Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ξέρεις τι είναι τα Σοσονάκια και τα Σαπουνάκια;
Τετάρτη, 15 Μαΐου

εκτρωση

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #82553 από giannisefoa στις 25 Ιουλίου 2011, 6:18μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Παρόλαυτά όμως υπάρχει κάτι εξαιρετικά βολικό για όλους εσάς τους κατακριτές...Η ανωνυμία του φόρουμ...Όσοι λοιπόν κατακρίνετε μία έκτρωση η οποία μπορεί να έγινε όχι λόγω αμέλειας αλλά λόγω ατυχήματος για να γλιτώσετε μια τέτοια κατάσταση καλύτερα να μείνετε σεξουαλικά ανενεργοί μέχρι να θέλετε να κάνετε οικογένεια γιατί ο κίνδυνος εγκυμοσύνης πάντα υπάρχει έστω και σε μικρό βαθμό...
Θα θελα να πω
1ον δεν μου χει τύχει φάση με έκτρωση
2ον δεν θα αποφάσιζα αν μου τύχαινε κάτι τέτοιο αβασάνιστα
3ον(η απάντηση)απότι ξέρω μια έκτρωση κοστίζει κοντά στα 1000 απότι έχω ακούσει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82554 από panosx στις 25 Ιουλίου 2011, 6:48μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
δν καταλαβαινω γιατι να γινει εκτρωση οταν μπορεις να το δωσεις για υιοθεσια? τσαμπα λεφτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82558 από ath4 στις 26 Ιουλίου 2011, 3:42πμ

ath4

Εικονίδιο
μέλος από: 25/7/2011
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
η λεξη υιοθεσια ειναι πολυ μεγαλη υποθεση!!! μεχρι και σημερα (για αυριο δεν ειμαι σιγουρος,γιατι κατι ειδα στισ ειδησεις για αλλαγη του συστηματος) το να υιοθετησει ενα ζευγαρι ενα παιδι ειναι παρα πολυ δυσκολο λογο ολων των διαδικαστικων υποχρεωσεων που πρεπει να περασει το ζευγαρι, συνεντευξεις τεστ .. και το χειροτερο ολα τα νομικα εμποδια που θα αντιμετοπισει το ζευγαρι ' εγκρισεις , χαρτια , χαρτακια ,υπογραφες . με αλλα λογια θα πρεπει να περασει μια ανεξελενκτη γραφιοκρατια!!!! καθως και αλλα μυρια οσα!!! το παιδι ισως να μεινει μια ζωη σε ενα ορφανοτροφειο και μολις κλησει τα 18 να ψαξει να βρει τους βιολογικους του γονεις και κατα πασα πιθανοτητα να τους απευθυνει τον λογο και να τους ρωτησει ενα ασυγχωρητο πλεον γιατι!!! αυτα που λεω ισως να ειναι πολυ απολυτα!!! αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο ισχυουν!!!
ευχαριστω για τον χρονο σας! αν εχετε καποια αλλη αποψη η καποια αντιρρηση πολυ ευχαριστως!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82559 από gossipgirl στις 26 Ιουλίου 2011, 9:26πμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Έγραψε:(ath4@26 Ιουλίου 2011)
η λεξη υιοθεσια ειναι πολυ μεγαλη υποθεση!!! μεχρι και σημερα (για αυριο δεν ειμαι σιγουρος,γιατι κατι ειδα στισ ειδησεις για αλλαγη του συστηματος) το να υιοθετησει ενα ζευγαρι ενα παιδι ειναι παρα πολυ δυσκολο λογο ολων των διαδικαστικων υποχρεωσεων που πρεπει να περασει το ζευγαρι, συνεντευξεις τεστ .. και το χειροτερο ολα τα νομικα εμποδια που θα αντιμετοπισει το ζευγαρι ' εγκρισεις , χαρτια , χαρτακια ,υπογραφες . με αλλα λογια θα πρεπει να περασει μια ανεξελενκτη γραφιοκρατια!!!! καθως και αλλα μυρια οσα!!! το παιδι ισως να μεινει μια ζωη σε ενα ορφανοτροφειο και μολις κλησει τα 18 να ψαξει να βρει τους βιολογικους του γονεις και κατα πασα πιθανοτητα να τους απευθυνει τον λογο και να τους ρωτησει ενα ασυγχωρητο πλεον γιατι!!! αυτα που λεω ισως να ειναι πολυ απολυτα!!! αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο ισχυουν!!!
ευχαριστω για τον χρονο σας! αν εχετε καποια αλλη αποψη η καποια αντιρρηση πολυ ευχαριστως!!!

Και τι προτεινεις?Να απαλλαχθουν απο το παιδι με το χειροτερο τροπο?Να το δολοφονησουν?Για πες την λυση που προτεινεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82594 από Elena86 στις 27 Ιουλίου 2011, 3:08πμ

Elena86

μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ο ορκος του ιπποκρατη τον οποιο δινουν ολοι οι γιατροι, λεει:"Δεν θα δωσω σε κανενα ανθρωπο φαρμακο θανασιμο, ουτε τετοια συμβουλη, ουτε σε γυναικα εκτρωτικο φαρμακο." Αρα οι γιατροι που κανουν εκτρωσεις σημερα ειναι ανθρωποι χωρις συνειδηση απο τη στιγμη που δινουν ψευτικους ορκους.Οποτε τι σημασια εχει αν σου πουν πως δεν ειναι φονος;Γιατι να τους πιστεψουμε απο την στιγμη που ειχαν ορκιστει πως δεν θα κανουν εκτρωση;
Γνωριζω και εγω το βιντεο που παρατεθηκε προηγουμενως.Ο αφηγητης ηταν υπερμαχος των εκτρωσεων διευθυντης μεγαλης εκτρωτικης κλινικης με πολλες εκτρωσεις στο ενεργητικο του.Αποφασισε καποια στιγμη να μαγνητοσκοπησει μια εκτρωση και επαθε σοκ.Απο τοτε στραφηκε τελειως κατα της εκτρωσης σε οποιοδηποτε σταδιο.
"Οι γιατροι, οι βιολογοι και αλλοι επιστημονες συμφωνουν οτι η συλληψη σηματοδοτει το ξεκινημα της ζωης στην ανθρωπινη υπαρξη"
U.S. SENATE SUBCOMMITTEE REPORT
TO THE JUDICIARY COMMITTEE (1981)
Με λιγα λογια η φιλη σου κυοφορει μια ανθρωπινη ζωη και τωρα αν κανει εκτρωση στη πραγματικοτητα θα κανει φονο οσο σκληρο και αν ακουγεται αυτο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82595 από pontifex στις 27 Ιουλίου 2011, 5:03πμ

pontifex

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
1) απο θρησκευτική άποψη: ο πάπας το 1600 ανακήρυξε ότι το παιδί αποκτάει ζωή την πρώτη φορά που το νιώθει η μητέρα του (όταν "κλοτσαει").
2) απο νομική άποψη: η εκτρωση είναι νόμιμη.
3) προσωπική μου άποψη: όπως είμαι υπέρ της θανατικής ποινής, πιστεύω ότι αφού οι γονείς δεν μπορούν οικονομικά να το συντήρησουν, και συνυπολογιζουμενης και της κοινωνικής πραγματικότητας προτείνω να γίνει η εκτρωση. Ελπίζω να μην ακούστηκε βαρύ αυτό με την θανατική ποινή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82629 από Elena86 στις 27 Ιουλίου 2011, 11:42μμ

Elena86

μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
pontifex,
1)απο θρησκευτικη αποψη:Η ορθοδοξη εκκλησια, δεν δεχεται την εκτρωση και τη θεωρει φονο απο τη πρωτη στιγμη της συλληψης.
2)απο νομικη αποψη:καιη πωληση τσιγαρων ειναι νομιμη απο το κρατος.Αυτο τι σημαινει;πως τα τσιγαρα ειναι καλα;Το ιδιο ισχυει και με την εκτρωση..Το οτι την επιτρεπει δεν σημαινει πως ειναι σωστο.
3)εγω ειμαι κατα της θανατικης ποινης, αλλα και υπερ να ημουν, η θανατικη ποινη αφορα εναν εγκληματια.Τι σχεση εχει με ενα μωρο;
Γενικως θελω να ρωτησω κατι ολους εσας που λετε καλυτερα εκτρωση παρα να υποφερει...Αν καποιος σας ελεγε πως ειναι πολυ απελπισμενος γιατι εμεινε ανεργος, θα του παρει η τραπεζα το σπιτι και τον παρατησε η γυναικα του (ολα αυτα ταυτοχρονα),εσεις θα του δινατε μια σπρωξια απο το μπαλκονι να ξεμπερδευει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login