Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Πώς να εξηγήσω το σχολείο σε μια ανώτερη διάνοια; (Elliot, E.T.)
Παρασκευή, 17 Μαΐου

προβλημα αυτοεκτιμησης

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #76316 από blackroseeir στις 01 Μαΐου 2011, 9:08μμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
η ερωτηση μου ειναι πολυ γενικη αλλα εχω προβλημα αυτοεκτιμησης κ αυτοπεποιθησης κ ετσι απομακρυνω ατομα γυρω μου λογω των κομπλεξ μου γτ τους κουραζω... τι μπορω να κανω για να 'τα βρω' με τον εαυτο μου και για να αγαπησω τον εαυτο μου... ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76331 από AggelosTuDromu στις 01 Μαΐου 2011, 11:26μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
νιωσε ανετα με τον εαυτο σου αυτο μονο χρειαζεται να κανεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76341 από allstar στις 02 Μαΐου 2011, 2:38πμ

allstar

Εικονίδιο
μέλος από: 8/9/2010
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
να βρεις τι είναι αυτό πάνω σου που σου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και αν το θες πολύ να προσπαθήσεις να το αλλάξεις.τώρα..αν δε θέλεις να αλλάξεις κάτι,αποδέξου τον εαυτό σου όπως είναι και αγάπησέ τον.το σημαντικό όμως είναι να κάνεις μια αυτοκριτική και να δεις τι είναι αυτό που σε ΄΄χαλάει΄΄
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76362 από blackroseeir στις 02 Μαΐου 2011, 6:31μμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
:/ καταλαβα.... :/ καμια αλλη αποψη ??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76368 από Μανοςςςςςς στις 02 Μαΐου 2011, 9:01μμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Ισως ο εαυτος σου ειναι να εισαι εσωστρεφης και λιγο απαισιοδοξος...θα ηθελες να αλλαξεις τον εαυτο σου για να εισαι εξωστρεφης και κοινωνικος μονο και μονο για να ελκεσαι απο τους αλλους;
-ισως να μην γιατι αυτγινεται γιατι αυτα τα συναισθηματα διαμορφωνονται απο μικρη ηλικια και δεν αλλαζουν ευκολα σε μεγαλυτερη.
-ισως δεν χρειαζεται κιολας βλεπε--->σ'οποιον αρεσουμε...
-αν το θελεις πολυ κανε αυτο που λεει ο Αριστοτελης και οι προλαλησαντες του θεματος,αρχισε να ανοιγεσαι και καποτε θα εχεις ισως γινει κοινωνικος

Αποψεις μου...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76375 από blackroseeir στις 02 Μαΐου 2011, 10:31μμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
σευχαριστω.. δεν ειναι πως θελω να αλλαξω για τους αλλους.. για μενα θελω να αλλαξω.. απλα αυτο που γινετε με τα ατομα γυρω μπορεις αν θεσ να πεισ πως "με ταρακουνησε" ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76392 από Doctoras στις 03 Μαΐου 2011, 4:53μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Οταν παψεις να ενδιαφερεσαι για το τι εικονα περνας στους αλλους.Πχ να μην νοιαζεσαι για το τι ρουχα φορας, αν εισε ωραια η οχι ,αν θα λες εξυπναδες η αν θα εισε βαρετη.Και αν τα κανεις αυτα και απλα βγαζεις μια εικονα του αυτη ειμε και μου αρεσω μεσα σε 1-2 βδομαδες θα εισε ανετη χαλαρη και θα εισε ευχαριστοι προς ολους.Σε εναν χωρο τα μυαλα εχουν μια τριτη εποικινονια σαν bluetooth ας που.Αν εσει δεν νιωθεις ανετα και εισε ανχοδεις με τηλεπαθιτικο τροπο το περνας και στους αλλους.
Βεβαια η κανονικη εξηγηση δεν ειναι τηλεπαθεια και μπουρδες αλλα χημηκες εκρισεις που κανουμε και ο ανθρωπινος οργανισμος τις αντιλαμβανεται.Καθως και συγκεκριμενες κινησεις που εχουν καρφωθει υποσυνηδειτα οτι το κανουν τα ατομα οταν ειναι σε δυσκολη θεση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76465 από sintele στις 05 Μαΐου 2011, 3:58πμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
καταρχας δεν υπαρχη ανθρωπος που να μην εχει κομπλεξ..το θεμα ειναι να μην περιστρεφεις ολη σου την ζωη γυρω απο αυτα,,με λιγα λογια μην πριζεις τον κοσμο ολη την ωρα με αυτα ετσι θα αρχισης να ξεχνιεσε και εσυ και με την αποδοχη τον αλλον θα νιωσεις καλυτερα και η ιδια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76726 από blackroseeir στις 09 Μαΐου 2011, 7:50μμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
Έγραψε:(sintele@05 Μαΐου 2011)
καταρχας δεν υπαρχη ανθρωπος που να μην εχει κομπλεξ..το θεμα ειναι να μην περιστρεφεις ολη σου την ζωη γυρω απο αυτα,,με λιγα λογια μην πριζεις τον κοσμο ολη την ωρα με αυτα ετσι θα αρχισης να ξεχνιεσε και εσυ και με την αποδοχη τον αλλον θα νιωσεις καλυτερα και η ιδια..

τ ξερω.. αυτο κανω αλλα ολα αυτα για τν εαυτο μου τα κραταω μεσα μου και καποια στιγμη γινετε το μπαμ... το θεμα ειναι πως αυτα που λες να τα κανω πραξη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76766 από R3NiØ tR3l στις 10 Μαΐου 2011, 7:45μμ

R3NiØ tR3l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/5/2011
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Αυτο το προβλημα το εχω κι εγω.... :((
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login