Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Μένιο, μην το κάνεις αυτό, μ' ενοχλεί!
Κυριακή, 28 Απριλίου

ψέματα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #81948 από Crazy!!! στις 13 Ιουλίου 2011, 8:02μμ

Crazy!!!

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2011
μηνύματα: 93 αποδεκτές 0
παιδιά τόσο καιρό νόμιζα πως όλα ήταν μια χαρά..αλλά τελικά όχι..εδώ και κάποιους μήνες ζώ σε έναν ψεύτικο κόσμο..που έχω φτιάξει μόνη μου!..έχω πεί ψέματα στο αγόρι μου για το παρελθόν μου(νομίζει οτι είμαι κάποια άλλη,εγώ θα μπορούσα να είμαι έτσι αλλά δεν μου δόθηκε ποτέ η ευκερία) επίσεις του λέω συνεχώς ψέματα για διάφορα μικροπράγματα που έχουν σχέση με το αρχικό ψέμα..Λέω ψέματα στους γονείς μου γι αυτόν..λέω ψέματα στους φίλους μου γι αυτόν...και γενικά εχώ χαθεί..δεν ξέρω τι να κάνω..όλα έχουν πάρει τώρα μια τροπή και δεν γίνετε να αποκαλύψω τα ψέματα γιατί θα χάσω και αυτόν και τους φίλους μου(και σήγουρα δεν το θέλω)!!! :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81949 από eisainoobas στις 13 Ιουλίου 2011, 8:11μμ

eisainoobas

banned
μέλος από: 4/6/2011
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
αυτο θα πρεπε να το σκεφτεις πριν ξεκινησεις ολα αυτα τα ψεματα..χωρις να θελω να σε φοβησω η τπτ τετοιο, να σου πω, πως ειχαμε εναν φιλο, ο οποιοσ για το παραμικρο ελεγε ψεματα. και ψεματα που δεν ηταν καθολου δυσκολο να τα καταλαβουμε και να επαληθευσουμε την αληθεια.. το αποτελεσμα του ηταν να χωρισει με την κοπελα του(εξαιρετικη κοπελα) και ολη η παρεα (ενας και ενας ολα τα παιδια πραγματικα) να τον κανουν ακρη.. αυτος βρηκε αλλη κοπελα, αλλες και ελαχιστες παρεες και συνεχισε να στηριζει τις νεες σχεσεις που δημιουργουσε πανω σε ψεματα.. χωρις να προδικαζω καταστασεις, αυτος θα μεινει μονος του και ειναι ακομα και τωρα μονος του χωρις να το γνωριζει.. η θα το κοψεις μαχαιρι αυτη τη στιγμη..η πολυ απλα θα χασεις απο κοντα σου τα ατομα που αγαπας. μονοδρομος ειναι..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81950 από panosx στις 13 Ιουλίου 2011, 8:11μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
μας φωτισες τι ψεματα εχεις πει?? μπορει να μν ειναι τοσο σοβαρο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81951 από stekka στις 13 Ιουλίου 2011, 8:36μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από: 5/12/2010
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
Δεν μας λες όμως τι ψέματα είπες να δούμε αν προλαβαίνεις να τα μπαλώσεις.

Τέσπα, κάνε τους να ξεχάσουν τα ψέματα που είπες και μην επιδεινώνεις τη θέση σου λέγοντας άλλα για να καλύψεις τα προηγούμενα. Απόφευγε να τα συζητάς και άρχισε σιγά σιγά να αντικαθιστάς τα ψέματα με αλήθειες, εκτός και αν έχεις του κουράγιο να τους πιάσεις και να τους πεις οκ σας δούλευα.

Και την επόμενη φορά να σκεφτείς καλά πριν ξανα πεις ψέματα. Γιατί έτσι και πεις το πρώτο, είναι μονόδρομος. Θα πρέπει να λες συνέχεια για να καλύπτεις αυτά που είπες προηγουμένως, και όταν σε ανακαλύψουν και δεν πάει άλλο, ξεφτιλίζεσαι και δεν έχεις μούτρα ούτε και συγγνώμη να πεις…
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81981 από Doctoras στις 14 Ιουλίου 2011, 12:41μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Δεν νομιζω να χρειαζεται να αποκαλυψει τι ψεμα ειπε για να μπορειτε να την βοηθησετε.(Κουτσομπολιο μου μυριζει εδω ντροπη χιχιχι).Ας σοβαρευτουμε.Ειμε της αποψης οτι αν σε αγαπαει και αν εχει πραγματικους φιλους.Θα εκτημησουν την ειλικρινια σου αν τους το πεις και ολλα θα πανε καλα.Παντος σηγουρα θα ειναι χειροτερη η θεση σου αν το αφησεις και μαθευτει απο μονο του.Συμπερενεις λοιπον οτι καλυτερα να σε αγαπαν καποιοι για αυτο που εισε παρα για κατι ψευτικο και οτι επιβαλετε να προσπαθεις τουλαχιστον να μην λες τα ψεματα που μπορει να επιρεαζουν αλλους και τις μεταξυ σας σχεσεις και στον κοινωνικο τομεα (για τους φιλους) αλλα και στον ερωτικο (για τον αγορι σου).Αν τολμησεις αυτην την θαραλεα κινηση νομιζω οτι ολλα θα πανε καλα.Και αν τυχει και χασεις ενα απο τα δυο (οι τους φιλους η και το αγορι) η και τα δυο παει να πει οτι απλα δεν αξηζαν σαν ατομα διοτι δεν εκτιμαν τιποτα ουτε καν την καλη σου διαθεση να ξεκαθαρισεις μια και καλη τα πραγματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82127 από sophie19 στις 17 Ιουλίου 2011, 12:35πμ

sophie19

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
αν θες να την βγαλεις οσο πιο ανωδυνα γινεται κανε περα το αγορι σου (ξερω ακουγεται καπως αλλα δε νομιζω μια σχεση που αρχισε ετσι να παει για γαμο πχ οποτε καποτε θα γινοταν δες το οσο πιο ψυχρα μπορεις) και ετσι τα αφηνεις πισω σου χωρις να ερθεις στη δυσκολη θεση να εξηγησεις σε φιλους και γονεις.το θεμα θα ξεχαστει και προχωρας μπροστα..αν νομιζεις πως δεν μπορεις να τον χωρισεις σκεψου και πως αυτος δεν ειναι μαζι σου για αυτο που οντως εισαι..

θα πειτε και εσεις τωρα προσπαθουμε να πουμε της κοπελας να εχει ειλικρινεια και ερχεσαι της λες να κανει πισω με ενα δειλο τροπο αλλα η πολλη λεβεντια δεν φερνει και παντα καλα αποτελεσματα και το "θα εκτιμισουν την αληθεια" μενει στα λογια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83229 από parena στις 05 Αυγούστου 2011, 11:22πμ

parena

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2011
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Αμα λες συνεχως ψεματα ..σκεψου το γεγονος οτι μπορει νασαι και παθητικη ψευτρα..το γεγονος οτι τοχεις συνηδητοποιησει ομως με κανει να σκεφτομαι οτι μππορει εσυ ναχεις επιλεξει αυτον τον δρομο! Μια συμβουλη θα σου δωσω πες τν αληθεια σε ολους και στ αγορι σου..και προσπαθησε να το ξανακερδισεις με τν προσωπικοτητα που λογικα διαθετεις...οτν καποιος λεει ψεματα μπορει να τα μπαλωσει 1 φορα 2-3 αλλα μετα δν υπαρχει γυρισμος..αν ειναι μικροψεματακια οκ...του θεου ειν κ αυτα αλλα να φτανεις σε σημειο να εχεις αλλαξει ολοκληρο το παρελθον σου για 1 αγόρι δε λεει! πες την αληθεια..αυτοι που θα μεινουν διπλα σου θα σε κτλβουν αυτοι που δεν θα μεινουν τοτε δν αξιζαν να μεινουν σε δυσκολες στιγμες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login