Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν νομίζεις οτι κανείς δε νοιάζεται για σένα, δοκίμασε να αφήσεις δυο τρεις λογαριασμούς απλήρωτους.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

ανοργασμικοτητα;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141354 από Lususu στις 25 Μαΐου 2018, 8:50μμ

Lususu

Εικονίδιο
μέλος από: 22/7/2016
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Χαίρεται αγαπητά μέλη του φτου! Ειμαι 19 χρόνων και ειμαι σεξουαλικα ενεργή τα τελευταία 3 χρόνια. Το ζήτημα που με απασχολεί το τελευταίο διάστημα ειναι οτι εχω παρατηρήσει οτι δεν ευχαριστιέμαι πολυ το σεξ παρόλο που πάντα εχω οργασμό με τους ερωτικούς συντρόφους μου.(αυτο οφείλεται στο γεγονός οτι αυτοϊκανοποιουμα κατα την διάρκεια του κολπικού σεξ). Δεν γνωρίζω που μπορει να οφείλεται ακριβώς, ενώ στην αρχή θελω και ειμαι αρκετα υγρή μετα την στιγμή της κολπικής διείσδυσης στεγνώνω αμέσως. Κάθε φορά που πάει μα γίνει κατι το μυαλό μου ειναι προγραμματισμένο οτι δεν θα το ευχαριστηθώ και θα πονάω για ακόμα μια φορά όποτε δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω. Επιπρόσθετα, δεν μπορώ να αντεξω το άγριο σεξ και όταν λεω άγριο δεν εννοώ το παθιασμένο σεξ με τις νορμαλ σφαλιαριες και τα μαλλιοτράβηγματα κτλπ αλλα αυτο που προβάλλεται μέσω του πορνογραφικού υλικού και επειδή εχω παρατηρήσει οτι οι άνδρες τους αρέσει το πολυ γρήγορο σεξ αρχίζω και πείθομαι ότι κατι εγω κανω λάθος.(ξέχασα να επισημάνω οτι απο άποψη γυναικολογικής υγείας ειμαι μια χαρά δεν εχω κάποιο πρόβλημα) και οτι θα μου ειναι δύσκολο αργότερα να βρω κάποιον που να ευχαριστιέται το νορμαλ σε ρυθμό σεξ. Τέλος, ειμαι απο την γυναίκες που δεν αισθάνομαι κατι αν δεν ερεθισω την κλειτορίδα μου κατα την διάρκεια του σεξ και νομίζω οτι πάει κατι λάθος γενικά.
Θα δεχτώ οποιαδήποτε άποψη και απο άντρα και απο γυναίκα!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141355 από Akis2000 στις 26 Μαΐου 2018, 2:12πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Καταρχάς να πούμε ότι ο οργασμός κυρίως σε γυναίκες είναι ναι μεν υπόθεση σαρκική, πρωτίστως όμως είναι υπόθεση εγκεφαλική. Για να το πω λίγο πιο «χυδαία», ένας άντρας για να σε φτάσει στο σημείο του οργασμού, του πραγματικού οργασμού, θα πρέπει πριν το σώμα να έχει φροντίσει να γ….σει πρώτα το μυαλό σου. Εννοώ να υπάρχει έντονη η επιθυμία από πλευρά σου να κάνεις έρωτα μαζί του. Έρωτα είπα ε, όχι σεξ. Αν το καταφέρει αυτό τότε πίστεψέ με θα έχεις φτάσει στον πρώτο σου οργασμό πριν καν σε αγγίξει. Σε ξεκίνημα μίας σχέσης μου θυμάμαι ότι όταν κάναμε ότι κάναμε και την ρώτησα στο τέλος αν τελείωσε και αυτή μου ψιθύρισε στο αυτό ότι είχε τελειώσει λίγο πριν μπει στο δωμάτιο μαζί μου από την αναμονή και μόνο. Αυτά όσον αφορά το πρώτο στάδιο. Ωστόσο φυσικά στη συνέχεια θα παίξει ρόλο και η σαρκική επαφή. Θα πρέπει δηλαδή να έχει βρει τα κατάλληλα κουμπιά προκειμένου να κρατήσει ζωντανή την αρχική σου επιθυμία. Ένας άλλον καλός τρόπος είναι να αυξήσετε τον χρόνο επαφή σας πριν περάσετε στο κυρίως πιάτο. Πρόσφατα διάβασα ένα άρθρο για το σεξ της χελώνας (ή κάπως έτσι τέλος πάντων). Έλεγε για το πόσο πολύ βοηθάει στην αύξηση της επιθυμίας (που είναι και το ζητούμενο) ο χρόνος αναμονής μέχρι την διείσδυση με απλά αγγίγματα των σωμάτων σας μεταξύ σας (γκούγκλαρέ το αν θέλεις, ίσως σε βοηθήσει). Τέλος ξέρω ότι ο οργασμός σε έναν άντρα και σε μία γυναίκα έχει πάρα πολλές διαφορές. Ο άντρας βιώνει έναν μεγάλο, ενώ η γυναίκα πολλούς μικρούς και διαδοχικούς. Ο άντρας βέβαια μετά από αυτόν θέλει το χρόνο του για να επανέλθει (ανάλογα με την ηλικία του πάντα), ενώ η γυναίκα είναι εκεί έτοιμη για την επόμενη στιγμή. Εσείς οι γυναίκες σε μία πράξη μπορεί και να μην φτάσετε καν στην μεγάλη κορύφωση, αν όμως καταφέρετε να φτάσετε δεν συγκρίνετε με τίποτα άλλο η ευχαρίστηση που νιώθετε. Από φιλοσοφικής πάντα άποψης είναι στιγμές που έχω συλλάβει τον εαυτό μου να ήθελα να βιώσει έστω για μία φορά έναν γυναικείο οργασμό. Ελπίζω να σε κάλυψα αν όχι σε όλα, σε ορισμένα τουλάχιστον σημεία.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141356 από Akis2000 στις 26 Μαΐου 2018, 2:29πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Επειδή μετά το αρχικό μου μήνυμα ανέτρεξα σε προηγούμενα μηνύματά σου, διαπίστωσα ότι το θέμα αυτό σε απασχολεί τουλάχιστον 2 χρόνια και είχα τοποθετηθεί και πάλι με κάποια από αυτά που σου είπα να στα έχω ξαναπεί, πάντως τώρα που τα ξαναδιάβασα, μήπως να έκανες μία προσπάθεια να κάνεις κάτι με κορίτσι; Στο λέω μιας και εσύ είχες πει παλαιότερα ότι δεν θα απέκλειες ένα τέτοιο σενάριο. Που ξέρεις, ίσως τελικά μία γυναίκα να καταφέρει να σε αγγίξει εκεί που δεν τα καταφέρνει ένας άντρας. Ίσως τελικά καταβάθος να είσαι όντως λεσβία και να μην το έχεις καταλάβει ακόμα ή για κάποιο λόγο να φοβάσαι σε μία τέτοια προοπτική.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141357 από Lususu στις 26 Μαΐου 2018, 6:47πμ

Lususu

Εικονίδιο
μέλος από: 22/7/2016
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου! Εχω δοκιμάσει με κοπέλα αλλα δεν μου βγαίνει και γενικότερα δεν εχω ταμπού επάνω στην σεξουαλικότητα μου για να το εμποδίσει. Ίσως ειναι καθαρά εγκεφαλικό το πρόβλημα και να μην εχω βρει κανέναν που να με διεγείρει εγκεφαλικά. Και παλι ευχαριστώ πολυ:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login