Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μην εκφράζεστε δυνατά. Θα ξυπνήσει η ναρκοκοινωνία σας.
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Μοναξιά!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #113475 από FaPaBoY στις 01 Δεκεμβρίου 2012, 8:58μμ

FaPaBoY

Εικονίδιο
μέλος από: 8/10/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Λοιπόν, το πρόβλημα που έχω είναι ότι είμαι μόνος (από άποψη παρέας).έχω αυτό το πρόβλημα τα τελευταία 2 χρόνια(είμαι 15,από τα 13) και δεν το παλεύω πραγματικά.έρχεται το σαββατοκύριακο και με πιάνει κατάθλιψη γιατί δεν θα δω κανένα συμμαθητή μου αυτές τις δύο μερες,θα είμαι δηλαδή μόνος...άρχισα να το διαπιστώνω περυσι κατά τους τελευταίους μήνες της σχολικής χρονιάς,όταν για μια στιγμή σκέφτηκα το τι θα κάνω το καλοκαίρι,και κατάλαβα ότι απλά δεν θα κάνω τίποτα,θα είμαι μόνος μου,όπως και έγινε,ήταν 3 μαύροι μηνες.έχω γνωριμίες αλλά όχι παρέες.οι συμμαθητές μου πάνε όλοι μαζί στίβο και εγώ κάνω βόλτες με το ποδήλατο στο λιμάνι για να ξεχνιέμαι.μόνο στο σχολείο νιώθω ότι είμαι καλά.με λίγα λόγια δεν χαίρομαι την ζωή μου προς το παρόν,μόνος και πάλι μονος.λοιπόν,τι μπορώ να κάνω?
απαντησεις από κάποιον που μπορεί να με καταλάβει και όχι ειρωνικες αν γίνεται.ευχαριστώ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113480 από madness2012 στις 01 Δεκεμβρίου 2012, 10:37μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Επειδή λοιπόν δεν έχεις ακόμα δική σου παρέα,καλό θα ήταν να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα,δηλαδή πες σ αυτούς που έχεις έρθει πιο κοντά να βγείτε το Σάββατο ή κάλεσέ τους σπίτι σου αν γίνεται,γενικά κάνε εσύ το πρώτο βήμα.Κάνε αυτό και θα τα ξαναπούμε ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113483 από KwnstantinosS στις 01 Δεκεμβρίου 2012, 11:08μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
ισως μπορεις να αρχισεις να μιλας με 2 παιδια να τους πεις μετα απο λιγο καιρο και τα προβληματα σ ξερω εγω και μετα να ανοιχτεις σε ολοι την παρεα..ισως να σε βοηθησουν πιο ευκολα προσαρμοστεις στην παρεα....απλως διαλεξα καλα παιδια....τους καταλληλους..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113583 από Kathrine_R στις 03 Δεκεμβρίου 2012, 10:37μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
έχω περάσει παρόμοια φάση και καταλαβένω πόσο ασχημα είναι ,ξεκίνα με το να πάς και εσύ στον στίβο ακόμη και να μην σου αρέσει τόσο πολύ θα αποκτήσεις κάποια επαφή με τους συμαθητές σου .Ακόμη προσπάθησε στα δειαλήματα να τους μιλάς και βρές 1-2 άτομα που να συμπαθείς και να φένονται καλλοί τύποι και ξεκίνα να κάνεις παρέα μαζί τους,δεν σου λέω οτι θα γίνετε κολλητοί απο την πρώτη μέρα αλλά τουλάχιστον θα έχεις κάποιες σχέσεις μαζί τους.Επίσης αν κάθεσαι με κάποιον στο θρανίο να του λές κανα καλημέρα-καλησπέρα και στην τάξη να ανταλάσεις και κανα χαρτάκι μαζί του .Αν στο σχολείο σου στα δειαλήματα παίζουν οι άλλοι μπάλα μπάσκετ ή κάτι τετοιο να συμετέχεις και εσύ στο παιχνίδι για να αρχίσουν να σε προσέχουν επίσης να είσαι φιλικός με όλους και χαμογεάστός μετράει πολύ .Άρχισε να τους μιλάς στο fb και μετά απο λίγο καιρό που θα μιλάτε και εκεί και στο σχολείο κανόνισε να βγείτε για καφέ ή ταινία και μετά απο λίγες εξόδους κάλεσαι τους και σπίτι σου
good luck ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113584 από KwnstantinosS στις 03 Δεκεμβρίου 2012, 10:40μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Χαλαρα ομως μην τους τρομαξεις κιολας.....δεν χρειαζεται να υπερβαλλεις ,αν δεν θες μπασκετ μην παιζεις ,γιαττι αν εισαι ασχετος ,θα σε κοροιδευουν κιολας..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116766 από ThResh στις 28 Ιανουαρίου 2013, 10:51μμ

ThResh

Εικονίδιο
μέλος από: 28/1/2013
μηνύματα: 79 αποδεκτές 0
για να εχεις φιλους καλους και να σε συμπαθησουν πρεπει να εισαι ανετος και να εχεις πολυ χιουμορ,να σε πανε δηλαδη...δεν καταλαβαινω αν με πιανεις αλλα εγω ετσι προσεγγιζω καποιον που θελω να ειμαι φιλος,κατι παρομοιο ισχυει και για τα κοριτσια.προσεχε ομως γιατι εχω δει πολλες περιπτωσεις που στο τελος καταντανε τα παιδια θυματα κοροιδειας :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116790 από billys96 στις 29 Ιανουαρίου 2013, 3:00μμ

billys96

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/1/2013
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Φίλε ειλικρινά έχω ένα πρόβλημα σαν και το δικό σου. Η διαφορά είναι ότι έχω ψευτοπαρέες που και που, αλλά τίποτα σωβαρό. Να βγω έχω να το κάνω από πέρισσυ. Όχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ το θέμα, γιατί ξέρω ότι όταν γίνω φοιητής θα βρω άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και θα δέσουμε σαν παρέα στα σίγουρα, αλλά και πάλι δεν είναι και το ότι καλύτερο. Ξεκκίνα σιγά σιγά, κάλεσέ τους στο σπίτι, για κανένα σουβλάκι, για κανένα σινεμά και σιγά σιγά μπορεί να κάνεις κάτι πολύ καλό εκεί που δεν το περιμένεις. Ελπίζω να βοήθησα, άμα σκεφτώ τίποτα καλύτερο θα σε ειδοποιήσω :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login