Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είμαστε ζωντανά ή μαγνητοσκοπημένα;
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Κοπέλα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #66901 από kokkinosBazelos στις 04 Οκτωβρίου 2010, 7:50μμ

kokkinosBazelos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Λοιπόν παιδια ειναι μια κοπελα (που μου αρεσει) στο σχολειο μου (στην ηλικια μου) που την ξερω απο το δημοτικο...Ειμαστε αρκετα καλοι φίλοι αλλα δεν ξερω ή το πιθανότερο δεν εχω το ΘΑΡΡΟΣ να κανω το πρωτο βημα!!! Μπορει να μου προτινει κανεις καποια λύση???

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #66905 από VeTeRaNoS στις 04 Οκτωβρίου 2010, 8:51μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Χμμ είναι φίλη σου άρα:

Πλεονέκτημα
Είναι πιο εύκολο να της το πεις γιατί την ξέρεις καλύτερα και είσαι εξοικειωμένος μαζί της.

Μειονέκτημα
Αν σου πει όχι υπάρχει κίνδυνος να την χάσεις και από φίλη σου.

Άρα λοιπόν αφού είναι φίλη σου πρέπει πρώτα να την ψυχολογήσεις πριν κανεις την κίνηση να καταλάβεις αν και αυτή νιώθει το ίδιο.Πως θα την ψυχολογήσεις;Με τον τρόπο που σου μιλάει,που σε κοιτάει,που σου φέρεται κλπ κλπ.

Για να της το πεις βρές τις κατάλληλες συνθήκες όταν είστε μονη σας πχ σε μια βόλτα.Να είσαι ψύχραιμος χαλαρός και να προσπαθήσεις να το κανεις να φανεί όσο τον δυνατόν πιο αυθόρμητο.

Πρώτα ψυχολόγησε την σκέψου ποτε θα είναι η κατάλληλη στιγμή και κάντο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66906 από kokkinosBazelos στις 04 Οκτωβρίου 2010, 8:58μμ

kokkinosBazelos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
οκ αλλά... τι να της πω???? φαινετε λιγο χαζο αλλ δεν ξερω ακριβως τι να τεις πω!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66907 από VeTeRaNoS στις 04 Οκτωβρίου 2010, 10:49μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Εσύ ξέρεις περισσότερο από εμάς τι και πως θα της το πείς διότι εσύ την έχεις ζήσει και την ξέρεις.Αφού έχετε μια οικειότητα πιστεύω είναι αρκετά πιο εύκολο.
Σκέφτηκα και κάτι άλλο τώρα που μπορείς να κανεις.Να της πετάς σπόντες να δεις πως θα αντίδραση ή να της πεις πχ"πω πω τι ωραία που τα έκανες τα μαλλιά σου σήμερα" κάτι τέτοιο.Κατάλαβες πιστεύω.

Τώρα για την ώρα που θα της το πείς σου είπα να είσαι ήρεμος χαμογελαστός και αν γίνετε να πεις και κανένα χωρατό να σπάσει ο πάγος χεχε απλά πές το ελευθέρωσε τα συναισθήματα που νιώθεις για αυτήν...της λέξεις θα της βρείς εκείνη την στιγμή μην αγχώνεσαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66946 από toni97 στις 05 Οκτωβρίου 2010, 10:51μμ

toni97

Εικονίδιο
μέλος από: 5/10/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
μαθε καλητερα αν θελει μια σχεση και μαθε αν της αρεσεις...Βαλε καποιον φιλο σου να ρωτισει αν της αρεσεις και αν πει οτι δεν της αρεσεις θα πεις οτι το ειπε για να σου κανει πλακα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login