Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλεις να δεις το 100 να έρχεται με την όπισθεν; Τηλεφώνησε τώρα στο 001.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Τη να κάνω?!?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49218 από Arpagmenos στις 24 Μαΐου 2008, 3:24μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Πάω δευτερα λυκείου και έχω ένα πρόβλημα με μια κοπέλα και δεν ξέρω τι να κάνω.Λοιπόν,πριν καν δυο μήνες άρχισε να με κοιτάζει μια κοπέλα και κατάλαβα πως με ήθελε και για αυτό την κοιτούσα και εγώ.Αυτό συνεχίστηκε για δυο εβδομάδες περίπου.Μετά χωρίς λόγο μια μέρα ούτε που με πλησίαζε.Τότε είδα πως κοίταζε άλλον(απλος κοιτούσε).Είπα να την αφήσω έλα όμως που είχα στιμπιθεί μαζί της.Αποφάσισα να πάω να τις το πω και ας κοιτούσε άλλον(κοιτούσε απλός).Πράγμα που το εκάνα πρώτη φορα.Η απάντηση δυστυχώς ήταν αυτή που περίμενα"Τα έχω με άλλον".Μετά από αυτό εννοείτε πως προσπάθησα να την ξεχάσω όπως και έκανα.Για ένα μηνα περίπου δεν γινόταν τίποτα.Αισθανόμουν πως όταν με έβλεπε ήταν κάπως νευρική.Ώσπου προχθές την είδα να με κοιτάει αλλα εγώ την έγραψα κανονικά .Το κακό είναι πως το έχω μετανιώσει για αυτό και χθες την κοίταζα μα αυτή με έραψε.Κάνα δυο ώρες μετά από το σχολειό έτυχε να την δω ενώ περίμενα κάτι φίλους μου σε μια πλατιά.Δεν ξέρω γιατί αλλα στην κυριολεξία κόλλησα τα ματια μου απάνω της.Αυτή με ειδε που την κοιτούσα και μάλιστα πρώτη φορα έξω από σχολείο.Με κοίταξε ντροπαλά με την άκρη του ματιού της και μόλις απομακρύνθηκε γύρισε κιόλας.
Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλα ήθελα να καταλάβετε με λεπτομέρεια την κατάσταση.Γιατί να το κάνει αυτό?Πως σας φαίνεται η στάση της και τι λέτε να κάνω απο εδω και πέρα?
Ευχαριστώ
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49219 από death στις 24 Μαΐου 2008, 3:43μμ

death

Εικονίδιο
μέλος από: 21/4/2007
μηνύματα: 289 αποδεκτές 0
αν σου το εξηγησουν κ εσενα θα λυθει κ το δικο μου παρομοιο προβλημα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49220 από Antre στις 24 Μαΐου 2008, 3:48μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Ε, εντάξει ξέρεις πόσα "κοιτάγματα" θα υπάρξουν στη ζωή σου. Πολλές φορές κοιτάμε κάποιον/α απλά επειδή για κάποιο λόγο τράβηξε την προσοχή μας, δηλαδή για κάποιο λόγο ξεχωρίζει από το πλήθος. Τώρα το τι μπορεί να κάνει αυτόν να ξεχωρίζει από το πλήθος μπορεί να είναι από καψούρα ή απέχθεια αλλά μέχρι και είναι ο πιο ψηλός/κοντός ή περίεργο ντύσιμο. Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να είναι πάντα κάτι... μπορεί να είναι ακόμα και για τα παπούτσια του

Τώρα το γιατί σε πρώτο-κοίταξε δεν μπορώ να σου πω... άλλωστε και αν όντως της φάνηκες ωραίος δεν σημαίνει απαραίτητα ότι σε γουστάρει... ξέρεις πόσες φορές μπορεί να κοιτάξω μια όμορφη κοπέλα αλλά να μην με ενδιαφέρει να κάνω κίνηση; Μετά όμως επειδή και εσύ την κοίταζες, οπότε ξεχώριζες από το πλήθος ως το άτομο που την κοιτάζει, μετά και εκείνη σε κοίταζε. Εν συνεχεία ακόμα και όταν σταμάτησε να σε κοιτάζει τις είπες ότι νιώθεις πράγματα. Αρά για ακόμη μια φορά ξεχωρίζεις από το πλήθος οπότε ξανά άρχιζε να κοιτάζει

Με όλα αυτά εννοώ ότι το κοίταγμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι δυνατό... μάτια είναι και κοιτάζουν. Όπως σου είπα και στην πρώτη παράγραφο μπορεί αυτό να είναι και από ερωτικό ενδιαφέρον ή απέχθεια αλλά μπορεί να είναι και από άλλο τυχαίο λόγο όπως μερικούς που σου ανέφερα στη 2η παράγραφο. Τώρα γιατί εσύ έφαγες κώλυμα, είναι πολύ απλό. Έχεις άλλη στη ζωή σου αυτή τη στιγμή; Υποθέτω πως όχι οπότε βρήκες ένα ενδιαφέρον να ασχοληθείς. Πρόσεχε όμως γιατί πάντα κάπως έτσι ξεκινάνε τα κωλύματα και μάλιστα πάντα εξαπατόμαστε νομίζοντας ότι είναι έρωτας
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49227 από DarkDevil στις 25 Μαΐου 2008, 3:14πμ

DarkDevil

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2008
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι κάτι το σημαντικό φιλαράκι,παιχνίδια με το μάτι είναι.Πολλές φορές κοιτάζουμε τον άλλον από περιέργεια επειδή μας κοιτάζει και ο άλλος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49228 από Arpagmenos στις 25 Μαΐου 2008, 7:14πμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Καταρχήν Antre συμφωνώ μαζί σου αλλα εγώ δεν είπα τίποτα για ερωτα εξάλλου είμαι μικρός γιαυτό.Dark Devil αν δεν ξεκινήσει με το μάτι πως θα ξεκινήσει?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49231 από Antre στις 25 Μαΐου 2008, 12:23μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Ναι αλλά arpagmenos αφού συμφωνείς, τότε γιατί όλη αυτή η ανάλυση επί των κοιταγμάτων; Οσον αφορά αυτό που είπε ο Dark Devil.. ε ναι παιχνίδια με το μάτι είναι. Δεν λέω ότι δεν μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι, αλλά η ίδια πιθανότητα που υπάρχει να εξελιχθεί σε κάτι μια γνωριμία είναι η ίδια και με αυτά τα κοιτάγματα. Όσο για το τι να κάνεις... δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος που να μπορεί να σου πει, τουλάχιστον όχι αυτή τη στιγμή καθότι δεν υπάρχει κάτι το συγκεκριμένο που ζητάς. Θέλω να πω, βοήθα μας για να σε βοηθήσουμε. Πες και κάτι ακόμα για εκείνη όπως πόσο χρονών είναι, αν την ήξερες και από πιο παλιά, αν έχετε έστω και έναν κοινό γνωστό, όταν της εξομολογήθηκες αν ήταν σε δημόσιο χώρο κλπ

Πάντως αν μπορώ να πω κάτι, είναι ότι θα πρέπει αντί να τις τα "ρίχνεις" απλά να αρχίσεις να κάνεις λίγο παρέα μαζί της. Χαλάρωσε την, ίσως την τρόμαξες λίγο. Τώρα στα καλά καθούμενα να πας σε μια κοπέλα και να της πεις "σε θέλω" αυτή θα πει από μέσα μου "που να κρυφτώ τώρα". Πρέπει πρώτα να πάτε κανα καφεδάκι, καμιά βόλτα, ίσως φλερτάροντας την κιόλας αλλά όχι τόσο χύμα στο κύμα ρίξιμο γιατί έτσι πάντα και σε οποιαδήποτε θα τρως τα μούτρα σου γιατί ακόμα και αν σε γουστάρει η άλλη είναι πολύ πιθανό να τρομάξει. Άρα άρχισε να κάνεις παρέα μαζί της.. κανονίστε κανα καφεδάκι, κάνα bowling, κάνα μπιλιάρδο, κανα κινηματογράφο... εσύ θα την φλερτάρεις, χαλαρά όμως... όχι χώσιμο... και όταν νιώσεις ότι ήρθε η κατάλληλη στιγμή θα κάνεις κίνηση
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49232 από Arpagmenos στις 25 Μαΐου 2008, 1:36μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Οχχ μην μου λες μπορεί να τρόμαξε!.Τώρα μου έβαλες τύψεις πολλές τύψεις!
Όμως εντάξει δεν της είπα πως την θέλω ή κάτι παρόμοιο της είπα πως είναι όμορφη και της ζήτησα να γνωριστούμε δεν νομίζω να τρόμαξε για αυτό αν και εστί μου φάνηκε.

Είναι ένα χρόνο μικρότερη μου και φέτος ήρθε στο λύκειο και για αυτό δεν έχω απόλυτος καμια σχέση μαζί της.Ούτε γνωστό.Της το εξομολογήθηκα σε ένα στενό που πήγαινε με μια φιλί της.Η φιλί της έφυγε και δεν άκουσε κανεις άλλος αυτά που της είπα που να μην της τα έλεγα!

Είναι μια άγνωστη πως θα πάω να της πω "πάμε για καφέ?"αφού της είπα να γνωριστούμε και είπε"τα έχω με άλλον"πάντως σε αλλα παρόμοια θέματα βλέπω λένε πήγαινε να της το πεις και πήγαινε να της το πεις τη να πεις?!Αφού θα τρομάξει.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49234 από Antre στις 25 Μαΐου 2008, 2:51μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Ναι λένε πήγαινε να της το πεις... αλλά όχι έτσι. Δηλαδή εκεί που περπατάς ξαφνικά να σε πιάσει ένας άγνωστος και να σου την πέσει είναι κάπως. Είναι δυνατόν η πρώτη φορά που θα μιλήσεις με κάποιον να του πεις "σε γουστάρω" ; Άλλο πράγμα δεν μπορούσες να πεις; Φαντάσου να σου έρθει κάποια που δεν ξέρεις ούτε το όνομά της και να σου πει "γεια σου, με λένε Μαρία και σε γουστάρω" (σε άντρα αυτή η λέξη είναι η αντίστοιχη). Έπρεπε να βρεις κάποια πρόφαση να μιλήσετε, να γνωριστείτε και μετά κάνεις την όποια κίνηση. Τώρα το ποια θα είναι αυτή... δεν ξέρω, ούτε μπορώ να σου πω αλλά δεν νομίζω ότι είναι και τόσο δύσκολο. Εαν πχ την δεις να διαβάζει κάποιο μάθημα, ρώτα την γράφετε ,ε ; Θα σου πει ναι ή όχι... ότι και αν σου πει ρώτα την με ποιον καθηγητή. Αυτή θα σου πει με αυτόν. Αναλόγως λες "τυχερή είσαι" ή "περαστικά". Θέλω να πω ότι βρες την ευκαιρία και μίλα της... αλλά πρώτα γνωριμία, κάποια στιγμή παρέα και βόλτες και τέλος κίνηση. Έτσι είναι αυτά τα πράγματα

Τώρα όμως με τον τρόπο που γνωριστήκατε πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω. Ίσως αν μας έλεγες μερικές λεπτομέρειες στο μέλλον για τις εξελίξεις, αναλόγως να σου προτείνει κάποιος κάτι. Άλλα τώρα ότι και να σου πω, θα είναι εικασία γιατί ούτε τη κοπέλα ξέρω, ούτε εσένα, ούτε τίποτα. Μόνο τα γεγονότα που μας λες ξέρουμε και από αυτά δν μπορεί κάποιος να σου πει τι να κάνεις μετά. Γνώμη μου, ότι είναι να κάνεις κάνε το. Θες δηλαδή να μην ξανά ασχοληθείς, τότε τέλος!. Θες να ξανά προσπαθήσεις για καλύτερη γνωριμία, ξανά προσπάθησε πχ πες "ίσως την τελευταία φορά που μιλήσαμε να ήταν κάπως άχαρα. Δεν είχε σκοπό να σε φοβίσω... άλλωστε ένα κομπλιμέντο δεν νομίζω να είναι ασυγχώρητο "

Ακόμη έχε στο νου σου ότι μπορεί να μην θέλει να αφήσει το αγόρι της (αν όντως υπάρχει). Οπότε θέλω από σένα να πεις (αν επιμείνεις) "θα κάνω κίνηση μήπως και... αν δεν, δεν πειράζει"
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49235 από lelipi στις 25 Μαΐου 2008, 3:13μμ

lelipi

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2008
μηνύματα: 133 αποδεκτές 0
Βρε παιδιά μην ακούω τέτοια, σιγά μην έβαλε και τα κλάματα! Ακούς εκεί τρόμαξε...Πού ζούμε? Αν όντος έχει αγόρι τότε τι έπρεπε να πεί? Ναι έλα να γνωριστούμε και ποτέ δεν ξέρεις? Το λάθος του φίλου μας ήταν ότι μπήκε κατεφθείαν στο ψητό και ήτα αναμενόμενη η απάντηση. Κιεγώ αν είχα αγόρι κιέβελεπα κάποιον άλλον να έρχεται με τέτοιες διαθέσεις τα ίδια θα έλεγα (με ευγενικό τρόπο φυσικά). Εγώ λέω να δείξει ότι δεν ενδιαφέρεται γιαυτήν ερωτικά ώστε να νιώσει πιο άνετα κιαυτή και μετά να το ξεκινήσει στο φιλικό πάντα και....βλέπει πως εξελίσσονται τα πράγματα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49236 από Arpagmenos στις 25 Μαΐου 2008, 3:24μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Λέω να το αφήσω αλλα από την άλλη μου φαίνεται καλή ιδέα να της ζητήσω συγγνώμη και πες πως το έκανα μετά τη κάνουμε?
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login