Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Βαγγελίτσα μην απλώσεις πάλι μπουγάδα στη νταλίκα, φεύγω χαράματα για Σουηδία. Νίκος.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Ψυχολογικά...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #91808 από dimitris1997 στις 28 Δεκεμβρίου 2011, 4:20μμ

dimitris1997

banned
μέλος από: 7/5/2011
μηνύματα: 270 αποδεκτές 0
είμαι 15 και Πολλές φορές νευριάζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, αλλά όχι απλά νευριάζω, τρελαίνομαι, π.χ. πριν λίγο καιρό ήμουν σπίτι μου και καθόμουν στο Facebook και μου λέει μια φίλη μου ότι κάποιος την βρίζει και της λέει ότι θέλει να την πηδ1ξ1, και τέτοια, μόλις το άκουσα άρχισα να τρέμω από τα νεύρα μου, μετά ερχόταν στο μυαλό μου σκέψεις ότι τον ΣΚΟΤΏΝΩ, ότι αφήνει την τελευταία του πνοή στα χέρια μου... μετά από λίγη ώρα ηρέμησα.
το έχω πάθει πάρα πολλές φορές. Άλλες φορές ενώ περπατάω στο δρόμο έχω σκεφτεί, ότι σκοτώνω περαστικούς, δεν θα είχα τύψεις αν το έκανα... είχα σκεφτεί πως είναι να στραγγαλίζεις κάποιον και να αφήνει την τελευταία του ανάσα στα χέρια σου, ότι νιώθεις δυνατός και ότι μετά δεν μπορεί να σε σταματήσει κανείς... όταν τα σκέφτομαι αυτά τρέμουν τα χέρια μου, σκέφτομαι ότι μισώ τους περισσότερους ανθρώπους, ότι μισώ το ανθρώπινο είδος, και μετά από λίγη ώρα συνέρχομαι, όμως γενικά δεν θα είχα τύψεις αν σκότωνα κάποιον...
Μίλησα στην μάνα μου να πάμε σε ψυχολόγο, δεν της είπα τι έχω, αλλά μου είπε είσαι μια χαρά...
Μιλάω Σοβαρά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91819 από Me lene στις 28 Δεκεμβρίου 2011, 5:14μμ

Me lene

Εικονίδιο
μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 259 αποδεκτές 0
πες την μανα σου..οτι θες να πας σε ψυχολογο και πες απλα θελω να μιλισω μαζι του..δεν εχω κατι απλα θελω να μιλησω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92174 από wizAA στις 02 Ιανουαρίου 2012, 12:37πμ

wizAA

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
δεν θες ουτε ψυχολογο ουτε τιπτοτα εισαι σε περιεργη ηλικια που βλεπεις τα πραγματα με διαφορετικο ματι καθε φορα , σε λιγο καιρο θα σου περασει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92175 από lakis1 στις 02 Ιανουαρίου 2012, 12:40πμ

lakis1

banned
μέλος από: 1/5/2011
μηνύματα: 296 αποδεκτές 0
φιλε ισως χρειαζεται ψυχολογος γιατι βοηθαει.! αλλα παιζει να ναι και της ηλικιας γιατι στην εφηβια τρελενομαστε γενικα!!! ξερω τι σου λεω γτ κ εγω τρελενομαι σ αλλα θεματα xD
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92183 από koftoraFTOU στις 02 Ιανουαρίου 2012, 1:15πμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Το μυαλό παίρνει περίεργα μονοπάτια ή σε πολύ μεγάλα ζόρια ή όταν έχει πολύυυυ ελεύθερο χρόνο. Συμβαίνει σε όλους, το μόνο που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο είναι η συχνότητα και η ένταση αυτών των παρεκτροπών. Άρχισε να καταπιάνεσαι με διάφορες δραστηριότητες που σε ευχαριστούν & παράλληλα κρατούν το μυαλό σου απασχολημένο και να δεις που όλα θα πάνε καλύτερα.

Παρ'΄ολο που είμαι ψυχολόγος, δεν μπορώ να σε συμβουλέψω να επισκεφτείς ψυχολόγο, για τον πολύ απλό λόγο ότι αν πέσεις σε ακατάλληλα χέρια μπορεί τα πράγματα να γίνουν ακόμη πιο περίπλοκα για σένα. Βέβαια ούτε να σε αποτρέψω θέλω, απλώς ψαξ'το καλά πριν κάνεις οτιδήποτε.

Άρχισε να μαθαίνεις κικ-μποξινγκ ή κάτι παρόμοιο. Θα αρχίσεις να εκτονώνεσαι και παράλληλα θα αφιερώνεις κάπου τον ελεύθερο χρόνο σου.
Πιστεὐω πως η έντονη σωματική άσκηση θα σε βοηθήσει να διοχετεύσεις κάπου όλη αυτήν την ένταση που νιώθεις. Είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι έχεις τόσο δυναμικό χαρακτήρα. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κατευθύνεις όλη αυτή τη δύναμη στη δημιουργικότητα και όχι στην καταστροφή. Όλα είναι θέμα επιλογής και (για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο) είμαι βέβαιη ότι εσύ θα επιλέξεις σωστά ;) Καλή χρονιά!


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93643 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 6:33μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Το παθαινω κι εγω!Φανταζομαι συνεχως τους αλλους να πεθαινουν αλλα πιο πολυ κανω σεναρια για τον δικο μου θανατο...Ειναι της ηλικιας!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127279 από christos1233 στις 18 Μαΐου 2014, 10:28μμ

christos1233

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ειμαι 17 και εχω το ιδιο προβλημα ακριβος ας ελπισουμε οτι ειναι της ηλικιας οπως λεν και καποιοι αν και ετσι νομιζω παλιοτερα εβλεπα βιντεο που σκοτωναν αλλους πχ σε ταινιες και ενιωθα πως μαρεσε τωρα δεν θελω ουτε να τα βλεπω το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εισαι ο μονος φιλε επεισης παλιοτερα ειχα και αλλο προβλημα ενιωθα πως ειμαι gay και τετια και εψαχνα συνεχεια στο νετ μηπως βρω καποιον με ιδιο προβλημα και βρικα πολλους μεχρι και αυνανισμο ειχα κανει μια φωρα με gay σκεψει αλλα τελικα τωρα δεν το σκεφτομε καν ξερω οτι ειμαι str8 οποτε και αυτες οι σκεψεις κατι τετιο πρεπει να ειναι;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login