Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Spit on the devil τρεις times και say: ftou ftou ftou διαολικό. Then say .gr και είσαι ok!
Κυριακή, 12 Μαΐου

τι να κανω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130139 από ola h tipota στις 08 Σεπτεμβρίου 2014, 3:52μμ

ola h tipota

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
δινω πανελληνιες φετοσ,διαβαζω αλλα δεν διαβαζω για μενα,διαβαζω για τουσ γονεις μου.δεν με ενδιαφερει για το αν θα περασω καπου,την εχω γραμμενη την τριτοβαθμια εκπαιδευση.Το μονο που θελω ν κανω ειναι να γινω ηθοποιος και να ασχοληθω με τη φςτογραφια αυτα τα δυο ειναι η ζωη μου.τι να κανω? δεν μπορω βρισκομαι σε αδιεξοδο εδω και μερες κλαιω συνεχεια... με θυμαμαι 5 χρονων να λεω οτι θελω να γινω ηθοποιος,να κυλιεμαι,να κανω οτι λιποθυμαω,θεατρινα απο μικρη..αλλοι συγγενεις που εχουν να με δουν χρονια και με βλεπουν με ρωτανε αν συνεχιζω να βγαζω φωτογραφιες.. οργανωνα μικρη με τα ξαδερφια μου θεατρικα,σε κατι μαθηματα που εκανα η καθηγητρια στο πρωτο μαθημα κιολας με ρωτησε αν εχω ξανακανει μαθηματα και μου ωδσε συγχαρητηρια και με χειροκροτησε...ειναι η ζωη μουυυ..ζω για να γινω ηθοποιος... βοηθηστε με..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130143 από ScandalousAngel στις 08 Σεπτεμβρίου 2014, 5:43μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Μιλα τους, να τους πει αυτό που αισθάνεσαι, το όνειρο σου. Σκοπός στη ζωή μας είναι να κάνουμε αυτό που αγαπαμε, αυτό που θέλουμε γιατί αλλιώς θα ειμαστε δυστυχισμένοι. Οι καιροί όμως είναι δύσκολοι και επαγγέλματα σαν την ηθοποιία και τη φωτογραφία δεν είναι σταθερα. Για αυτό σου προτείνω να μην έχεις γραμμενη την τριτοβάθμια γιατί στους δύσκολους καιρούς μπορεί να σου ανοίξει πόρτες. Άλλωστε οι ππερισσότεροι ηθοποιοί έχουν κάνει σπουδές εκτός από την υποκριτική. Βρες κάτι που να σου αρέσει για να εξασφαλίσεις τουλάχιστον μια δεύτερη δουλειά. Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα. Αν εσύ όμως θέλεις κατευθείαν να πας σε δραματική σχολή συζήτησε το σοβαρά με τους γονείς σου με ηρεμία και αποφασιστικοτητα πιστεύω θα καταλάβουν. Όσοι πιστεύουν στον εαυτό τους και έχουν πίστη ξεπερνάνε κάθε εμπόδιο και είμαι σίγουρη πως άμα αγαπάς πολύ το θέατρο και τη φωτογραφία θα πας μπροστά! Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130156 από ola h tipota στις 09 Σεπτεμβρίου 2014, 4:33μμ

ola h tipota

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
μου ειπαν πως αν δε θελω να δωσω πανελληνιες να βρω μια δουλεια του χρονου,να βγαζω τα δικα μου λεφτα να πληρωνω και τα διδακτρα της δραματικης σχολης.σ'αυτο δε διαφωνω γιατι αμα σταματησω θα ειναι δικια μου επιλογη οποτε θα πρεπει να υποστω τις συνεπειες.Αλλα δεν ξερω τι να κανω αυτες τισ μερες δε διαβαζω ερχεται η καθηγητρια και σταματαει το μαθημα.δεν μπορωω εχω χασει τον ευατο μου....καθε φορα που ειναι να διαβασω μου ρχεται να τα πεταξω ολα και απο τα νευρα μου κλαιω....ενω οταν αρχισα ειχα υψηλους στοχους οπως νομικη,ψυχολογια τωρα δε θελω τιποτα...δεν το χω πει ουτε στις φιλες μου,ειμαι μονη μου,ειμαι και κλειστος χαρακτηρας...........νιωθω πως καταστρεφομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130157 από Webmaster στις 09 Σεπτεμβρίου 2014, 5:49μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Έτσι είναι, μια φορά είχαν το ξύλο ως μέθοδο συμμόρφωσης, τώρα (πιο σοφιστικέ και με θετική σκέψη) έχουμε την ψυχολογική πίεση και την αποκοπή οικονομικών πόρων.

Μόνη λύση: Όντως βρες δουλειά και μείνε μόνη σου.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130168 από pi8hkos97 στις 10 Σεπτεμβρίου 2014, 8:25πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά όλοι έχετε δίκιο, πρέπει η κοπέλα να κάνει αυτό που θέλει. Το πρόβλημα είναι ότι λίγο δύσκολο να βρει δουλειά στην εποχή μας και αν βρει (π.χ. σερβιτόρα, σε καφετέρια κ.λ.π.) θα φτάνουν για τη σχολή;
Ola h tipota σου προτείνω να ξαναμιλήσεις με τους γονείς σου και να πεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι που δεν θες να κάνεις. Όσο νωρήτερα τόσο καλύτερα, για να το χονέψουν. Αν η σχολή είναι στην πόλη σου ψάξε από τώρα δουλειά (για να τη συνεχίσεις και του χρόνου) part time πρωί σχολείο απόγευμα δουλειά.
Πάντως πιστεύω ότι τους γονείς σου δεν τους παίρνει να μην σε στηρίζουν οικονομικά. Από τη μία νοιάζονται και από την άλλη θα σε αφήσουν στο δρόμο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130172 από ola h tipota στις 10 Σεπτεμβρίου 2014, 5:21μμ

ola h tipota

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! αποφασισα εν τελει να δωσω πανελληνιες με στοχο τη σχολη θεατρικων σπουδων να κανω την χαρη τον γονιων μου και ταυτοχρονα να πηγαινω και σε μια δραματικη σχολη..οποτε προσωρινα βρηκα μια λυση..μπορει και σε μια βδομαδα να λεω αλλα.ειμαι λιγο αναποφασιστη παντως σασ ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login