Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο υπολογιστής δε θ' αντικαταστήσει ποτέ τις εφημερίδες. Τι μπορεί να τυλίξει κανείς με έναν υπολογιστή;
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Καθυστέρηση μετά την πρώτη φορά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126107 από Fotz στις 23 Μαρτίου 2014, 5:09μμ

Fotz

Εικονίδιο
μέλος από: 23/3/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γειά σας!
Είμαι 17 χρονών και πριν περίπου 20 μέρες είχα την πρώτη μου ερωτική επαφή με το αγόρι μου. Από την αρχή με προφυλακτικό εννοείται, και ούτε που πρόλαβε να τελειώσει μέσα μου. Την επομένη είχα μικρές κυλίδες καφέ αιματος (πιθανόν απο τραυματισμό ή σπασιμο του παρθενικού υμένα).
Ο κύκλος μου γενικά δεν είναι σταθερός. Αλλά πάντα είχα μια καθυστέρηση 8-12 ημερών. Τώρα αυτές οι 12 μέρες έχουν περάσει, και ακόμα τίποτα. Παρόλο που δεν πήγε τίποτα στραβά, εγώ αγχώνομαι για τις ελλάχιστες πιθανότητες.
Δεν μπορώ να πάρω συμβουλη απο τους γονείς μου γιατι δεν γνωρίζουν για τη σεξουαλική μου ζωή. Τι να κάνω; Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;
Παρακαλώ βοηθήστε με!
Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126109 από M1k3y στις 23 Μαρτίου 2014, 7:18μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ποιες πιθανότητες βρε με προφυλακτικό; Άμα ήταν έτσι να πιάνατε παιδί, όχι υπογεννητικότητα δε θα υπήρχε, Κίνα θα είχαμε γίνει.

Δεν είσαι έγκυος, η καθυστέρηση είναι από το άγχος σου. Κάνε λίγη υπομονή και θα σου έρθει η περίοδος. Αν πια δεν αντέχεις να περιμένεις, πάρε ένα τεστ εγκυμοσύνης να ησυχάσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login