Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μάθετε από τα λάθη των γονιών σας. Χρησιμοποιήστε αντισύλληψη.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Κλαψιμο στο Πολεμικο Ναυτικο Θελω βισμα!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #101751 από Guest83842 στις 29 Μαΐου 2012, 3:27πμ

Guest83842

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/4/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Γεια σας,

Η ζωή πλέον στο ναυτικό είναι ανυπόφορη για μένα,κοντεύω να τρελαθώ δεν ξέρω τι να κανώ .


Θα σας διηγηθώ την ιστορία μου για να μου πείτε αν μπορέσετε να υπάρξει κάποια λύση.


Οταν είχα παει στο περιοδεύω ήθελα να παω στα ΟΥΚ. και με ρωταει και μου λεει τα ΟΥΚ που ειναι και μου λεει στο ναυτικο και του απανταω ξερω γω μαλλον,και με βάζει ναυτικο η πρώτη μου επιλογή ,οταν είχα πάρει αναβολη για το σχολείο δηλωσα ειδικες δυναμεις και τελικα με πηραν στο ναυτικο


και οταν μου ηρθε το χαρτι λεει ναυτικο ξενερωσα,μπενω στο γοογλε βλεπω πως ηταν η στολη και δεν μου αρεσε επειδη μαρεσε η πρασινη στολη και με την καμια αυτο το χρωμα


Τελος παντων παω στο ναυτικο ο πρωτος μηνας μου αρεσε παρα πολυ δεν θα με ενοιαζε να πηγαινε ετσι,η προπαιδευση 300 ατομα,ειδικα που με σεβοντουσαν με χερετουσαν ολοι καναμε πλακα περνουσαμε ωραια και μια χαρα..καναμε και τα ΣΠΕ πρωτη ομαδα ημουνα μου αρεσε πολυ οταν εριξα σφαιρες 5 ηταν αλλα τεσπα εριξα και 10 οταν κατεβηκα κατω μεταθεση.




Το κακο μερος τωρα:
Παίρνω μεταθεση δεν θελω να πω σε ποιο μερος μονο απο ΠΜ αμα χρειαστει.


Παω στην υπηρεσια μου 3 μερες ολα μια χαρα,σε μια φαση γινετε κατι και μαλωνουμε με τον Α ατομο του κραταω μουτρα του το λεω ενταξει σταματαει αυτο μετα περναει αλλη μια μερα μετα γινετε κατι αλλο με το ιδιο ατομο του κραταω μουτρα δεν του λεω τιποτα και μου λεει τι εχεις και δεν μου μιλας σου εχω κανει τιποτα του λεω και μετα ολο το ιδια και με αυτον και με τους αλλους και δεν φτανει αυτο μονο τους το λες και σου κανουν χειροτερα για να νιωσεις πιο χαλια.


Αλλη φασαρια ,ημουν στο κρεβατι ηταν 3 ωρα και τσα;κωνομασταν με ολους τα λεγαμε χημα ,και ηταν ενας που δεν μιλουσε κ οποτε μιλουσε μου πουλουσε ειρωνεια,και δεν θυμαμαι ακριβως τι ελεγε και του ελεγα και εγω δεν σε φοβαμαι ερχοταν και με πιανε απ τα χερια 2 φορες αυτο.Το πρωί το λεω στον οπλονομο γιατι ηθελα καπου να το πω να ξεχασω οχι για τιμωρια ή τιποτα δεν θελω το κακο τους ακομα και αν μου κανουν εμενα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος προς θεου...


Περναει μια βδομαδα και ειμασταν στο γραφειο και τους ελεγε ο οπλονομος με νοημα οτι εχω μαθει οτι καποιος πειραζει εδω μεσα τελοςπαντων περασε η ωρα παραπανω και περναει ο διευθυντης και λεει τι γινετε εδω και δεν παντε να κανετε καμια δουλεια και μου λεει ο οπλονομος να του το πω του τα λεω ,και του ζηταω να αλλαξω υπηρεσια και οτι δεν θελω να ειμαι εδω με αυτους και οτι ταξης και καλα μαρεσει η υπηρεσια αλλα αυτοι οχι,και αντι να με αλλαξει υπηρεσια τους κοβει τις αδειες και μου δινει 15 μερες αδεια.


Απο την μια ενιωσα χαρα γιατι ηταν η πρωτι αδεια μου απο οταν πηρα την μεταθεση στην υπηρεσια,αλλα απο την αλλη δεν μου αρεσαν τα πραγματα που εγιναν ετσι.
Οταν γυρισα περασαν 2 μερες ο αλλος ειχε αδεια και δεν τον ειχαν κραξει και το ηξερα επισης οτι τιποτα δεν θα αλλαζε ....και εγω το μονο που ηθελα ηταν να αλλαξω υπηρεσια.


Αλλη ιστορια ξερουν ολοι οτι δεν θελω να λενε καμια κουβεντα για την κοπελα μου ειχε γινει κατι και τους το ξεκοψε ο διευθυντης να μην λενε τιποτα,και τυχαινει χτες να παμε μαζι με το αυτοκινητο να μ αφησει καπου γιατι πηγαινε προς τα εκει και μου ελεγε ολι την ωρα για το κοριτσι μου και τι και αν του ελεγα πρωσοπικες ερωτισεις δεν απαντω συνεχιζε,<<αδερφια εχει?,αν τελειωσεις τον στρατο θα την παντρευτεις,και πανα σεξ?>>


Σας παρακαλω πειτε μου εγω τι να κανω ?Η ψυχολογια μου ειναι χαλια,αν δεν ειχα θεληση για ζωη και για πραγματα που θελω ακομα να κανω στην ζωη μου θα ειχα αυτοκτονηση και αυτα με κρατανε.



Σκεφτομαι τον στρατο που θελω ακομα 8 μηνες και δεν ξερω πως θα περασουν.
Σκεφτομαι και τους αλλους που καθε τρεις και λιγο μου βαζουν ρουφιανιες και μου λενε και κακιες και μου μιλανε ασχημα ενω εγω δεν τους μιλαω,και οσο προσπαθω να μην σκεφτομαι τιποτα ολο κατι τυχαινει.(και με ειχε βαλει ο οπλονομος να τους μιλαω και αυτη ηθελαν το ιδιο και τους το ξεκαθαρισα και οχι και ειπαν ας τον αφησουμε και παλι τα ιδια)
Εχω και τα πρωσοπικα μου στο νου οπως όλοι ανθρωποι με τα προβληματα μας.

Το συμπερασμα κοντευω να τρελαθω ,ολο λεω στον εαυτο μου δεν αντεχω και ολο απο κατι κρατιεμε,ο ιδιος ο διεθυντης δεν με σεβεται και μετα λενε αν εχεις καποιο προβλημα να μας το λες για να σε βοηθησουμε και απο κιας?και αυτος σε περνει στο ψιλό εχω κανει τον εαυτο μου πιο σκληρο πιο ωριμο που καν δεν ηθελα αλλαξα χωρις να θελωωωωωωω............


Ποσο ενας ανθρωπος μπορει να αντεξει ακόμα?


-Θελω να φυγω απο το ναυτικο να παω ειδικες δυναμεις ή πεζικο,ή καπου μακρια απο το ναυτικο δεν με νοιαζει τι ανθρωποι θα ειναι εκει ακομα και αν ειναι ιδιοι ,δεν ειμαι καλυτερος απο αυτους ουτε χειροτερος ακομα και αν εχω πιαει τον εαυτο μου να τους κριτικαρει και να λεω πως ειμαι καπως σαν καλυτερος αλλα δεν ειμαι.


-Θελω τα θελω μου,και οχι να με σεβουνται σαν αντικειμενο επειδη κανω οτι θελουν της αγγαρεις τους γιατι αυτος δεν ειναι στρατος το ναυτικο δεν ειναι στρατος η πειθαρχια που σου μαθαινουνε δεν ειναι για να σε εκμεταλευουται στρατος ειναι αυτό:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L1cVJQnxUC0


υτο θελω εκει θελω να παω να κανω την θητεια μου μαρεσει η γυμναστικη τα τρελα πραγματα οπως οταν επιανα το οπλο και πετυχενα ενα λαστιχο στα 300 μετρα και μου εδινες ο αλλος κουραγιο και μου ελεγε Bravo συνεχιζει δωστου, και οχι να κανω τις αγγαρειες τους και να σου ριχνουν και φταιξιμο αν δεν γινει κατι σωστα.



; Μηπως έχετε πατερα ταγματαρχει ή καποιο Υψηλοβαθμο που θα μπορουσατε να του πειτε για την ιστορια μου για το τι τραβαω αν θα μπορουσε να με βοηθησει...
; Η μηπως εσεις είστε καποιος υψηλοβαθμος οπως για π. Χ ταγματαρχης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101752 από dark4 στις 29 Μαΐου 2012, 3:42πμ

dark4

μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 225 αποδεκτές 0
Φίλε αν δεν έχεις βύσμα από συγγενή ή έστω οικογενειακό φίλο, μην περιμένεις να βρεις. Αν δεν την παλεύεις καθόλου πάρε αναβολή, αλλιώς υπομονή και απλά κάνε τα καθήκοντα σου και μην δίνεις σημασία στους άλλους. Μ' αρέσει που λες για pm λες και έχει εδώ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101774 από Dope Boy στις 29 Μαΐου 2012, 3:55μμ

Dope Boy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/5/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
ειδικές δυνάμεις θα είναι ακόμα χειρότερα... εγώ πιστεύω πως τα πράγματα εκεί δεν είναι τόσο τραγικά... έχω φίλους στο ΠΝ που τους πάει 15 μέσα 15 άδεια... πλάκα μου κάνεις? στα ΛΟΚ ήμουν 1 μήνα μέσα με φουλ υπηρεσίες , και άδεια έπαιρνα ανά 2μηνο ή και 3μηνο...!
Τους μαλάκες και τις αγγαρείες δεν τις γλυτώνεις πουθενά...
μη νομίζεις ότι θα πας ειδικές δυνάμεις και θα ναι καλά, θα ξενερώσεις ακόμα περισσότερο..!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101877 από Arthas στις 30 Μαΐου 2012, 4:32μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Φιλε συγγνωμη που στο λεω αλλα μου ακουγεσαι λιγο ανωριμος, για παραδειγμα με το δεν μαρεσε η ταδε στολη επειδη ηταν ή δεν ηταν πρασινη...Λογικα εσυ θα εισαι στα 18-19 σωστα? Εχεις κανει ενα μεγαλο λαθος, το οτι δεν εισαι καλα με τους αλλους στο στρατοπεδο ακομα και αν δεν τους πολυ χωνευεις καταπιε το 8 μηνες ειναι και δεν θα τους ξαναδεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101881 από tsakantarhs στις 30 Μαΐου 2012, 5:23μμ

tsakantarhs

μέλος από: 17/5/2012
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
βασικα πολυ ανωριμος θα ελεγα..τι νομιζες οτι ηταν ο στρατος, ΚΟΛΕΓΙΟ;καθε καρυδιας καρυδι εχει εκει μεσα και εσυ θα κανεις παρεα μονο με κανα 2-3 που θα ταιριαζεις.ολοι οι αλλοι τα τυπικα.μην σκιαζεσαι κατευθειαν με τη καθε μαλακια που θα σου κανουν ή θα λενε..μπες κ εσυ στο κλιμα λιγο.Ειναι 9 γαμημενοι μηνες που ολοι κανουμε.μη νομιζεις οτι ειδικες δυναμεις θα περαασεις καλυτερα..ισα ισα κει θα τραβιξεις περισσοτερο ΄΄καψονι΄΄ και με τη δικαιολογια οτι πρεπει να εισαι ψυχικα ισορροπημενος ο,τι και να σου κανουνε.Εχω λοιπον την εντυπωση πως δε βρηκες καποιο φιλαρακι εκει μεσα και αυτο θα πρεπει να ΣΕ προβληματιζει ως ενα βαθμο..μιλησες για στολες οπλα φουμο και νομιζες οτι θα βγεις απο εκει μεσα commando..ισορροπησε λιγο κ ελα στα λογικα σου θα ελεγα εγω..μου φαινεται ακομα δε καταλαβες που εισαι..και πιστεψε με εισαι σε ενα απο τα πιο χαβαλετζιδικα σωματα που εχει η ελλαδα..ολα τ υπολοιπα πολυ χειροτερα{για εσενα}.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101956 από zifeis στις 31 Μαΐου 2012, 4:14μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
εγω θα σου πω αυτο που σου λεει και παραπανω το ναυτικο ειναι απο τα πιο επιεικη σωματα του στρατου
με αυτα που λες στις ειδικες δυναμεις δε θα αντεξεις ουτε μια μερα

απλα σου φαινονται ολα τοσο δυσκολα επειδη εισαι στο στρατο ετσι νιωθουν ολοι οταν πανε στρατο
και εγω δε νομιζω να ειναι τοσο σοβαρο αυτο που σου ειπαν για την κοπελα σου, πανω στο χαβαλε το ειπαν
προσπαθησε να τους μιλας και να κανεις χαβαλε πιο πολυ μαζι τους
και να μην τα παιρνεις ολα στα σοβαρα

αν παλι δε μπορεις μπορεις να παρεις αναβολη για ψυχολογικους λογους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102185 από Guest83842 στις 02 Ιουνίου 2012, 8:40μμ

Guest83842

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/4/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Εμενα τα καψονια μαρεσουν οταν ημουνα στην πρωτη ομαδα στο ναυτικο που ηρθε για τα ΣΠΕ και ητανε η καταδρομεις και ή αλλοι που μας εκαναν καψονια με τα Push ups τρελενομουνα δεν ειναι οτι δεν εχω ιδεα πως ειναι ειδικες δυναμεις εχω ιδεα γιαυτο και οταν τα βλεπω τρελενομαι και θελω να παω τα εχω νιωσει 15 μερες εχω κανει (αμυνα επιθεση,15 χιλιομετρα ποδαροδρομο,εχω ριξει καμια 10ρια σφαιρες το παραποδα ολα αυτα μου αρεσουν.)

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μου αρεσει η παρεα τους και δεν θελω τιν παρεα τους και δεν θελω να τους εχω στην κεφαλη μου ,η αληθεια ειναι οτι τα ψυχολογικα μου ειναι χαλια ,και καθομαι και σκεφτομαι την μερα που περναει λες και ειναι κανενας αιωνας ....

Ενω αν περνουσα καλα και ειχα μια καλη παρεα ή ημουν εκει που θα ηθελα να ειμαι στις ειδικες δυναμεις ή στα ΟΥΚ δεν θα με ενοιαζε το τι θα τραβουσα γιατι θα ηταν ή επιλογη μου αλλα το να είμαι σε μια μ οναδα που να μην θελω ωραια,και να θελω να υπηρετησω τον αληθινο στρατο οπως ειδικες δυναμεις ειναι διαφορετικο.

Η ηλικια δεν παιζει ρολο ,και θα σας φερω και παραδειγμα οταν βλεπεις τους 40ριδες να κανουν μαλακιες ανωριμοτητα δεν το λες?

Η ανωριμοτητα ειναι σε ολη μας την ζωη ανεξαρτητος ηλίκια.το θεμα ειναι το πως θα φερθεις.

Ειμαι τοσο χαλια που μονο εγω το καταλαβαινω .ειναι δυσκολο να σε κατλβει ο αλλος αν δεν το νιωσει οπως το νιωθω εγω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102186 από Dope Boy στις 02 Ιουνίου 2012, 9:07μμ

Dope Boy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/5/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
15 μέρες δεν είδες τίποτα... όσο ήμουν στο κέντρο εκπαίδευσης των ειδικών δυνάμεων , μου φαίνονταν όλα τόσο δύσκολα... και χαλιόμουν , αλλά με το που πήγα στην μονάδα ξεκίνησε το γαμήσι ... τα push ups και τα 15χιλιόμετρα ( χωρίς φόρτο ) δεν είναι τίποτα...
αφού βλέπεις ότι δεν το έχεις ούτε στο ναυτικό , τράβα μια αναβολή για ψυχολογικούς λόγους να ησυχάσεις, όπως είπαν και οι από πάνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102253 από Guest83842 στις 03 Ιουνίου 2012, 1:09μμ

Guest83842

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/4/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dope Boy@02 Ιουνίου 2012)
15 μέρες δεν είδες τίποτα... όσο ήμουν στο κέντρο εκπαίδευσης των ειδικών δυνάμεων , μου φαίνονταν όλα τόσο δύσκολα... και χαλιόμουν , αλλά με το που πήγα στην μονάδα ξεκίνησε το γαμήσι ... τα push ups και τα 15χιλιόμετρα ( χωρίς φόρτο ) δεν είναι τίποτα...
αφού βλέπεις ότι δεν το έχεις ούτε στο ναυτικό , τράβα μια αναβολή για ψυχολογικούς λόγους να ησυχάσεις, όπως είπαν και οι από πάνω...

καλα το λες αλλα δεν τελειωνεις ποτε ετσι,μα ειχα ακουσει κατι δεν ξερω κιολας οτι αν πας στην αγγλια ασπουμε να κανεις την θητεια σου μπορεις να γλιτωσεις την θητεια να την κανεις εδω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102284 από Dope Boy στις 04 Ιουνίου 2012, 2:26πμ

Dope Boy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/5/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login