Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Οι παπαροκάδες σε συναυλία και στην έξοδο πάγκος με εικονάκια και μπουκαλάκια αγιασμό
Σάββατο, 27 Απριλίου

Με η χωρις προφυλακτικο????

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #70081 από Marcy στις 05 Ιανουαρίου 2011, 4:04μμ

Marcy

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Εχω μια απορια..Με τον φιλο μου παντα το καναμε με προφυλακτικο κ οκ ολα εδειχναν να ειναι μια χαρα ομως υπηρξε και η φορα που το καναμε χωρις και μπορω να πω πως ηταν Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α!Μουν ειναι πιστος και το ξερω αυτο και εχω κανει τ εμβολιο του καρκινου τ τραχιλου..Δεν εχουμε παει με αλλο συντροφο κανενας μας.Μπορουμε να το κανουμε χωρις προφυλακτικο και να ειμαστε ασφαλεις?Εννοω οταν θελει να χυσει αν χυσει στο στομα μου η στην πλατη μου υπαρχει καποιος κινδυνοσ εγκυμοσυνης?Εχω ακουσει πως την ωρα που ερχεται να χυσουν βγαζουν καποια υγρα τα οποια ισως για εμας τις γυναικες να ειναι επικυνδυνα και να υπαρξει κινδυνος της εγκυμοσυνης..Οποτε τι κανουμε?Ακομα κ αν το κανουμε χωρις προφυλακτικο εχω κινδυνο εγκυμοσυνης αν δεν χυσει μεσα μου?*Δεν εχω σταθερη περιοδο αν και τουσ τελευταιους μηνες μου ερχεται..Και κατι αλλο..Εχω παρει μια φορα τ χαπι της επομενης μερας επειδη τελειωσε μεσα μου..Ποσεσ φορες γενικα μπορει μια γυναικα να το παρει καθ'ολη την διαρκεια της ζωης της..?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #70090 από silisav1 στις 05 Ιανουαρίου 2011, 7:00μμ

silisav1

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2011
μηνύματα: 148 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

για το χαπι της επομενης ημερας δεν ξερω,αλλα ξερω πως πρεπει να το κανετε με προφυλακτικο και αν επιμενεις να το κανετε χωρίς πρεπει να εξεταστειτε απο τους αναλογους ιατρους!
:/
ναι τα υγρα αυτα που λες,ειναι αυτα που σηνυθως αφηνουν εγκυο μια κοπέλα!
και ναι..χυσει δεν χυσει μεσα σου,υπαρχει παντα ανοιχτο το ενδεχομενο της εγκυμοσυνης...
και ΕΛΠΙΖΩ να εισαι κατα των εκτρωσεων
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70094 από jimmas στις 05 Ιανουαρίου 2011, 7:49μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Δυστυχώς ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις καθώς, πέρα του ότι τα προ-σπερματικά υγρά περιέχουν σπερματοζωάρια, μπορεί να χύσει κάποια μικρή ποσότητα που ίσως να μην το καταλάβει.

Αν δεν έχεις πάρει ποτέ αντισυλληπτικά χάπια τότε θα μπορούσες να το επιχειρήσεις για ένα διάστημα. Με αυτά, πέρα του ότι θα σου σταθεροποιηθεί κάπως ο κύκλος (προσωρινά τουλάχιστον), θα έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

Σε κάθε περίπτωση όμως πρέπει να μιλήσεις με έναν γυναικολόγο γιατί ακόμα και αυτά δεν πρέπει να τα παίρνεις πάνω από ένα συγκεκριμένο διάστημα (6 μήνες κάπου).

Για το ΧΕΜ πάλι δεν γνωρίζω και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια σίγουρη απάντηση. Το βέβαιο είναι πως όσο λιγότερο τόσο καλύτερα. Μίλα με έναν ειδικό οπωσδήποτε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70096 από panosx στις 05 Ιανουαρίου 2011, 8:10μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
για χαπια δν ειναι καραμελες ειναι βομβα κυριολεκτικα στον οργανισμο σαν εξολοθρευτης χυσιον ενα πραμα να καταλαβεις ειναι επικινδινα για την υγεια κι περνεις το πολυ μια φορα 2 μηνες 1 ΑΠΟ ΑΥΤΑ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70102 από M1k3y στις 05 Ιανουαρίου 2011, 9:17μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Το χάπι της επόμενης ημέρας είναι μια περίεργη ιστορία, υπάρχει μεγάλη σύγχυση ακόμη και στον ιατρικό κόσμο για το κάθε πόσο μπορεί μια κοπέλα να το παίρνει. Πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν είναι καραμέλα να το παίρνεις κάθε φορά που το κάνετε.

Η τεχνική που αναφέρεις, λίγο πριν χύσει δηλαδή να βγει και να χύσει κάπου αλλού εφαρμόζεται από γύρω στο 80% των ζευγαριών, αλλά θεωρείται από τις πλέον κακές μεθόδους αντισύλληψης, αφού υπάρχει περίπου 25% πιθανότητα να μείνεις έγκυος λόγω των προσπερματικών υγρών ή υπολλειμάτων σπέρματος που είχαν μείνει από προηγούμενη σεξουαλική επαφή κτλ.

Η λύση λοιπόν στο πρόβλημά σου ακούει στο όνομα "αντισυλληπτικά χάπια". Πλέον έχουν βελτιωθεί τόσο πολύ ώστε έχουν μηδαμινές παρενέργειες ενώ είναι εξαιρετικά αποτελεσματικά (<1% πιθανότητα να μείνεις έγκυος). Και θα μπορεί να χύνει και μέσα σου όποτε το θες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70157 από Marcy στις 06 Ιανουαρίου 2011, 4:25μμ

Marcy

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Αγχωθηκα τωρα..πηγα στην φυναικολογ μου ομωσ και μου ειπε πως αυτα τα χαπια τα αντισσυλιπτικα ειναι γεματα με ορμονες και δεν ειναι της ηλικιας μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70172 από hsr19 στις 06 Ιανουαρίου 2011, 6:35μμ

hsr19

Εικονίδιο
μέλος από: 22/12/2010
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
το χαπι της επομενης μερας εαν γινεται μην το ξαναπαρεις ΠΟΤΕ στην ζωη σου. ειναι οι χειροτερες ορμονες που υπαρχουν.παρα πολυ επικινδυνες. ζητα απο τον γυναικολογο σου να παιρνεισ αντισυλλιπτικα χαπια. δεν υπαρχει κανενας κινδυνος. εγω παιρνω 3 μηνες τωρα και εκτος του οτι εχει σταθεροποιηθει ο κυκλοσ μου, δεν εχω και κανενα αγχος..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70449 από City Of Angels στις 11 Ιανουαρίου 2011, 1:00πμ

City Of Angels

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/11/2010
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
Συμφωνω απολυτα με Μ1k3y!πηγαινε σε καποιον αλλο γυναικολογο για να σου πει ποια αντισυλληπτικα χαπια θα παιρνεις!και μετα θα μπορεις να κανεις αφοβα σεξ χωρις προφυλακτικο κ θα τελειωνει κ μεσα σου χωρις κανεναν κινδυνο!εκεινη την φορα που τελειωσε μεσα σου,στο ζητησε το αγορι σου ή εγινε κατα λαθος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70647 από City Of Angels στις 15 Ιανουαρίου 2011, 7:54μμ

City Of Angels

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/11/2010
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
Marcy?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login