Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Δόξα στους ηττημένους. Υπάρχουν ήττες άξιες δόξας.
Κυριακή, 19 Μαΐου

περιοδος-εγκυες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102972 από gravedigger στις 12 Ιουνίου 2012, 12:51μμ

gravedigger

banned
μέλος από: 15/2/2012
μηνύματα: 190 αποδεκτές 0
Αν μπορειτε λυστε μου τις αποριες.οι έγκυες έχουν περίοδο κατά τη διάρκεια της κυοφορίας ??επίσης πότε τουσ έρχεται περίοδος?μόλις γεννήσουν και μετά η έχουν και όταν κουβαλάνε το μωρό όπως είπα πριν?η καθυστερηση της περιόδου πόσο μπορεί να κρατήσει? βοηθήστε με λίγο να τα ξεχωρίσω. ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102985 από aswtos στις 12 Ιουνίου 2012, 3:39μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
οταν μια γυναικα μενει εγκυος για το διαστημα της κυοφοριας παυει να εχει περιοδο. γι' αυτο και η καθυστερηση της περιοδου ειναι μια απο τις ενδειξεις πιθανες εγκυμοσυνης. η περιοδος επανερχεται στην γυναικα κανονικα 1-3 μηνες μετα την γεννηση του παιδιου. πιστευω πως σε ξεμπερδεψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103016 από Noir Désir στις 12 Ιουνίου 2012, 9:51μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
υπαρχει και η εξαιρεση της ψευδοπεριοδου, δηλαδη να χει μεινει εγγυος η γυναικα αλλα να της ερθει περιοδος τους πρωτους μηνες της εγγυμοσυνης..βασικα δεν ειναι κανονικη περιοδος και το αιμα ειναι λιγοτερο συνηθως (απ'οσο εχω ακουσει, δεν ειμαι και σιγουρη).
αλλα γενικα αυτα που λεει ο ασωτος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103867 από rose_blue στις 26 Ιουνίου 2012, 10:42μμ

rose_blue

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
εγώ συμφωνώ με τον άσωτο.κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,η γυναίκα σταματάει να έχει περίοδο.γι'αυτό και όταν η περίοδος δεν σου έχει έρθει για κάποιο διάστημα,αυτό είναι ένας λόγος για πιθανή εγκυμοσύνη.με 2 λόγια αυτά που λέει ο άσωτος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103868 από tuxh-vouno στις 26 Ιουνίου 2012, 10:51μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Υπάρχουν περιπτώσεις που έγκυες έχουν περίοδο μέχρι και τον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης...είναι εξαιρέσεις αλλά όχι σπάνιο φαινόμενο. Όπως είπαν και επάνω, η περίοδος επανέρχεται λίγους μήνες μετά τον τοκετό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login