Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εις οιωνός άριστος: Αμύνεστε περί πάρτης.
Σάββατο, 4 Μαΐου

γενικα με το ξυρισμα.......

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #67348 από gerasimos στις 23 Οκτωβρίου 2010, 1:05πμ

gerasimos

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2010
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
εγω γενικα εχω μια περιεργη αναπτυξη με το σωμα μου,στην αρχη δεν ημουν ψηλος κ με περναγανε τα περισσοτερα παιδια στο σχολειο κ αργοτερα που γινομουν 15 πηρα μπροστα κ τους περασα σχεδον ολους κ εφτασα στο κανονικο της ηλικιας μου!τωρα ειμαι 17 κ γενικα σε αυτο το πραγμα ειμαι καλα....τι θελω να πω ομως με ολα αυτα.
θελω να μιλησω για το ξυρισμα,εγω στο σωμα μου εχω τριχες στην μασχαλη κ στο κατω μερος που εχουμε του πουλι μας!ακομα μουσια δεν εχω βγαλει κ θελω να βγαλω,μου εχουν πει οτι ο μονος τροπος για να γινει ειναι να ξυριζομαι σχεδον οταν βλεπω να βγαινουν καποιες τριχες ετσι ωστε να δυναμωσουν κ θα βγει καποια στιγμη..............
κατι ακομα ειναι,στο σημειο που ειναι το πουλι πως μπορω να ξυριστω γιατι δεν ξερω πως γινεται?δοκιμασα με ξυραφακι αλλα ειναι κ επικυνδυνο αλλα κ δεν γινοταν με αυτον τον τροπο,με μηχανη γινεται?τι μηχανη θα χρειαστω?απλα θα την βαλω μπρος κ θα τα παρω ολα η θα βαλω κατι πανω πρωτα οπως καποια αλοιφη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67356 από 4emo στις 23 Οκτωβρίου 2010, 4:30πμ

4emo

μέλος από: 25/4/2008
μηνύματα: 130 αποδεκτές 0
για τα γενοια αυτο κανε,εγω προσωπικα αυτο εκανα!!
για τις αλλες τριχεσ,παρτες ρωτα με ψαλιδι και μετα με ξυραφι!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67359 από Paranoid<3 στις 23 Οκτωβρίου 2010, 8:52πμ

Paranoid<3

Εικονίδιο
μέλος από: 21/10/2010
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Μπορεις με ψαλιδι,ξυραφακι και με ξυριστικη μηχανη...εκεινα που ξυριζουμε το κεφαλη μας...     
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67364 από jimmas στις 23 Οκτωβρίου 2010, 12:25μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Εγώ πάλι όσον αφορά τα γένεια θα σου πρότεινα απλά να περιμένεις. Εξαρτάται από τον τύπο του σώματος και τα επίπεδα τεστοστερώνης αλλά αν έχεις γενικά στο σώμα σου τότε θα βγάλεις και εκεί. Απλά αυτό με το ξυραφάκι, ναι μεν είναι σωστό αλλά μην το κάνεις πολύ συχνά για να μην ερεθίσεις το δέρμα.

Τώρα, για το κάτω σημείο, μπορείς με οποιονδήποτε τρόπο αρκεί να είσαι προσεκτικός. Η μηχανή είναι λιγότερο ακίνδυνη. Πάρε μια ξυριστική και αν δεν θέλεις να δώσεις πολλά λεφτά τότε πάρε μία από αυτές τις απλές στο σούπερ μάρκετ (μοιάζουν κάπως με ξυραφάκια).
Διαφορετικά πήγαινε σε ένα κατάστημα με ηλεκτρικά είδη και πάρε μία για ξύρισμα με 40 ευρώ κάπου, ίσως να υπάρχουν και φθηνότερες (μπορεί να έχει και κλιπς για κούρεμα κ.λπ. αλλά υπάρχουν και αποκλειστικά για ξύρισμα).
Δεν χρειάζεται να βάλεις κάτι ούτε πριν ούτε αφού την χρησιμοποιήσεις. Επίσης έχει διάφορες "σκάλες" και μπορείς να επιλέξεις πόσο πολύ θες να τα κόψει.

ΥΓ.: 4emo είσαι αγόρι;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67366 από VeTeRaNoS στις 23 Οκτωβρίου 2010, 2:36μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Παίρνεις ένα κατά προτίμηση μικρό ψαλίδι και κόβεις τα πολλά πολλά.Μετά βρέχεις και σαπουνίζεις το σημείο βάζεις τον αφρό ξυρίσματος και ύστερα παίρνεις ένα ξυραφάκι και τις κόβεις σιγά σιγά.Βάζεις και ένα άφτερ σέιβ και είσαι έτοιμος.Τους όρχεις πάρτους πολύ προσεκτικά με ένα ψαλιδάκι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67376 από 4emo στις 23 Οκτωβρίου 2010, 9:01μμ

4emo

μέλος από: 25/4/2008
μηνύματα: 130 αποδεκτές 0
Έγραψε:(jimmas@23 Οκτωβρίου 2010)


ΥΓ.: 4emo είσαι αγόρι;;

αγορι ναι!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67382 από jimmas στις 24 Οκτωβρίου 2010, 12:55μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Off topic: Τότε άλλαξε αυτήν την διακριτική ροζ βούλα που έχεις δίπλα στο όνομα σου γιατί προσδιορίζει το φύλο σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68649 από likeAStar στις 06 Δεκεμβρίου 2010, 3:58μμ

likeAStar

Εικονίδιο
μέλος από: 6/12/2010
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
παιδια εγω...ηθελα να το ξυρισω αλλα ενα παιδι μου ειπε οτι το ξυριζουν ΜΟΝΟ οι gay αληθεύει???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69044 από Παναγιώτης στις 15 Δεκεμβρίου 2010, 2:53πμ

Παναγιώτης

μέλος από: 15/12/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Μην το κανεις με τα μουσια θα βαρεθεις να τα ξυριζεις ειμαι 17 και εχω αυτο το βασανο ρε γαμωτο ειμαι τριχας καθε μερα που δουλευα σε ξενοδοχειο ξυριζομουνα και γαμισα το δερμα μου...μην το κανεις θα με θυμηθεις...στην αρχη φενετε διασκεδαστικο να ξυριζεσε μετα απο κανα 6αμινο με χρονο θα χτυπας την κεφαλι σου...το πουλι τωρα..πιασε ενα ξυραφακι οχι με τιν μια λεπιδα..ι τις 2..παρε μαχ3 ι κατι παραπανο αλλα καλο...εκει που θα κανεις μπανιο βαλε την πιεση του ντουζ στο δερμα και αρχιζε να ξυριζεις απαλα...αλλα πριν απο αυτο αν ειναι μεγαλες παρε μια μηχανι και κοντανε τεσ γιατι θα βαρεθεις να ξυριζεις,,,ειναι ο καλυτερος τροπος ασυζητητη ετσι το κανω...μεχρι και η κοπελα μου μενει αναβδη με το αποτελεσμα..χαχα δοκιμασε το...και οπως σου πα για τα μουσια εκανα την ιδια παπαρια και μ τα λεγε ο πατερας μ αλλα που εγω...τωρα..γαμισα το προσοπο μου..και τι κερδισα απο εκτι διμοτικου να με γεματος..και να εχς σπορακια..αστο με την ωρα του θα ρθει... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΠΑΝΟΣ ΠΑΡΑ ΤΡΙΧΑΚΙΑΣ θα με θυμιθεις αυτα τα ολιγα...:))))
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69094 από tasos41997 στις 15 Δεκεμβρίου 2010, 10:16μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
καλητερα για το πεος σου ψαλιδι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login