Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
Παρασκευή, 10 Μαΐου

κρισεις πανικου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126501 από christiana44 στις 17 Απριλίου 2014, 9:11μμ

christiana44

Εικονίδιο
μέλος από: 17/4/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
γεια σας..απο φετος εχω πολυ αγχος αγχωνομαι γενικα με το παραμικρο ακομα και οταν παω φροντιστηριο αγχωνομαι μεσα στην ταξη δεν ξερω γιατι ακριβως και με πιανει φοβος και αγχος χωρις να φοβαμαι συγκεκριμενα για κατι και με πιανει επισης ταχυκαρδια για αυτο πολλες φορες εχω λειψει απο το σχολειο την αλλη μερα οταν το παθαινω την προηγουμενη! τι να κανω; δεν θελω να παω σε ψυχολογο γιατι νομιζω πως δεν με βοηθαει υπαρχει καποιος τροπος για να το ελεγξω? εχω προσπαθησει να ηρεμισω..οταν αρχιζει το μαθημα δεν εχω τοσο αγχος και μου περναει το παθαινω συνηθως στην αρχη του μαθηματος αλλα στο σχολειο το παθαινω και ενδιαμεσα και μου ρχεται να λυποθυμισω..επισης σε καφετεριες που ειναι πολυ κλειστες το παθαινω..αλλα δεν εχω προβλημα γενικα με τον κοσμο ουτε ειμαι ντροπαλη ή κατι τετοιο..επειδη εχω λυποθυμισει πολλες φορες νομιζω πως θα το παθω ξανα και μου χει μεινει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126508 από Bluejack στις 17 Απριλίου 2014, 11:46μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Υπάρχει κάτι που έχει αλλάξει στη ζωή σου το τελευταίο χρονικό διάστημα?
Η κάτι που σκέφτεσαι τακτικά για το μέλλον?
Κάτι που σε πιέζει ίσως?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126514 από pi8hkos97 στις 18 Απριλίου 2014, 10:55πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα εδώ ο καθένας μπορεί να σου λέει ότι θέλει, αλλά πίστεψέ με ο ψυχολόγος είναι μακράν ο καλύτερος. Εμείς λέμε ότι μας κατέβει, αυτός έχει πτυχεία και ξέρει σίγουρα κάτι παραπάνω. Επίσης δεν είναι ντροπή να πας σε ψυχολόγο, διότι δεν χρειάζεται να το μάθει κανείς ούτε τίποτα τέτοιο. Πριν όμως πας σκέψου όπως είπε και ο bluejack αν σου έχει συμβεί κάτι τώρα τελευταία που να σε αγχώνει. Αν και πιστεύω ότι είναι το νέο σύστημα, το οποίο μόνο να αγχώνει τους μαθητές είναι ικανό, και προφανώς από τα πιο αποτυχημένα που υπήρξαν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126519 από christiana44 στις 18 Απριλίου 2014, 2:01μμ

christiana44

Εικονίδιο
μέλος από: 17/4/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
ναι νομιζω πως το νεο συστημα με εχει πιεσει παρα πολυ αλλα δεν μπορω να αλλαξω κατι για αυτο βεβαια οντως υπαρχουν και αλλες καατστασεις που με επηρεαζουν αυτο το καιρο..bluejack και τα τρια:/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126535 από Dieftharmenos στις 18 Απριλίου 2014, 9:18μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(christiana44@18 Απριλίου 2014)
ναι νομιζω πως το νεο συστημα με εχει πιεσει παρα πολυ αλλα δεν μπορω να αλλαξω κατι για αυτο βεβαια οντως υπαρχουν και αλλες καατστασεις που με επηρεαζουν αυτο το καιρο..bluejack και τα τρια:/


Εισαι πρωτη λυκειου λογικα...το νεο συστημα που εχετε ειναι μπαρουφα και υπηρξε προ 14ετιας...παρολα αυτα δεν μπορεις να αφηνεις την ζωη σου να επηρεαζεται απο ενα εκπαιδευτικο στυστημα.Καθε συστημα εχει τα καλα και τα κακα του...απλα ειναι καινουργιο και ολοι αγχωνεσται(χωρις λογο).Ασε που εχουμε εκλογες...ο υπουργος παιδιας αλλαζει και καθε φορα κατι αλλαζουν για να πουν οτι αλλαξαν...υπομονη...εχεις ακομα μεχρι την τριτη λυκειου.

Επισης πρεπει να μας πεις ποιες ειναι οι αλλες καταστασεις μπας και σε βοηθησουμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login