Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που βρώμαγαν από Αθήνα μέχρι επαρχία body odor όλοι ανεξαιρέτως επειδή κάνανε μπάνιο μια φορά το μήνα και δεν υπήρχαν και αποσμητικά
Δευτέρα, 20 Μαΐου

περίοδος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #64918 από kollhmenh στις 17 Αυγούστου 2010, 10:59μμ

kollhmenh

Εικονίδιο
μέλος από: 9/8/2010
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
λοιπόν..μου ήρθε περίοδος πριν κάτι μέρες okay κράτησε 4 μέρες όπως πάντα, έπειτα πέρασαν 2 μέρες που μου είχε τελειώσει η περίοδος,k σήμερα την τρίτη μέρα το πρωί όταν πήγα στην τουαλέτα έβγαλα λίγο αίμα από το πρωί μετά δεν ξαναέβγαλα..να ανησυχήσω?και κάτι άλλο.. σε κάθε περίοδο έχω πολύ μεγάλη roh βγάζω πολύ αίμα είναι φυσιολογικό?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64922 από VeTeRaNoS στις 18 Αυγούστου 2010, 8:19πμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Μήπως για κάποιο λόγο έχεις διαταραχή της περιόδου?Παίρνεις φάραμακα ή κανεις τίποτα διαφορετικό τις τελευταίες μέρες?
Επίσης μπορεί να είναι τίποτα άλλο που να μην έχει καμια σχέση με την περίοδο.
Καλού κακού κανε μια ερώτηση στο γυναικολόγο σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64936 από Havers στις 18 Αυγούστου 2010, 6:39μμ

Havers

μέλος από: 25/6/2010
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0
φυσιολογικο ειναι.
μικρη εισαι ακομα,μη περιμενεις να την βγαζεις με μια σταγονιτσα μονο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64939 από VeTeRaNoS στις 18 Αυγούστου 2010, 6:59μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Έχω μια φίλη που της συνέβει ακριβώς το ίδιο.Πήγε την είδε γυναικολόγος και τελικά έχει πρόβλημα στην μήτρα.Τι ακριβώς δεν θυμάμαι.Δεν είναι ομώς απαραίτητο να είναι το ίδιο και σε εσένα.Μπορεί να είναι μια απλή διαταραχή της περιόδου σου.Αν το ξαναπάθεις να πας σε γυναικολόγο,αλλιώς δεν ηταν τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65311 από Amelia στις 27 Αυγούστου 2010, 4:03μμ

Amelia

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2010
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Την ηλικια σου δεν την ξερω αλλα μπορω με σιγουρια να σου πω πως μεχρι και τα 18 σου -ακομα και πιο μετα, ειναι διαφορετικο για καθε γυναικα- δεν ειναι αναγκαιο να εχει σταθεροποιηθει η περιοδος σου.
Για να σου δωσω ενα παραδειγμα.
Μια καλη μου φιλη ξερει ακριβως ποτε θα εχειπεριοδο, ακριβως ομως.
Εγω αν και ειμαι μεγαλυτερη ενα χρονο -16 ειμαι- δεν εχω σταθερα.
Επισης μου εχει τυχει να εχω καθυστερηση 20 μερες ή και ακομα να μου ερθει 2 φορες σε ενα μηνα.
Παιζει ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ρολο στον κυκλο η διαθεση. Οταν δηλαδη εσυ εισαι στρεσαρισμενη θα σου το επιρρεασει. Το ιδιο ισχυει για το αν αθλεισαι, αν κανεις διαιτα, αν ολοκληρωσες ή αν πηρες φαρμακα.
Μη σκαλωνεις με αυτα. Σιγουρα θα το προτιμουσαμε ολες να ειχαμε στανταρ ημερες, αλλα οργανισμος ειναι αυτος. Μην αγχωνεσαι για τιποτα.
Και φυσικα η ροη ειναι κατι πολυ συνηθισμενο να ειναι μεγαλη. Αλλωστε εμεις μπορει να το βλεπουμε πολυ, αλλα να ξερεις πως καθε φορα δεν χανουμε πανω απο 1 φλιτζανι του τσαγιου αιμα. Ο οργανισμος ο ιδιος το διωχνει, ειναι νεκρο το αιμα και δεν το χρειαζεται.
Η μονη περιπτωση που πρεπει να τσεκαρεις ειναι αν δεν μπορεις να σταθεις απο τους πονους ή αν νιωθεις να ζαλιζεσαι -οπως οταν δινουμε αιμα- απο την πολυ ροη.
Παιδια μη κολλατε με αυτα. Ειναι ολζα φυσιολογικα.
Και Veteranos φιλε μου τι την αγχωνεις?? Ειναι πολυ πολυ σπανιο να εχει κατι κακο οπως η δικη σου η φιλη. Δεν λεω, ολοι αρρωσταινουμε, αλλα τα συμπτωματα της ειναι κατι περισσοτερο απο φυσιολογικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login