Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρακαλώ μην πυροβολείτε άσκοπα (πινακίδα στα Χανιά).
Σάββατο, 27 Απριλίου

μα τι να εχει επιτέλους ???

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #56976 από mixroula στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 5:16μμ

mixroula

Εικονίδιο
μέλος από: 27/12/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
ο φίλος μου πριν μια εβδομαδα ανέβασε πολυ υψηλο πυρετο ...οι γιατροι με μια πρωτη διαγνωση ειπαν οτι εχει φαρυγγιτιδα...του εδωσαν αντιβιωση και του εκαναν και την εξεταση για τη νεα γριπη (τις οποιας ομως δεν βγήκε το αποτελεσμα )εκτος απο τον πυρετο δεν ειχε κανενα αλλο συμπτωμα αρχικα...επειτα ειχε διαφορα προβληματα με τον λαιμο του (φλεγματα ) ....ο υψηλος πυρετος (40) ηταν μονο για μια μερα...απο τοτε ανεβαζε αλλα οχι τοσο και επεφτε αρκετα γρηγορα...πλεον δεν ανεβάζει καθολου απο προχθες...ομως του εκαναν εξεταση και του βρήκαν αυξημένες τις τρανσαμινάσες του αρκετα ....και για λοιμωδη μονοπυρηνωση...και βγηκε αρνητικο.στην εξέταση βρήκαν αυξημένες τις τρανσαμινάσες του υποθέτω απο τα φαρμακα και τα αντιπυρετικα που επαιρνε 4 μέρες πριν..τι μπορει να έχει ?κατι που μπορει να του εχω μεταδοσει εγω ???και αν ναι..υπαρχει περιπτωση εγω να μην εχω τιποτα ????τα μονα μου προβλήματα είναι ενα μπουκωμα που εχω εδω και 2 εβδομαδες και μια μικρη ενοχληση στο λαιμο..τιποτα αλλο...φοβαμαι μηπως είναι κατι σοβαρο... απο ηπατιτιδα μεχρι aids !και εχω πανικοβληθει
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #56987 από bluebird στις 27 Δεκεμβρίου 2009, 9:39μμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

ουτε ηπατιτιδα ειναι, ουτε ειτζ μην πανικοβαλλεσαι! εχω εναν φιλο με ακριβως τα ιδια συμπτωματα ενα μηνα τωρα, και αυτες τις τρασμινατες. και εκεινος εκανε ολες τις εξετασεις για ηπατιτιδα Α,Β,C κλπ και τελικα ηταν ιωση, σαν ηπαττιδα λεει, αλλα οχι ηπατιτιδα. του εγραψε ο γιατρος να κανει μια διαιτα και τωρα ειναι πιο καλα. να πεις στο φιλο σου κοψει το καπνισμα (απο το καπνισμα ειναι οι τρασμινατες), και τα φαρμακα, ιδιως το ντεπον μαξιμουμ και τις αντιβιωσεις, γιατι επιβαρυνουν και αλλο το συκωτι. α, και το αλκοολ, ακομα και το κρασι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56995 από mixroula στις 28 Δεκεμβρίου 2009, 1:05πμ

mixroula

Εικονίδιο
μέλος από: 27/12/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
σ ευχαριστω πολυ !!!με ηρεμισες αρκετα..!!δεν καπνίζει....ε πριν 20 μερες μονο σ ενα ναργιλαδικο εκανε λιγο...αλλα ηπια λιγο παραπάνω μια 2 μερες πριν τον πυρετό...γιατι ειχε γεννεθλια....οσο για τα φαρμακα..αν παιρνεις μες τη μερα 12 χαπια...3 φορες αντιβιωση και ντεπον..παναντολ....πραγματικα ηρεμισα ...γιατι επειδη είμαι η πρώτη του σχεση ...καταλαβαινεις οτι οτι περιεργο..θα με εκανε να πεθανω απο τυψεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login