Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η σκληρότερα εργαζόμενη τάξη στην Ελλάδα είναι οι μαθητές. (Δ. Σαββόπουλος)
Κυριακή, 12 Μαΐου

Πρωτη φορα και επισκεψη στον γιατρο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136093 από fuckersome στις 13 Ιανουαρίου 2016, 12:16πμ

fuckersome

μέλος από: 13/1/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας ειμαι νεο μελος στο forum!Ηθελα να ρωτησω αν ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη στον γυναικολογο μετα την πρωτη σεξουαλικη μου επαφη και τι γινεται αν δεν θελω να το πω στην μαμα μου??? πως θα παω στον γιατρο??(ειμαι 15 χρονων)
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #136097 από Dieftharmenos στις 13 Ιανουαρίου 2016, 8:36μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν ειναι υποχρεωτικη αλλα ειναι καλο να πας.Κοιταξε...ο γυναικολογος ειναι υποχρεωμενος να μην πει τιποτα στους γονεις σου λογω του απορρητου αλλα απο την αλλη εχω την αισθηση οτι πρεπει να συνοδευεσαι απο ενηλικα για να πας(δεν ειμαι εντελως σιγουρος αλλα ετσι εχω ακουσει).

Βρες εναν γυναικολογο,παρε τηλεφωνο και ρωτα τον αν χρειαζεσαι ενηλικα.Η εξεταση κοστιζει κοντα στο 40-50αρι και αν κανεις και τεστ παπ(δεν ειναι απαραιτητο) αλλα τοσα.Μην ξεχασεις το βιβλιαριο.

Τελος,μην ξεχασεις να ρωτησεις τον γιατρο και σε τι πρεπει να ξερεις.Συνηθως ρωτανε ποτε σου ηρθε η πρωτη περιοδος,ποτε ηταν η τελευταια φορα που σου ηρθε περιοδος κλπ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136102 από fuckersome στις 14 Ιανουαρίου 2016, 11:30μμ

fuckersome

μέλος από: 13/1/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολυ!!!! σιγουρα δεν ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη??? καποια αλλη γνωμη???? ειναι επείγον!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136114 από fuckersome στις 15 Ιανουαρίου 2016, 11:53μμ

fuckersome

μέλος από: 13/1/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
κανεις καμια αλλη γνωμη???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136148 από Μελινα Γ στις 18 Ιανουαρίου 2016, 2:42μμ

Μελινα Γ

μέλος από: 17/1/2016
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Οχι δεν ειναι απαραιτητο εχω ειμαι 16 και εχω κανει σεξ αλλα με το ιδιο αγορι που κι εκεινου ηταν η πρωτη τ φορα και δν εχω παει .Αν προσεχει με προφυλακτικο να μην κολλησεις τπτα δν υπαρχει λογος να πας για εξετασεις εκτος κι αν θελησεις εσυ για δικους σ λογους να πας αλλιως δν σε υποχρεωνει κανεις επισης αν πας με γονεα και δν θες να το μαθει το λες στον γυναικολογο και δν θα πει τιποτα γτι ειναι υποχρεωμενος ..:) μην ανησυχεις για τετοιαα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login