Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μια μέρα καθόμουν και σκεφτόμουν απελπισμένος. Ένα χέρι μ' ακούμπησε στον ώμο και μια φωνή μου είπε με βεβαιότητα: "Ευθύμησε, γιατί τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι χειρότερα". Ευθύμησα λοιπόν και τα πράγματα όντως έγιναν χειρότερα.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Φιλία μεταξύ των 2 φύλων...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #38813 από Eternal στις 29 Μαρτίου 2007, 4:10μμ

Eternal

Εικονίδιο
μέλος από: 29/3/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Τον Δημήτρη τον γνωρίζω 2 χρόνια. Είμαστεπολύ καλοί φίλοι και έχουμε περάσει πολύ δυσκολες καταστάσεις μαζί. Θα έλεγα ότι είναι ο σημαντικότερος άνθρωπος στη ζωή μου και θα έκανα τα πάντα γι'αυτόν. Δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του, αλλά πολλές φορές έχω σκεφτεί αν θα μπορούσαμε να είμαστε μαζί. Πιστεύω ότι πραγματικά θα ταιριάζαμε. δεν παίρνω όμως την απόφαση να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέφτεται εκείνος. Τρέμω στην ίδέα ότι μπορεί κάτι να πάει στραβά και να χαθεί η σχέση που έχουμε τώρα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν το κάνω θα μείνω πάντα με την απορία. Και αν και εκείνος σκέφτεται το ίδιο? Υπάρχει και ένα ακόμη προβλημα. Το Σεπτεμβρη θα πάει Αμερικη για 4 χρόνια... Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου? Θα το ρισκάρατε?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38826 από !me! στις 30 Μαρτίου 2007, 3:27μμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Ρισκαρέ το, στην χέιρότερη των περιπτώσεων δεν θα θέλει να κάνει κάτι και μετά θα φύγει για Αμερική και δεν θα έρχεσαι σε δύσκολη θέση.
Από την άλλη όμως, φεύγει... να κάνει τι ο άνθρωπος; Να ξεκινήσει μια σχέση με ημερομηνία λήξης;Και μάλιστα με φίλη;Δηλαδή με κάποιον άνθρωπο που δεν θέλει να πληγώσει;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38901 από .OBLIVION στις 03 Απριλίου 2007, 1:47μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Μην του το πεις, θα   ελεγα. Διοτι αν σε αγαπαει κι αυτος ,τοτε ισως ματεωσει το ταξιδι του.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38902 από .OBLIVION στις 03 Απριλίου 2007, 1:49μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Και αν ειναι σημαντικο για αυτον?Να θελεις το καλυτερο για αυτον ,οχι για εσενα.Αυτο ,ειναι αγαπη.(Αν την νιωθεις,που παω στηχειμα πως την νιωθεις..)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38910 από Eternal στις 03 Απριλίου 2007, 5:15μμ

Eternal

Εικονίδιο
μέλος από: 29/3/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Αναφορά: (.OBLIVION@03 Απριλίου 2007)
Και αν ειναι σημαντικο για αυτον?Να θελεις το καλυτερο για αυτον ,οχι για εσενα.Αυτο ,ειναι αγαπη.(Αν την νιωθεις,που παω στηχειμα πως την νιωθεις..)



Φυσικά και θέλω το καλύτερο για εκείνον. Είναι το όνειρό του να πάει στην Αμερική και θέλω όσο τίποτε άλλο να πραγματοποιηθει γιατί τον αγαπάω. Και αυτός είναι και ένας λόγος που δεν του έχω πει τίποτα. Το ταξίδι δεν πρόκειται να το ματαιώσει, γιατί θα πάει για διδακτορικό, αλλά αν του μιλήσω και νιώθει και εκείνος κάτι, θα είναι πολύ πιο δύσκολο για εκείνον (ψυχολογικά εννοώ). Μπορεί να λέω ότι δεν είμαι ερωτευμένη, αλλά αυτό που νιώθω είναι κάτι πολύ βαθύ και ουσιαστικό. Απλά δεν έχω τον ενθουσιασμό του "έρωτα με την πρώτη ματιά". Ίσως επειδή είμαστε φίλοι. Πάντωσ εξακολουθώ να είμαι πολύ μπερδεμένη. Ξέρω ότι μπορεί και εκείνος να θελέί να μου μιλήσει και να διστάζει, αλλά μου είναι εξαιρετικά δύσκολό να ρισκάρω να χάσω αυτόν τον άνθρωπο σε περίπτωση που είναι διαφορετικά τα πράγματα. Αν εκείνος με βλέπει φιλικά έγω μπορώ να συνεχίσω όπως είμαστε τώρα σαν να μην έγινε ποτέ η κουβέντα. Γιατι, άυτό που θέλω πάνω απ'όλα είναι να είναι ευτυχισμένος. Εκείνος όμως πως θα με βλέπει μετα από μια τέτοια κουβέντα?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38911 από .OBLIVION στις 03 Απριλίου 2007, 5:57μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Ara?Δεν του το λες.Ποσο εισαι?Λεω , μπας και   πηγενες μαζι του.. Κουφο ,βεβεα,αλλα η αυτο , η αντιο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38912 από .OBLIVION στις 03 Απριλίου 2007, 5:59μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Και κατι αλλο βρε Ακατονομαστε , πολυ ωραια τα γραφεις και σεβομε την αποψη σου , αλλα πιστευω οτι ,συμφονα με αυτα που εχω   διαβασει απο εσενα , δεν δινεις μια ουσιαστικη απαντηση βρε παιδι μου!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38940 από Desara στις 04 Απριλίου 2007, 9:53πμ

Desara

Εικονίδιο
μέλος από: 4/4/2007
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Ρισκαρέ το, στην χέιρότερη των περιπτώσεων δεν θα θέλει να κάνει κάτι και μετά θα φύγει για Αμερική και δεν θα έρχεσαι σε δύσκολη θέση.
Από την άλλη όμως, φεύγει... να κάνει τι ο άνθρωπος; Να ξεκινήσει μια σχέση με ημερομηνία λήξης;Και μάλιστα με φίλη;Δηλαδή με κάποιον άνθρωπο που δεν θέλει να πληγώσει;


Συμφωνω απολυτα με τον !me!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38972 από .OBLIVION στις 04 Απριλίου 2007, 11:23μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Thn !me! θες να πεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38975 από tsoupritsa στις 05 Απριλίου 2007, 8:54πμ

tsoupritsa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/12/2006
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0


Εγω παλι θα συμφωνησω με τον ακατανομαστο.
Δεν νομιζω πως υπαρχει καλητερος τροπος να βοηθησεις καποιον ,που το ρισκο οπως και να εχει ειναι και μεγαλο και αφορα εκεινον και μονο,παρα μονο αν μπορεσεις να του δωσεις και καποια αλλη οπτικη γωνια.

Φιλε OBLIVION εχεις σκεφτει μηπως πως καποιες φορες οταν κατευθυνης καποιον προτρεποντας τον να κανει κατι,οτι αυτο αν τελικα ειναι το λαθος τοτε εχεις κι εσυ μεριδιο ευθυνης?
Οταν δινεις μια συμβουλη πρεπει και να εισαι προσεκτικος!
Ειδικα οταν απευθυνεσε σε ενα χωρο τοσο ανοιχτο οπως ειναι και τα φορουμ.
Γιαυτο καλο θα ηταν να μην αποθαρρυνεις καποιον να εκφρασει την γνωμη του.
Μ ετην ιδια ευκολια θα μπορουσε κι εκεινος να κανει το ιδιο για σενα.

Τωρα οσο αφορα το θεμα,ειναι ενα ρισκο.
Εγω καποτε προτιμησα να χασω ενα φιλο οταν αυτος πολυ ειλικρινα μου εξεφρασε τα συναισθηματα του .Το θεωρησα απαραδεκτο να νοιωθει ετσι την στιγμη που ειμασταν φιλοι.Και οι φιλια για μενα ειναι πολυ σημαντικη!

Το αποτελεσμα της αντιδρασης μου ηταν να χαλασει μια φιλια 16χρονων.
Ημουν απαραδεκτη γιατι πολλες φορες αν δεν παθεις δεν θα μαθεις.
Ετσι ειναι ενα δικοπο μαχαιρι,δεν μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασει ο αλλος.

Παρολα αυτα βεβαια,περασαν τα χρονια και με την πρωτη ευκαιρια προσπαθησα να αναθερμανω την σχεση μου (φιλικα)με τον ανθρωπο αυτο.Αλλα οπως εδειξε η ζωη ματαια.Μπορει να ανεβηκε στα ματια μου τωρα,αλλα τοτε ειχε πεσει.......παρολο που το μονο που εκανε ηταν να ειναι ειλικρινεις.

Αν το μοιραστεις λοιπον να εισαι ετοιμη να δεχτεις τις συνεπειες.
Αν παλι οχι τοτε θαψτο πολυ βαθια μεσα σου και μην το δειξεις ποτε!
Εγω αυτες τις επιλογες βλεπω,και ομολογουμενος δεν ξερω που θα εγερνε η ζυγαρια.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login