Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Αρχηγού παρόντος πασαρχή πασάντο λα φιέστα ά ρε Πάσσαρη...
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Μια καινουργια ζωη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129648 από Tzinapap12 στις 22 Αυγούστου 2014, 1:25μμ

Tzinapap12

Εικονίδιο
μέλος από: 22/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Θα μπω στο ψητο κατευθειαν.. Ειμαι κοριτσι 15 ετων και μια ανατρεπτηκη εξελιξη αλλαξε τα παντα.. Εγω ζω με την μητερα μου ελλαδα ενω ο πατερας μου γερμανια και μας συντηρει με τα χρηματα της δουλειας του(να σημιωσω οτι η μανα μ με τον πατερα μου δν ειχαν ποτε καλες σχεσεις ειναι μαζι μονο γ εμενα και το γνωριζω καλα)ο πατέρας μου αποφασησε οτι πλεον ειναι καιρος να εννοθουμε και να γινουμαι οικογεννεια στο οποιο συμφωνησε και η μανα μου.. Δηλαδη σε πεντε μηνες απο τωρα μετακομιζω γερμανια..γερμανικα δεβ ξερω γρι ενω αγγλικα δινω proficiency φετος και γ αυτο το λογο δν μετακομιζω πριν αρχισουν τα σχολια.. Με ποναει πολυ που θα χασω την ζωη μου ξερω πως ειναι το καλυτερο γ μενα αλλα πως θα με αντιμετωπισουν εκει πως θα κανω φίλους εκει δεν βγαινουν δν χαιρονται την ζωη τους(να σημιωσω πως θα παω σε αγγλικο σχολειο γ πιο ευκολια επειδη ξερω την γλωσσα) μα πανω απο ολα με ποναει οτι θα χασω την κολλητη μου θα μ πειτε καποια στιγμη θα την εχανα ετσι και αλλιως αλλα ηταν και ειναι παντα εκει γ μενα την ξερω με ξερει καλα κ την αγαπω παρα πολυ... Συγνωμη αν δεν εχω την εφραδια λογου να αποτηποσω καλητερα τα συναισθήματα μου και αν εγινα κουραστικη.. Δωστε μου μια συμβουλη γτ χανομαι οσο περνα ο καιρος και αν καπιος/ια εχει περασει την ιδια φαση με μενα θα χαρω πολυ να ακουσω συμβουλες και πως το αντιμετωπισατε... Ευχαριστω γ τον χρονο σας!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #129649 από Koukos στις 22 Αυγούστου 2014, 2:51μμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλημερα . Φετος μετακομισα γερμανια στην αδερφη μου για να κανω σπουδες . 1 χρονο προετοιμασια γλωσσας και απο του χρονου μπαινω πανεπιστημιο. Βεβαια εκανα καποια γερμανικα ελλαδα αλλα νταξει επιπεδο α2 οχι παραπανω. Αλλα εισαι και μικροτερη , δεν εχεις να ανυσηχεις για την γλωσσα , δεν ειναι και δυσκολη να σε πω την αληθεια , μοιαζει αρκετα στα αγγλικα και εχει πολλες ρωσσικες λεξεις (αν γνωριζεις τπτ απο ρωσσικα) Η χωρα στην οποια πας σε δινει πολλες δυνατοτητες ζωης και κυριως επιβιωσης , οσο και αν αγαπαω την ελλαδα ειναι αιωνες πισω .
Για τους φιλους μην φοβασαι , ειχα κολληταρια δεμενα απο νηπιαγωγιο μεχρι σημερα , δεν αλλαξε κατι , υπαρχει το σκυπε υπαρχει το facebook υπαρχουν τα παντα , εξαλλου θα πηγαινεις να τους βλεπεις διακοπες ετσι?
Αυτο που λες οτι δεν βγαινουν δεν χαιρονται συμφωνω οτι δεν βγαινουν τοσο οσο βλεπουμε στην πατριδα μας αλλα αυτο δεν παει να πει οτι δεν χαιρονται , ασχολουνται περρισοττερο με δραστηριοτητες που θα τους βοηθησουν στο μελλον , και νετκαφε δυσκολα να συναντησεις. Παραδειγμα στην πολυ που ειμαι , τα σαββατοκυριακο το markplatz (κατι σαν το cosmos στην θεσσαλονικη) δεν εχεις χωρο να προχωρησεις απο τον κοσμο. Ελα κατα εδω και δεν θα το μετανιωσεις να ξες . Και να ρωτησω , ειχες ξανακανει ενα ιδιο ποστ πριν καιρο ?
Οτιδηποτε αλλο ρωτας , αν βλεπεις οτι σε καλυψα δεν θα με χαλουσα η αποδεκτη , καλη συνεχεια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129652 από Tzinapap12 στις 22 Αυγούστου 2014, 10:03μμ

Tzinapap12

Εικονίδιο
μέλος από: 22/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ναι ειχα ξανακανει παρομοιο γ να ειμαι ειληκρινης η ξαδερφη μου το κανε γ μενα επειδη εγω ειμαι κατα το να βγαζεις την προσωπικη σου ζωη και τετοια στα σαιτς αλλα αλλαξα γνωμη και ειπα να κανω ενα δικο μου λογαριασμό μπας κ με βοηθησουν οι συμβουλες σας... Σε ευχαριστω παντως
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login