Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Όλοι θέλουν να πάνε στον Παράδεισο, αλλά κανείς δε θέλει να πεθάνει!
Πέμπτη, 9 Μαΐου

συμβουλες για το

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136113 από maria12345 στις 15 Ιανουαρίου 2016, 10:55μμ

maria12345

μέλος από: 15/1/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας,ειμαι καινουργια εδω και χρειαζομαι τη βοηθεια σας☺
λοιπον ειμαι 16 χρονων και παω δευτερα λυκειου.τα παω σχετικα καλα στο σχολειο και του χρονου θα επιλεξω τη θετικη κατευθυνση και συγκεκριμενα το τριτο πεδιο(ιατρικες σχολες). η μονη σχολη που μπορουσα να σκεφτω οτι θα μου αρεσει για να περασω απο ολα τα πεδια του θετικου προσανατολισμου ειναι η βιολογια
το προβλημα ομως εδω εναι οτι δεν εχω καμια αλλη εναλλακτικη επιλογη,αφοθ τιποτα αλλο δεν θελω.(ουτε ιατρικη,νοσηλευτικη κ.α)
το προβλημα ομως δεν τελειωνει εδω...ειναι αληθεια οτι μου αρεσει παρα πολυ ενα επαγγελμα στο οποιο περνας για να σπουδασεις απο την θεωρητικη και δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον(ψυχολογια)
επιπλεον μου αρεσουν και καποια αλλα πραγματα οπως η υποκριτικη και ο χορος-τον αγαπω- στα οποια δεν δινεις πανελληνιες αλλα πας με αλλους τροπους. Δεν ξερω πως να το πω στους γονεις μου διοτι ειμαι σιγουρη οτι δεν θα καταλαβουν γιατι ακουνε και καλα λογια απο τους καθηγητες στο σχολειο και δεν θα μπορουν να πληρωνουν αργοτερα μια ιδιωτικη σχολη λογικα..
ειμαι σε παρα πολυ δυσκολη θεση,δεν ξερω αν κανενας ταυτιζεται με το παραπανω προβλημα,ομως χρειαζομαι παραγματικα βοηθεια καισυμβουλες(δεν ξεεω τι να κανω,νιωθω οτι θα σπουδασω κατι που δεν μου αρεσει και θα εχω παντα αυτα τα απωθημενα)
Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σας!☺☺
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136119 από swagger στις 16 Ιανουαρίου 2016, 6:38μμ

swagger

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2015
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Κάνε ΌΤΙ σου αρέσει. Εγώ σπούδαζα σε ΤΕΙ ηλεκτρονικά συστήματα και δίκτυα και το παράτησα από την μια μέρα στην άλλη γιατί με τον καιρό δεν μου άρεσε και μου άρεσε το τραγούδι. Ασχολούμαι όσο μπορώ και βλέπουμε με τον καιρό. βέβαια οι γονείς μου ήταν μαζί μου και με βοήθησαν αρκετά. Βρες τρόπο οργανωμένα ακόμα πηγαίνοντας και κάνοντας που λέμε και κάνε ότι σου αρέσει και σε γεμίζει! Μάθε χορό, κάνε γνωριμίες, κάποιος από τις γνωριμίες θα μπορεί να σε βάλεισε κάποιο μαγαζί ίσως? αν σου φαίνεται περίέργο μπορεί μετον καιρό να γίνεις φοβερή χορεύτρια να πάρεις διακρίσεις από διαγονισμούς και να σε αξιώσει ο θεός να ανοίξεις δικιά σουσχολή χορού? υπάρχουν πολλά και πολλές πόρτες. Δυστυχώς οι γονείς σήμερα νομίζουν ότι πρέπει να σπουδάζουν τα παιδιά τους. Είμαι κατά αυτου του σκεπτικού. Βέβαια καλό είναι να έχεις και ένα πτυχίο από οτιδήποτε. Ελπίζω να σε κάλυψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login