Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η ζωή είναι ένα παιχνίδι. Τα λεφτά είναι το σκορ.
Τρίτη, 30 Απριλίου

καθυστέρηση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #74793 από kaith91 στις 31 Μαρτίου 2011, 6:39μμ

kaith91

μέλος από: 31/3/2011
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας ..
θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εχω καθυστερηση 7 μερες.
Με το αγορι μου χρησιμοποιουμε καθε φορα προφυλακτικο και μαλιστα το ελεγχουμε και μετα το σεξ για τυχον τρυπες.
Υπαρχει κινδυνος ακομα και ετσι να εχω μεινει εγκυος?
Ενω ποναω πολυ και σκεφτομαι "τωρα θα αδιαθετησω" αλλα τιποτα.
Τωρα σκεφτομαι κατι τρελα του τυπου μηπως να ειχε υπολειμματα σπερματος το σεντονι μηπως να μην ειχε πλυθει καλα και μετα με αγγιξε κτλ. Υπαρχει τετοια περιπτωση?
και δεν το συζητω, τρελο αγχος.
ευχαριστω εκ των προτερων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74794 από Άλφα στις 31 Μαρτίου 2011, 6:53μμ

Άλφα

Εικονίδιο
μέλος από: 29/3/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
από την στιγμή που έχεις συμπτώματα και χρησιμοποίησες και προφυλακτικό μάλλον απίθανο μου ακούγεται να είσαι έγκυος. Αλλά για παν ενδεχόμενο και επειδή δεν μπορεί να ξέρει κανείς τι μπορεί να πήγε στραβά κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης.
Γενικά ,καλό είναι ακόμη και αν φοράει προφυλακτικό να τραβιέται πριν τελειώσει έτσι ώστε να εκμηδενισθούν οι πιθανότητες ατυχήματος.
κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης για να είσαι σίγουρη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74798 από hardcore στις 31 Μαρτίου 2011, 8:20μμ

hardcore

μέλος από: 1/11/2010
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
εγω θα σου λεγα να μην κανεις τεστ..περιμενε λιγο καιρο ακομα..
οι πιθανοτητες για εγκυμοσυνη ειναι μηδαμινες..

το εξοργιστικο στην υποθεση ειναι ότι η σεξουαλικη επαφη εχει καταντησει να μας τρομοκρατει και να μας αγχωνει, και ετσι χανεται το νοημα του ερωτα...
Δηλαδη εχεις εσυ μια βδομαδα καθυστερηση, καπου ακουσες οτι παιδι μπορεις να πιασεις κι απ τα σεντονια, και θες να αγορασεις τεστ εγκυμοσυνης..σε λιγο δεν θα θες να ρχεσαι σε σεξουαλικη επαφη με το αγορι σου με τον φοβο μηπως πιασεις παιδι..
ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΙΓΟ..
βεβαια δεν κατηγορω εσενα, ουτε οποιον αλλον σκεφτεται ετσι..το θεμα ειναι οτι πισω απο αυτη την "εμπορευματοποιηση της απολαυσης και του ερωτα" βρισκονται μεγαλες φαρμακοβιομηχανιες κλπ που πλουτιζουν ΥΠΟΥΛΑ.. απλα να μην ειμαστε και τοσο θυματα σαυτην την υποθεση δεν θα βλαπτε:)
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #74800 από GrandmasterL στις 31 Μαρτίου 2011, 8:23μμ

GrandmasterL

μέλος από: 22/4/2010
μηνύματα: 205 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αλφα,ως αγορι σου λεω ειναι πολυ βασανιστικο να πρεπει να τελειωσεις με το χερι οταν εχεις κοτζαμ γκομενα μπροστα σου.

Kaith,βασικα ολες το παθαινουν αυτο καποια στιγμη στην ζωη του και ολες νομιζουν πως ειναι εγκυοι.Δεν ειναι τιποτα,εισαι στην εφηβεια σου και οι ορμονες σου ειναι ενα μπαχαλο.
Να ξερεις πως το σπερμα εχει διαρκεια ζωης 1-2 λεπτα,και να μεινει εγκυος η κοπελα θα πρεπει να μπει σε 11 εκατοστα βαθος,και παλι οι πθανοτητες ειναι κατι λιγοτερο απο 5% αν φτασει ως εκει.
Αρα,ειναι απιθανο να εχει γινει αυτο με τα "υπολειμματα σπερματος"
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74801 από joan_21 στις 31 Μαρτίου 2011, 8:51μμ

joan_21

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2011
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
όλα σου ατ δειμιουργουν το ανχος και τπτ αλο οποτε ιρεμησε και ολα 8α πανε καλα το ειχε παθει και ειτανε απο το ανχος
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login