Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η ζωή είναι σαν μια πάνα. Μικρή και γεμάτη σκατά.
Τρίτη, 7 Μαΐου

Νομίζω πως είμαι άσχημος

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130802 από άσχετος στις 18 Οκτωβρίου 2014, 3:41μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Έγραψε:(panagiotiC@18 Οκτωβρίου 2014)
Συνονοματε τα παιδια εχουν δικιο σε αυτα που σου λενε,το πας σιγα σιγα το πραγμα,τωρα αν δεις οτι η κοπελα δεν ανταποκρινεται πας για αλλα.Μπαμπη εχεις λαθος σε αυτο που λες,οι κοπελες πλεον σημερα δεν ψαχνουν τους ρομαντικους,ψαχνουν τα μαγκακια και τα αλητακια,αυτο τις τραβαει περισσοτερο πλεον σημερα.

Ανάλογα σε ποιες δίνεις σημασία..Αν η άλλη το παίζει κάποια ακόμα και στην μάνα της λογικό να ψάχνει κάτι τέτοιους μόνο..

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130825 από pi8hkos97 στις 19 Οκτωβρίου 2014, 10:31μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Λοιπόν κατά τη γνώμη μου (επειδή εγώ δεν το έζησα με μία αλλά με 7! κοπέλες το σκηνικό σου) η γνώμη μου είναι ότι αν όντως είσαι άσχημος (κάτι που μπορεί να αλλάξει) γελιοποιήθηκες, όχι γιατί εξομολογήθηκες τα αισθήματά σου, αλλά επειδή φάνηκε ότι δεν έχεις επίγνωση του εαυτού σου.
Όσον αφορά τη συγκεκριμένη κοπέλα, γράψε την και φτιάξε πρώτα την εμφάνισή σου. Επίσης αν ακούσεις μερικούς "ψευτοφιλόσοφους" να σου πουν αγάπα και αποδέξου τον εαυτό σου και κάτι τέτοιες μαλακίες που όλοι λένε μην τους ακούς. Τον εαυτό σου τον αποδέχεσαι όταν έχεις κάνει ότι είναι δυνατόν προκειμένουν να αποκτήσει καλύτερη εικόνα, διότι διαφορετικά λες "α, έτσι είμαι και σε όποιον αρέσω", ε και στο τέλος δεν αρέσεις σε κανέναν (η μάλλον σε καμία).
Επίσης γράψε και τους μεγαλύτερους, αν νομίζεις εσύ ότι είσαι άσχημο και οι κοπέλες το ίδιο πρέπει να αλλάξεις.

Να σου πω συνοπτικά την ιστορία μου. Πριν 3 χρόνια πήγαινα 3η γυμνασίου. Η εικόνα μου είταν γάμησέ τα τελείως (χοντρός, το πρόσωπό μου γεμάτο ακμή, έκανα και μαλακίες έξαλα κουρέματα τύπου μοικάνα για να το παίξω "μαγκάκι" και έτσι, φαντάζομαι πήρες μία ιδέα). Την έπεσα σε μία κοπέλα που μου άρεσε (αυτή ήταν πρώτη γυμνασίου), αρκετά όμορφη θα έλεγα. Το αποτέλεσμα; γελιοποιήθηκα σε όλο το σχολείο. Από το καλοκαίρι ξεκκίνησα καράτε, μετά γυμναστήριο (το έκοψα βέβαια φέτος λόγω πανελληνίων), και καλή διατροφή. Σε 1 χρόνο ήμουν 70 κιλά με ωραίο σφιχτό σώμα. Και για τα σπυράκια αγόρασα σαπούνια, μλκίες κλπ και τώρα δεν έχω σχεδόν τίποτα.
Μέχρι όμως να φτιάξω την είχα πέσει σε άλλες 6 κοπέλες (μαλακία) οι οποίες κάποιες την έκαναν με ελαφριά πηδηματάκια, κάπόιες άλλες block sto fb.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι να κοιτάξεις τα εμφανισιακά σου ελατώματα και να τα διορθώσεις. Μετά θα νιώθεις άλλος άνθρωπος. Πες τα χαρακτηριστικά σου (σώμα, ύψος, αν έχεις σπυριά κλπ) να προτείνουμε λύσεις. Αλλά μέχρι να φτιάξεις καλύτερα μην την πέσεις σε καμία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130827 από Bluejack στις 20 Οκτωβρίου 2014, 3:50μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pi8hkos97@19 Οκτωβρίου 2014)
Όσον αφορά τη συγκεκριμένη κοπέλα, γράψε την και φτιάξε πρώτα την εμφάνισή σου. Επίσης αν ακούσεις μερικούς "ψευτοφιλόσοφους" να σου πουν αγάπα και αποδέξου τον εαυτό σου και κάτι τέτοιες μαλακίες που όλοι λένε μην τους ακούς. Τον εαυτό σου τον αποδέχεσαι όταν έχεις κάνει ότι είναι δυνατόν προκειμένουν να αποκτήσει καλύτερη εικόνα, διότι διαφορετικά λες "α, έτσι είμαι και σε όποιον αρέσω", ε και στο τέλος δεν αρέσεις σε κανέναν (η μάλλον σε καμία).


Ένσταση.
Που ξέρουμε ότι το παιδί είναι άσχημο; Επειδή το λέει ο τίτλος του;
Και εγώ σου λέω πως μια χαρά παιδί είναι (λογικά) απλά έχει πιστέψει πως είναι άσχημος.
Κοίτα, δεν λέω. Κάποια πράγματα φυσικά και συμφωνώ μαζί σου. Φυσικά δεν σου λέω να βγει έξω και να βρωμάει σαν ψώφιος ποντικός, ή να μην προσέχει την εξωτερική του εμφάνιση. Δεν πιστεύω να πάει να μιλάει στις κοπέλες χεσμένος (κυριολεκτικά μιλάω) με ένα βρωμερό και σκισμένο σορτσάκι. Η εξωτερική εμφάνιση φυσικά και πρέπει να είναι προσεγμένη. Όμως σου λεω και γω πως ακόμα και η πιο τοπ μοντελάρα του κόσμου να ήταν, με την συγκεκριμένη προσέγγιση που μας περιέγραψε πιο πάνω ποτέ δεν θα σταύρωνε ούτε για δείγμα γκόμενα. Αν πάλι είναι κυριολεκτικά άσχημος και δεν μπορεί να το αλλάξει τότε τι να κάνει? Με την λογική που μίλησες είναι σαν να λες να πάει να κάνει πλαστικές και ότι άλλο μπορεί. Όχι για μένα.
Ναι, πιστεύω αυτό που κράζεις. Η ομορφιά πηγάζει πρώτα απο μέσα μας και ύστερα απο αλλού.
(εκτός βέβαια για τις περιπτώσεις που είπες παραπάνω και συμφώνησα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136033 από παναγιωτης 99 στις 05 Ιανουαρίου 2016, 7:17μμ

παναγιωτης 99

μέλος από: 5/1/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136034 από παναγιωτης 99 στις 05 Ιανουαρίου 2016, 7:21μμ

παναγιωτης 99

μέλος από: 5/1/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0


Αυτό που θέλω να σου πω είναι να κοιτάξεις τα εμφανισιακά σου ελατώματα και να τα διορθώσεις. Μετά θα νιώθεις άλλος άνθρωπος. Πες τα χαρακτηριστικά σου (σώμα, ύψος, αν έχεις σπυριά κλπ) να προτείνουμε λύσεις. Αλλά μέχρι να φτιάξεις καλύτερα μην την πέσεις σε καμία.

Είμαι ψηλός 1.80 με μαύρα σχηματισμένα φρύδια,αμυγδαλωτά καστανοπράσινα μάτια με κανονικό σώμα ούτε γυμνασμένος ούτε χοντρός εχω και σπυριά αλλα βάζω διάφορες κρέμες
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #136035 από aglina στις 05 Ιανουαρίου 2016, 9:51μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου!
Διάβασα σε μια απάντηση μέχρι να αλλάξεις την εξωτερική σου εμφανίσει μην προσπαθήσεις με κοπέλα.. Κατά εμένα κ πάντα για το το πιστεύω εγώ για να μην παρεξηγηθώ ειναι μεγάλο λάθος!! Δεν ξέρω πως είσαι αλλα μην μένεις τόσο πολύ στο τι δεν σου αρέσει επάνω σου. Αγαπα το σώμα σου, αγαπα τον εαυτό σου!! Όποιον και να ρωτήσεις τι δεν του αρέσει επάνω του (ακόμα κ το ποιο ωραίο μοντέλο του κόσμου) σίγουρα θα μπορεί να σου φτιάξε μια λίστα με το τι δεν του αρέσει. Και αυτό το ωραίος κ το άσχημος ειναι κάτι πολύ υποκειμενικο! Επειδή έχουν επικρατήσει κάποια πρότυπα δεν πάει να πει πως άμα τα ακολουθήσεις κ εσύ θα αρέσεις στις κοπέλες. Αμα θες να αλλάξεις κάτι πάνω σου να το κανεις αλλα επειδή θες να το κανεις για εσένα!,κ όχι για τις κοπέλες!! Όταν αγαπήσεις τον εαυτό σου θα αποκτήσεις και αυτοπεπιθεση. Αλλα παλι σου λέω αυτή εθναι η δικη μ άποψη. Εγω λατρεύω και μ τραβάνε τα αγόρια απο αυτό που βγάζουν. Εντάξει δεν εξαιρώ την εξωτερική εμφάνιση αλλα υπάρχουν πολλά αγόρια που θα ήθελα να ειμαι μαζί τους επειδή ειανι ο εαυτός τους κ δεν έχουν το κόμπλεξ να σατιρίσουν τον εαυτό τους. Μην περιμένεις ότι επειδή απλά θα αλλάξεις την εμφάνιση σου θα γίνεται μετά ο χαμός για εσένα ή θα νοιώσεις μόνο απο αυτό καλά. Επειδή άκουσα κ παράδειγμα που έλεγαν πως άλλαξαν θα σου πω κ το δικό μ. Μικρότερη ήμουν ένα κοριτσάκι με καποια παραπάνω κιλά, δεν ήμουν η ωραία της παρέας, δεν θα ε πρόσεχαν καν, με κοντά μαλλια...τα τελευταία χρόνια έχω αλλάξει αρκαιτα, εγώ απο τα ποιο αδύνατα σώματα στην τάξη μου (βέβαια δεν είναι γυμνασμένο) , με καστανα ματια κ μακριουτσικα μαλλια.. Δεν έχω σπυριά αλλα και να βγάλω δεν τα πειράζω ποτε. Μόνο πλένω το πρόσωπο μου καθημερινά. Τα φρύδια μου τα βγάζω πολυ σπάνια, δεν βάφομαι κ ιδιαίτερα και ύψος 1,68. Στα είπα όλα αυτα γιανα σου εξηγήσω ότι όσο καιρώ γινόταν αυτή η αλλαγή κ προσπαθούσα να αλλαξω (φτιάχνοντας μαλλια, βάφοντας με, φοροντας ρούχα που φόραγαν κ οι αλλε ςκοπελες κ γενικά προσπαθούσα πολυ να αρεσω στους άλλους) όχι μόνο δνε έβλεπα αγόρια αλλα πραγματικά τώρα που το βλέπω απο μακριά μου φαίνεται γέλιο. Όλα άλλαξαν όταν συνέχισα να περιπιουμε τον εαυτό μ αλλα όχι θέλοντας να τον αλλάξω. Όταν κουράστηκα να προσπαθωβκ χαλάρωσα. Άρχισαν να μου αρέσουν όλα πάνω μου ή του λαχοστον άρχισα να βλέπω τα πάντα απο την θετική τους πλευρά. Τότε ερχόντουσαν πολυ περισσότερα αγόρια. Αυτό το βλπω σε φίλες μου. Κοπέλες που ειναι ωραίες αλλα όχι κ κούκλες προσπαθουν πολυ πολυ να κρύβουν τις ατελιες τους κ να γίνουν ή να φαίνονται πολυ ωραίες βγάζουν έξω την ανασφαλια τους. Και φαίνεται πολυ αυτό! Αν κ δεν ειμαι αγογι εγωδεν θα πλησίαζα μια τέτοια κοπέλα όπως κ σαν κοπέλα δεν θα πλησίαζα ένα αγόρι που θα μου έβγαζε ανασφαλια. Αλλα παλι ειναι πολυ υποκιμενικο γιατι τις περισσότερες φορές εμένα μου άρεσαν αγόρια που δεν τους έλεγες κ κούκλους. Εγώ θέλω να με κάνουν μα γελάω, να περνάει ωραία η ώρα μαζί τους ,να μην φοβάται να τσαλακωθεί. Δεν το λέω ρατσιστικά απλά επειδή ακούω πολλά για σπυράκια. Λογικό ειναι να υπάρχουν κ αυτα στην εφηβεία. Εμένα το αγόρι που μου είχε κολλήσει για πολύ καιρό είχε ακμή κ μάλιστα πολυ έντονη μορφή. Εμένα όμως δεν με πείραξε.
Συμφωνώ στο ότι η προσέγγιση σου ήταν πολυ πολυ απότομη. Σε όποια κοπέλα και να πας δεν θα σου πει ναι. Και σε εμένα αγόρια που μου ήρθαν με τέτοιο τρόπο χωρίς να το σκευτο τους έλεγα όχι που σε άλλη περίπτωση μπορεί και να το προχωρούσα. Δεν. Γίνεται με μια συζήτηση ναι την μάθεις. Σε όσα αγόρια έρχονται και σε εμένα και μου λένε όλα αυτα το μόνο που τους ρωτάω ειναι: Απο που κ ως που με ξέρεις. Δεν γιενται να μάθεις τον άλλον τόσο εύκολα. Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει , τι πιστεύει. Οτι σου αρέσει εξωτερικά δεν πάει να πει ότι μπορείς κ να συνενωηθεις μαζί τις.. Τωρα στο πως να την προσεγγίσεις δεν μπορώ να βοηθήσω. Αχ με παρασυρε το θέμα κ ξεχάστηκα κ έγραψα πολλά. Ελπίζω κάτι απο όλα να σου φανηκε χρήσιμο..
Καλό βράδυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login