Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Έρωτά μου τοκογλύφε, γλύφε το κορμί μου γλύφε.
Τετάρτη, 22 Μαΐου

νιωθω ασχημος...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126849 από johnaros98 στις 30 Απριλίου 2014, 2:26μμ

johnaros98

μέλος από: 30/4/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Νόμιζα ότι στο λύκειο τα πράγματα θα ήταν καλύτερα, αλλά ακόμη νιώθω μόνος, ακόμη δεν έχω αυτοπεποίθηση με τους ανθρώπους γενικότερα, και πως να έχω αφού είμαι άσχημος , απαίσιος , ντροπαλός, δεν έχω στυλ και άλλα πολλά και διάφορα , αλλά κυρίως είμαι κακάσχημος ρε γαμώτο. Δεν είναι καμιά αποκάλυψη , το ξέρω εδώ και χρόνια, αλλά τώρα που για πρώτη φορά θέλω κάποια τόσο πολύ, δεν το αντέχω.
Δεν καταλαβαίνω γιατί μόνο αν είσαι ψηλός και αδύνατος θα δεχτεί να σου μιλήσει φυσιολογικά μια κοπέλα. Και μπορεί αυτή να είναι διαφορετική αλλά σιγά μην ασχοληθεί μαζί μου, αφού δεν ξέρει καν ότι υπάρχω. Και τι να κάνω, να πάω έτσι στο άκυρο και να της πω " Το ξέρω είμαι άσχημος αλλά κάνε μια καλή πράξη να σώσεις την ψυχή σου";
Και σε ποιόν να τα πω όλα αυτά; Αφού δεν έχω φίλους πραγματικούς μόνο παρέες… Το μόνο που βρήκαν να μου πουν κάποιοι από τη παρέα ήταν να ξεκινήσω γυμναστήριο. Ένας μου ‘δωσε και κάτι σκουπ για να δοκιμάσω. Μήπως το να γίνω φέτες είναι τελικά η λύση;
Για τον χαρακτήρα μου δεν θέλω να μιλήσω, γιατί πιστεύω ότι στις μέρες μας δεν παίζει ρόλο... Η εμφάνιση μετράει, το στυλ και τα λεφτά που επίσης δεν έχω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126851 από pi8hkos97 στις 30 Απριλίου 2014, 3:01μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Φίλε μου καταρχάς ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΛΗΡΩΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.
Καταρχάς, για να τα πάρουμε από την αρχή, δεν θα σου πω να αποδεκτείς τον εαυτό σου, όπως πολλοί θα σου πουν, ή είδη σου έχουν πει. Τον εαυτό σου θα τον αποδεχτείς όταν φτιάξεις. Όσον αφορά την κοπέλα, μην διανοηθείς να της την πέσεις στο κοντινό μέλλον, γιατί όχι μόνο δεν θα καταφέρεις τίποτα αν είσαι έτσι όπως περιγράφεις αλλά παίζει να γελιοποιηθείς. (Εμένα τώρα που πάω β λυκείου μου την πεύτει μία κοντή χοντρή, 100 κιλά ξύγκια, βρωμάει από απόσταση, έχει μια μάπα γεμάτη με σπυριά και γενικά έχει όλα τα "καλά". Στην αρχή την σεβόμουν και την λυπόμουν για το πρόβλημά της όμως όταν άρχισε να μου την πεύτει με τον τρόπο της πραγματικά νιώθω αηδία, τη συχένομαι πώς το λένε και στο τέλος αναγκάστηκα να την προσβάλω δημοσίως για να σταματήσει. Προφανώς δεν είσαι σαν αυτήν, αλλά και πάλι μην της την πέσεις).

Από όσα καταλαβαίνω έχεις παραπάνω κιλά, και καλό είναι να κάνεις κάτι γιαυτό. Δεν μας είπες όμως πόσα κιλά είσαι, πόσο ύψος είσαι.
Επίσης όταν λες ότι είσαι άσχημος τί εννοείς; Για παράδειγμα ένας άσχημος είναι αυτός που έχει πολλά σπυριά, μπιμπίκια, ακμή στο πρόσωπο. Επίσης μπορεί να έχει τρίχες αντιαισθητικές στο μεσόφρυο (περιοχή ανάμεσα από τα φρύδια). Μπορεί να έχει παχιά φρύδια. Αν είναι σωματικά παχύς, λογικά θα έχει και παχύ πρόσωπο. Ή ότιδήποτε άλλο αντιαισθητικό που δεν μου έρχεται τώρα. Επίσης τί μαλλί έχεις; Και τί σχήμα κεφαλιού; Απάντησέ τα όλα να σε βοηθήσω.

Επίσης όσον αφορά τον χαρακτήρα, μην σε νοιάζει που δεν είσαι πολύ δημοφιλής ακόμα. Άμα φτιάξεις την εμφάνισή σου και γενικώς αποκτήσεις αυτοπεποίθηση, θα φτάξει και ο χαρακτήρας.
Δώσε λοιπόν μια καλύτερη περιγραφή του εαυτού σου, να καταλάβω τί ακριβώς παίζει και σου εγγυόμαι θα κάνω τα πάντα να σε βοηθήσω.
Για να ξεαγχωθείς λίγο, πάντα εγώ ήμουν γεμάτος, ενώ από την 2α γυμνασίου και μετά χοντρός. Οι γονείς μου (στον κόσμο τους) ήμουν το όμορφο παιδάκι τους και δεν είχαν καταλάβει χρηστό για το πώς ήμουν. ΕΠίσης είχα μια μάπα γεμάτη σπυριά, ενώ κάθε τόσο έκανα μαλακίες με το μαλί μου μπας και αναδειχτώ. Στην τρίτη γυμνασίου γνώρισα μια κοπελιά (πήγαινε 1η γυμνασίου) και ερωτεύτηκα άσχημα. Της την έπεσα, και αυτή άρχισε να με κοροιδεύει σε όλο το σχολείο. Αρχικά την εκδικήθηκα, μετά κατάλαβα ότι και λίγα μου έκανε.
Μετά από αυτήν έφαγα άλλες 6-7 χυλόπιτες, για τον ίδιο λόγο. Δεν το έβαλα κάτω, κάθισα και έψαξα τί φταίει. Άρχισα αμέσως γυμναστήριο, στερήθηκα όλες τις διατροφικές βρωμιές (Σουβλάκια, γλυκά (ειδικά αυτά τα κωλογλυκά), βρωμιές από fastfood ) και άρχισα να τρώγω άπειρα φρούτα και λαχανικά, μόνο καλό κρέας (κοτόπουλο, άπαχο χοιρινό ψαχνό και λίγο μουσχαράκι σπάνια, όσπρια και τέτοια. Ήμουν 93 κιλά και σε έναν χρόνο πήγα 71. Απίστευτ; και όμως αληθινό.
Δεν στα λέω για να πενευτώ, απλά θέλω να σου πω ότι με την κατάλληλη θέληση θα κάνεις θαύματα. Όσον αφορά τα σπυριά, πλενόμουν με σαπούνι aknicare πρωί-βράδυ, και πλένομαι ακόμα, και μειώθηκαν δραματικά (αρχικά δεν βλέπεις διαφορά, αλλά δεν πρέπει να τα παρατήσεις).
Περιέγραψε λοιπόν τον εαυτό σου, και με μεγάλη μου χαρά θα βοηθήσω.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126854 από άσχετος στις 30 Απριλίου 2014, 7:10μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
pi8hkos97 το σαπούνι aknicare πόσο κοστίζει και το πουλάνε στα φαρμακεία?(χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση)
Johnaros98 κάνε ότι σου λέει το παλικάρι και δεν θα το μετανιώσεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126861 από Dieftharmenos στις 30 Απριλίου 2014, 8:07μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Γκουχου γκουχου...ωχ ρε φιλε διαβασα το θεμα σου και δεν μπορω να συγκεντρωθω στην γαμημενη την φυσικη.

Έγραψε:(johnaros98@30 Απριλίου 2014)
Μήπως το να γίνω φέτες είναι τελικά η λύση;
Για τον χαρακτήρα μου δεν θέλω να μιλήσω, γιατί πιστεύω ότι στις μέρες μας δεν παίζει ρόλο... Η εμφάνιση μετράει, το στυλ και τα λεφτά που επίσης δεν έχω...


To να γινεις φετες δεν θα σε βοηθησει,το να αδυνατησεις ναι.Περα απο αυτο που στην κατασταση σου το βρισκω λογικη σκεψη το υπολοιπο κομματι ειναι εντελως λανθασμενο.Ο χαρακτηρας παραμενει το Α και το Ω...οσο ομορφος και αν εισαι αν εισαι σκατοψυχος σοβαρα κοριτσια δεν θα γυρισουν αν σε κοιταξουν.Δευτερον,η εμφανιση και το στυλ μετρανε αλλα τα λεφτα ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ.Δεν ψαχνεις για πουτανα να την πληρωνεις...για γκομενα ψαχνεις.Ενταξει δεν λεω θα την κερασεις αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητο(οι περισσοτερες αρνουνται κατηγορηματικα κι ολας)...αν δεν θελεις δεν κερνας.

Οσο για το υπολοιπο κομματι πρεπει να αδυνατησεις αν και δεν γραφεις ποσα κιλα εισαι και να παρεις κανα ρουχαλακι που να σου πηγαινει...για το μαλλι πανε σε κανεναν σοβαρο κομμωτη και ρωτα τον τι πιστευει οτι θα σου πηγαινε πιο πολυ.

Μετα απο αυτα αν παρεις αυτοπεποιθηση θα αρχισεις απο μονος σου να γινεσαι πιο κοινωνικος...ολοι ιδιοι ειμαστε...αλλωστε η ασχημια ειναι κατι τελειως υποκειμενικο.Απλα ο καθενας πλασαρει τον ευατο του διαφορετικα...αλλοι το πετυχενουν κι αλλοι οχι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126869 από pi8hkos97 στις 30 Απριλίου 2014, 11:10μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Έγραψε:(άσχετος@30 Απριλίου 2014)
pi8hkos97 το σαπούνι aknicare πόσο κοστίζει και το πουλάνε στα φαρμακεία?(χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση)
Johnaros98 κάνε ότι σου λέει το παλικάρι και δεν θα το μετανιώσεις...


15 ευρώ, φτάνει για 2-3 μήνες (Ανάλογα πόσο βάζεις, καλύτερα λίγο γιατί το πολύ πάει τσάμπα), κάποιες φορές όμως έχει και προσφορές και το βάζουν στα 9.90. Πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις. Ακόμα και να σου φύγει η ακμή (δεν ξέρω πόση έχεις) συνέχισε να πλένεσαι (και μέχρι τα 60 σου που λέει ο λόγος) για να καθαρίζει το δέρμα από ιδρώτα και τους ρύπους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130876 από home123 στις 26 Οκτωβρίου 2014, 2:58μμ

home123

Εικονίδιο
μέλος από: 26/10/2014
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
κοιτα σε καταλαβαινω απολυτως αυτο ομως που πρεpει να κανεις κατα την γνωμη μου ειναι να εμπιστευεσαι , να αγαπας τον εαυτο σου και αν μπορεις να αλλαξεις κατι στην εμφανιση σου καντο και επισης θα μπορουσες να γινεις πιο κοινονικος να μιλας με πολλα ατομα (οσα μπορεις) να συμμετεχεις στα κοινα και να εχεισ ενδιαφεροντα ωστε να μπορεις να συζυτας....και θα εισαι και γαμωτα παιδια και θυμισου δεν ειναι τα παντα η εμφανιση αλλα ο χαρακτηρας
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login