διακοπές μέσα στην μιζέρια και στην απόγνωση...

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να αυτοκτονήσω στις διακοπές μου, αλλά φοβάμαι και βασικά δεν ξέρω τι να γράψω στο αποχαιρετιστήριο γράμμα... τέλος πάντων, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;... είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση... ευχαριστώ προκαταβολικά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100192 από Adoria στις 09 Μαΐου 2012, 2:03πμ

Adoria

Εικονίδιο
μέλος από: 9/5/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Μολις γράφτηκα σε αυτο το υπέροχο σάιτ και μπήκα να σου πώ δυο πράγματα γιατί βλέπω πώς έχεις πολύ χαμηλή αυτοπεποίθηση Eniolae.Το ότι είσαι λίγο τροφαντούλης δεν έχει απολύτως καμία σημασία γιατί προπάντων μετράει ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου και όχι τα εξωτερικά του χαρίσματα.Η αυτοκτονία δεν λύνει κανενα ανθρώπινο πρόβλημα και καταλαβέ το:Είναι το ΤΕΛΟΣ.

Εγω θα σε συμβούλευα να αγαπήσεις τον εαυτό σου περισσότερο,να κάνεις λίγη δίαιτα με την βοήθεια ενος διατροφολόγου και να βγαίνεις εξω να κάνεις φίλους.Θέλω ομως να σε ρωτήσω:Γιατί σκεφτηκες αμέσως να θέσεις τέρμα στην ζωή σου και δεν δοκίμασες να κάνεις δίαιτα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100193 από ENIOLAOS στις 09 Μαΐου 2012, 2:12πμ

ENIOLAOS

μέλος από: 9/5/2012
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ adoria... αλλά είναι πολύ εύκολα να μιλάνε οι προνομιούχοι, αν ήσουν στην θέση μου και εσύ θα σκεφτόσουν πρώτη την αυτοκτονία... φυσικά και έχω σκεφτεί την δίαιτα, αλλά μόνο η ηδονή του φαγητού μου έχει απομείνει... και αυτό με τους φίλους το θεωρώ τουλάχιστο υποκριτικό, εσύ η ίδια αν σου ζητούσα να γίνεις φίλη μου, θα αηδίαζες και θα απομακρυνόσουν λόγω αποστροφής...

Έχω σκεφτεί και αλλαγή φίλου, μήπως φταίει αυτό... αλλά δεν έχω ακόμη την οικονομική δυνατότητα και δεν θέλω να το μάθει και ο πατέρας μου γιατί θα με σκοτώσει... ενδεικτικό τους χαρακτήρος του είναι και η ψήφος που έδωσε στην Χρυσή Αυγή.. ίσως και αυτός έχει συμβάλει στην καταθλιπτική μου ιδιοσυγκρασία, καθώς μικρό με μεταχειριζόταν άσχημα... πάντως ευχαριστώ για την συμβουλή σου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100202 από arxangelos στις 09 Μαΐου 2012, 10:22πμ

arxangelos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/1/2011
μηνύματα: 284 αποδεκτές 0
κάνε δίαιτα..πολύ αγαμία βαράς...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100203 από asap στις 09 Μαΐου 2012, 12:29μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
συμφωνω με την Adoria, εκτος απο ολα αυτα μπορεις να ξεκινησεις περπατημα-τρεξιμο και να πας σε εναν διατροφολογο... οταν εχεις ενα προβλημα δε τα παρατας ετσι απλα και λες θα αυτοκτονησω οσο και να το εχεις παραμεληση...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100204 από Verus στις 09 Μαΐου 2012, 1:00μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Τέτοιου είδους ανασφάλειες μπορεί να με οδηγήσουν στη δολοφονία, ειλικρινά. Πως βρε αγόρι μου να νιώσεις καλά όταν είσαι μόνος σου; και το κυριότερο, πως να μην είσαι μόνος σου όταν δεν έχεις προσπαθήσει ποτέ για το αντίθετο; Άσε πίσω τους γονείς σου και τις απόψεις τους και κάνε εσύ ό,τι γουστάρεις και πιστεύεις πως είναι σωστό. Κοίτα να συμφιλιωθείς μ'αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη σου (κάνε δίαιτα, γυμναστική ή ό,τι άλλο θες) γιατί πρώτα απ'όλα πρέπει να γουστάρεις εσύ τον εαυτό σου και μετά όλοι οι άλλοι! Βγες έξω, βρες φίλους, βρες παρέες, βρες γκόμενα και πέρνα καλά χωρίς να αγχώνεσαι. Και να 'σαι σίγουρος πως για να τα κάνεις όλα αυτά δε μετράει η εικόνα σου. Ο χαρακτήρας και η συμπεριφορά σου είναι αυτά που εκτιμούνται περισσότερο κι'αυτό γιατί μένουν άρτια σ'έναν άνθρωπο, την ίδια στιγμή που η εμφάνισή του αλλοιώνεται.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100210 από Adoria στις 09 Μαΐου 2012, 2:24μμ

Adoria

Εικονίδιο
μέλος από: 9/5/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο και καταλήγουμε στα τάρταρα.Το ενδιάμεσο στάδιο το ονομάζουμε ζωή αλλά εσύ Eniolae...δεν το χαίρεσαι αυτό το δώρο γιατί δεν προσπάθησες ποτέ να απαγκιστρωθείς από τον προστατευτικό κρίκο της οικογενειάς σου και των παιδικών σου τραυμάτων.Ο απογαλακτισμός από τούς γονείς μας,η συντροφιά των φίλων και ο ίδιος μας ο εαυτός...μας δίνουν τα εφόδια για να συνεχίσουμε να πορευόμαστε "μόνοι",προσπαθώντας να αποκομίσουμε εμπειρίες και βιώματα.Το πρώτο πράγμα πού θα πρέπει να κάνεις είναι να ξεχάσεις τα πάντα περί αυτοχειρίας,αλλαγής φύλου και λοιπών ανοησιών.Γράψου σε ενα γυμναστήριο,ελάττωσε τις ποσότητες της τροφής σου,άρχισε να περπατάς,να βγαίνεις έξω με φίλους(η επιλεκτική φιλία δεν είναι ποτέ υποκριτική)και να μπαίνεις κι εδω να γράφεις.Δεν υπάρχει περίπτωση να αηδίαζα ποτέ αν τυχόν σε συναντούσα κάπου εκεί εξω.Με αηδιάζουν οι υπάνθρωποι και οι δήθεν...οχι οι άνθρωποι ανεξαρτήτως εμφάνισης,ιδεολογίας και χρώματος.Ολα καλά θα πάνε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100235 από nickxDDD στις 09 Μαΐου 2012, 5:55μμ

nickxDDD

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2011
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
αγαπητέ eniolae... ΞΕΚΟΛΛΑ... βγες και πήγαινε σε παραλιες χωρίς να σε νοιάζει τι λένε οι άλλη, πάρε φίλους να βγείτε για καφέ .. έχω και εγώ έναν φίλο υπέρβαρο που πάμε μαζί γυμναστήριο.. έχει χάσει αρκετό λίπος, δοκίμασε να κανεις το ίδιο.. θα χρειαστείς λίγους μήνες για να δεις κάποια διαφορα από μονος σου αλλα μερικές μέρες για να ανεβεί η αυτοπεποίθηση, κάτι που μετράει εξίσου πολύ..και σε περίπτωση που βλέπεις ότι δεν νιώθεις ευχαριστημένος με αυτό και μονο μπορώ να σου προτείνω και κάποιους λιποδιαλυτές μετά από μερικούς μήνες που σίγουρα θα κάνουν δουλειά.. τώρα ειδικά που είναι καλοκαίρι αν αρχίσεις γυμναστήριο και κανεις και 3-4 φορες την εβδομάδα τρέξιμο και άμα θες και κολύμπι το επόμενο καλοκαίρι θα είσαι φέτες εγγυημένα.. άμα κάνεις και σωστή διατροφή θα είσαι κομπλέ.. και σιγά σιγά θα σου μειώνεται και η τόσο μεγάλη όρεξη για φάει.. αν θες stile μου σε pm το facebook σου αν έχεις να τα λέμε και από εκεί :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100238 από Strumf18 στις 09 Μαΐου 2012, 6:46μμ

Strumf18

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2012
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
εφηβια περνας...σιγουρα ολα αυτα σε μερικα χρονια θα σ περασουν...προτιμας να αυτοκτονησεις και να τελειωσουν ολα τωρα; ή να περιμενεις λιγο και μετα να ζησεις τη ζωη ς ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100240 από zifeis στις 09 Μαΐου 2012, 8:27μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
ποσο χρονων εισαι φιλε μου?

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login