Στείλε λεφτά στο ftou.gr
ΕΜΕΙΣ είμαστε ΕΚΕΙΝΟΙ
Σάββατο, 27 Απριλίου

Άγχος και πιθανόν κοσμοφοβία στην παραλία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #122207 από Rising στις 03 Αυγούστου 2013, 8:28μμ

Rising

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2013
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,
Κάθε φορά που πάω θάλασσα με πιάνει υπερβοπικό άγχος και δεν ξέρω γιατί.
Με πιάνει άγχος γιατί μάλλον λόγω του εαυτού μου. Δεν ξέρω παιδιά αλλά χρειάζομαι βοήθεια από εσάς..Αν βοηθά αυτό είμαι 18 χρονών,85 κιλά,πάνω από 1,85 ύψος και επίσης στο σώμα μου έχω λίγες τρίχες στο πάνω μέρος και λίγο πολύ στο αφαλό. Στα πόδια όχι πολύ και είμαι μελαχρινός δηλαδή οι τρίχες μου είναι καστανές.

Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε; Δεν έχω φίλους για να το πω το πρόβλημά μου..

προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #122323 από paranoikos στις 11 Αυγούστου 2013, 12:56πμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

και ποιο ειναι το προβλημα σ? εδω κυκλοφορουν αλλοι και αλλοι φιλε.. εισαι και ψηλος και τα κιλα σ ειναι μια χαρα! αμα θες απο απνω ξυριζεσαι αν δεν θες... το ιδιο κανει!! αμα δεν νιωθεις πολυ ανετα κανε λιγο γυμναστικουλα αλλα με προσοχη μην βγαλεις κανενα τραβηγμα ! ζυγουλια ζυγουλια που λενε στο χωριο μου ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122339 από Rising στις 11 Αυγούστου 2013, 5:46μμ

Rising

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2013
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Απλά είμαι πολύ ντροπαλός Χάρη. Το ξέρω γι'αυτό που λες. Αμα τα ξυρισω ή τα κόψω μπορεί μετά να μετανιώσω, από γυμναστική κάνω κοιλιακούς τις απλές ασκήσεις και περπάτημα και προσέχω την τροφή για αποφυγή περιττών κιλών. Όμως δεν μπορώνα καταλάβω γιατί έχω άγχος... τι να κάνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122350 από xrysoulinaki στις 12 Αυγούστου 2013, 2:01μμ

xrysoulinaki

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2010
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
το καλύτερο που έχεις να κάνεις για μένα είναι να τα βρεις με τον εαυτό σου να αποδεχθείς αυτό που είσαι! Θεωρώ ότι το άγχος σου προκαλείται από την έλλειψη εμπιστοσύνης που έχεις στον εαυτό σου, από το αίσθημα κατωτερότητας που νιώθεις, και από την χαμηλή αυτοεκτίμηση... Θα σε παρακαλούσα να κάτσεις να σκεφτείς και να καταλάβεις ότι είσαι ένα παιδί που δεν του λείπει κάτι (π.χ. λέω τώρα όλα σου τα άκρα τα έχεις το μυαλό σου το έχεις την υγεία σου που είναι το πιο σημαντικό από όλα) οπότε... κοιτάξου στον καθρέφτη και πες "αυτός είμαι και σε όποιον αρέσω! Έχω την δύναμη να βγω στην παραλία και όπου αλλού προκύψει!"
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login