Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όχου συμφορά που με βρήκε πάλι το δόλιο. (Ν. Ξανθόπουλος)
Κυριακή, 5 Μαΐου

Σχέσεις με φαντάρους

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40114 από mpoumpou στις 13 Ιουνίου 2007, 10:52πμ

mpoumpou

μέλος από: 10/6/2007
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
koritsia kai agoria tin boi8eia sas!!!pisteuw oti oles sas kata kairous eixate sxesies me fantarous!i ena wraio prwino o taxidromos efere "to xarti" kai o filos sou bre8ike mes ta xaki!pws antidrasate?ton perimenate?kai pou brikate to kouragio???eseis agoria tis perimenete i to mialo sas einai stin prwti eksodo na pate na.....??????
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #40133 από Candyman στις 13 Ιουνίου 2007, 10:29μμ

Candyman

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην τα βάζεις έτσι τα θέματα κοπέλα μου!!Σε τρείς μήνες παρουσιάζομαι!!Σκέψου με... Να σου πω,εγώ πιστεύω οτι ο στρατός είναι απλά άλλη μια δοκιμασία για μια σχέση (όπως π.χ. οι σπουδές μακριά ή κάτι τέτοιο).Αν μια σχέση έχει τις βάσεις θα αντέξει και θα βγεί και πιο δυνατή - ο,τι δεν σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό λέει ο θυμόσοφος λαός!Απλά είναι μια περίοδος που και ο άντρας αν θες ωριμάζει και αναγκαστικά και η σχέση.Εξάλλου αμα είναι κάποιος απ'τους δυο να κάνει "ολισθήματα", δεν θα περιμένει το στρατό για να τα κάνει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40135 από provoskida στις 14 Ιουνίου 2007, 12:27πμ

provoskida

banned
μέλος από: 18/3/2007
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Α, στο θεματάκι έχω εντρυφήσει καθότι ως φαντάρος έπαθα κι έμαθα.

Έκοψα την αναβολή για να τελειώνω και να πάω να την ζητήξω (έτσι το φανταζόμουν ο μαλάκας, με ανθοδέσμες και παπάρες...) κι αυτή στο τρίμηνο βρήκε άλλον...

Έτσι ανακάλυψα πως όλες οι γυναίκες της ζωής μου (για να μην πω όλες οι γυναίκες γενικότερα και με πείτε μισογύνη) ήταν μαιμούδες. Ποτέ δεν άφηναν ένα κλαδί πριν πιάσουν κάποιο άλλο.

Τέσπα δεν είμαι εδώ για να σου πω τον πόνο μου, αλλά την εμπειρία μου (για να προσέξεις, είναι ζόρικα) Έκλαψα που λές με μάυρο δάκρυ , ήπια κάτι βαρέλια μπύρες , και το ξεπέρασα εν καιρώ...

Στο θέμα μας. Θα υπάρχει απόσταση. Η απόσταση είναι σαν μεγεθυντικός φακός. Η αγάπη μοιάζει πιο μεγάλη, ο πόνος επίσης. Πριν φύγει το συζητάς και αποφασίζετε. Αν θέλεις και θέλει το κρατάτε, αλλιώς υγεία και καλή καρδιά.

Αν αποφασίσετε να συνεχίσετε παρ΄όλες τις δυσκολίες που ξέρετε οτι θα συναντήσετε...

Ας έχει υπ΄όψιν του οτι εσύ θα συνεχίσεις να βγαίνεις για βόλτες με τις φίλες σου ακόμα κι όταν αυτός θα βαράει σκοπιές και θα του σπαν τ΄ αρχίδια οι καραβανάδες. Ας έχεις υπ΄όψιν σου οτι τα νέυρα του (για τους παραπάνω λόγους) θα είναι συχνά ζαρτιέρες...

Αν υπάρχει κάτι δυνατό θα κρατήσει. Αν δεν, χεστήκατε...

Σαν σήμερα θυμάμαι την πάρτη μου στην κλίμακα 6 ώρες σκοπιά (στο ναυτικό, στα καράβια είχαμε εξαωρίες) να σκεύτομαι οτι εγώ είμαι έξω από το σπίτι της (είχε αράξει κατά τύχη στον Ευβοικό, στα ανοιχτά έξω απ΄το χωριό της...) κι αυτή πιθανόν να είναι κάπου εκεί και να πηδιέται με άλλον.

Και να πηγαίνεις για ύπνο και πάνω από την κουκέτα να έχει γράψει κάποιος παλιός στον μπουλμέ:
"Δεν είναι κρίμα κι άδικο να είμαι εγώ φαντάρος και την δική μου γκόμενα να την πηδάει άλλος?"

Άντε μετά να κάνεις θητεία...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40136 από Candyman στις 14 Ιουνίου 2007, 12:41πμ

Candyman

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Μου έκανες την καρδιά περιβόλι φιλαράκο!!Τα μπούτια σου Μαρία,σκοπιά,ΚΑΨΥμί αγκαρία...Όπως έλεγε ο παππούς μου (αν και τα είχε τότε ήδη χαμένα...), όταν ετοιμάζεσαι να πας στρατό, να μην έχεις ούτε γκόμενα ούτε σκύλο.Όχι γιατί θα σε παρατήσουν (ο σκύλος????), αλλά γιατί θα έχεις κάτι να σου λείπει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40137 από provoskida στις 14 Ιουνίου 2007, 1:04πμ

provoskida

banned
μέλος από: 18/3/2007
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Οχι ρε μην μασάς. Υπάρχει πολύς κόσμος που περνάει καλά. Παίζουν πολλά όμως.

Κυρίως πόσο καλή παρέα θα έχεις εκεί μέσα.

Και φυσικά πόσο εύκολα γράφεις κάποια πράγματα στην παπάρα σου...

Ένας χρόνος είναι (περνάει, σίγουρα πράματα) και μετά θα έχεις άλλα-πιο μεγάλα ζόρια...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40138 από Candyman στις 14 Ιουνίου 2007, 1:10πμ

Candyman

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Όπως μου έλεγε και ένας φίλος πρίν λίγο καιρό από Αυλώνα,ζήσ'το όσο καλύτερα μπορείς γιατι είναι η τελευταία ξέγνοιαστη περίοδος της ζωής σου!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40139 από mpoumpou στις 14 Ιουνίου 2007, 3:30μμ

mpoumpou

μέλος από: 10/6/2007
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
katarxin candyman kalo kouragio kai se sena kai sti kopela sou!paidia ta neura tou 24 wres to 24wro einai tsatalia!oti kai na pw ftaiw!ase pou exoume gkrinia pou kai me poion bgianw!!kai otan arxisw ta mou leiepis kai sagapaw arxizoun kai ta klammata......pws na ton stiriksw?ta xw kai egw xammena!to kserw oti twra prepei na fanw egw dinati kai na ton stiriksw alla kai egw stin idia 8esi eimai!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40141 από senza paura στις 14 Ιουνίου 2007, 3:51μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Δεν πρέπει να το βλέπετε τόσο αρνητικά... Βέβαια δεν ξέρω πως είναι να είσαι στον στρατό (δεν θα μου αρέσει σίγουρα, καθώς είμαι λίγο ακατάστατος και υπερβολικά "ξέγνοιαστος") αλλά νομίζω ότι περνάς από την παιδική/εφηβική ηλικία στην ενήλικη ζωή... Ένας χρόνος είναι (τι ένας χρόνος δηλαδή, με τις άδειες και όλα αυτά, 7-8 μήνες μένουν!), θα περάσουν...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40144 από mpoumpou στις 14 Ιουνίου 2007, 6:37μμ

mpoumpou

μέλος από: 10/6/2007
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
mono pou to les senza paura moy erxetai na lipo8imisw....12 mines i estw 8 einai para poli!!!!8a spasoun ta neura tou kai mazi kai ta dika mou!egw ti na kanw na pigainw me ta nera tou?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40145 από senza paura στις 14 Ιουνίου 2007, 6:54μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Να τον εμψυχώνεις απλώς... Όλοι τα περνάνε αυτά, δεν είναι τίποτα σπουδαίο όσο μεγάλο και αν φαίνεται... Λένε ότι είναι μια αρκετά καλή εμπειρία και ότι ωριμάζεις μετά από αυτό... Ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος αλλά όταν κάνει παρέες θα του φαινόνται καλύτερη η κατάσταση... Εγώ ευτυχώς είμαι τυχερός μιας και λόγο της ιταλικής μου ιθαγένειας δεν θα πάω στρατό!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login