Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Πάντα αλλάζει ριζικά μια γλώσσα προγραμματισμού τη στιγμή ακριβώς που θα σιγουρευτείς ότι την έμαθες καλά.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Η καλυτερη χωρα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #115274 από Αντωνης Ανταν στις 02 Ιανουαρίου 2013, 8:04πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
παιδια αν μπορουσατε να πατε σε αλλη χωρα να ζησετε ποια θα ηταν η καλυτερη και γιατι ???
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #115278 από pantelis20 στις 02 Ιανουαρίου 2013, 9:16πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στην Ελλάδα, αν δεν ήταν όπως είναι σήμερα.

Αυστραλία ή Αγγλία. Κυρίως γιατί ξέρουμε ήδη την γλώσσα οι περισσότεροι. Αγγλία γιατί γενικά είναι από τις πιο ανοικτές σε Έλληνες τόσο για σπουδές όσο και για δουλειά και μου αρέσει και η ιδιοσυγκρασία των Άγγλων.

Αυστραλία λόγω των πάρα πολλών Ελλήνων, της επίσημης αγγλικής και των τεράστιων ακόμα εκτάσεων φύσης
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115281 από Αντωνης Ανταν στις 02 Ιανουαρίου 2013, 11:38πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
δν διαφωνο μαζι σου ! οντως .. εχω ακουσει πως οι ιταλοι δν μας θελουν τοσο .. καλα λογια ειχα ακουσει για φιλανδια ολανδια και ηπα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115288 από Gray στις 02 Ιανουαρίου 2013, 4:51μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
στην Ελλαδα , την αρχαια! οχι αυτη τη τσοντα τωρα .

Λοιπον , Απο ευρωπη : Αγγλικα και Ολλανδια , λογω των ανθρωπων , που ξερουν τι σημαινει "πνευματικη καλλιεργια" και ο ρατσισμος , ειναι μιδαμινος , ειναι "ανθρωποι" χωρις κλειστα μυαλα , ξερουν τι τους γινεται , και δεν ειναι 500 χρονια πισω . τα συστηματα τους ειναι τελεια σε αντιθεση με το μπουρδελο τωρα , οι ανθρωποι πολυ πιο ευστροφοι , με αντιληψη , οχι προ χριστου . Και αξιοποιηση εργαζομενων.

Αμερικη , Καναδα , Αυστραλια ^ για τους παραπανω λογους


ειμαι ανθρωπος , που αγαπαει τους ανθρωπους με πνευματικο επιπεδο , και στην Ελλαδα , της χρυσης αυγης ! Δεν το βλεπω (οχι οτι πριν υπηρχε , μια ζωη χαζοι , αμορφωτοι , ουγκ , που νομιζουν οτι για ολα φταινε οι μουσουλμανοι , οι πακιστανοι , οι αλβανοι , οι μαυροι , οι ομοφυλοφιλοι , και που νομιζουν πως ειναι ανωτεροι , Σκατα ! δεν θελω να κατσω σε μια τετοια χωρα . Αντιθετως (χωρις να εννοω οτι στις παραπανς χωρες δεν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι , σαφως και υπαρχουν , αλλα οχι οσο εδω ) στις αλλες χωρες δεν γινεται αυτο τοσο πολυ.


Και το προσωπικο μου "Αλλα" , Ναι η ελλαδα εχει μια κουλτουρα , μοναδικη , ο τροπος που ο ελληνας διακσκεδαζει ειναι μοναδικος , και σιγουρα δεν υπαρχει αλλου , τα μερη εδω ειναι μαγικα , αλλα δεν ειναι αρκετο αυτο για καποιον να κατσει εδω ...

Αν ρωτησεις καποιον γιατι θελει να κατσει εδω , θα σου πει " εε.. εεε.. εγω ειμαι ελληνας , και αγαπαω την πατριδα μου ! (γιαυτο ψηφιζω αυτα τα χαλια) και δεν ειμαι προδοτης (γιαυτο ψηφιζω χρυση αυγη) καιιι... εεε.. οσοι φευγουν ειναι προδοτες *ουγκ ουγκ* .. και δεν τα παραταω ... Bitch Please ..

σε μια χωρα που δεν αξιοποιουν τιποτα απολυτως , σαν να σου λενε "φυγε" .. Και το μονο που να σε κραταει να ειναι η "Κουλτουρα "που τοσο αγαπας , Sorry αλλα εγω πρεπει καπως να ζησω , και η δουλεια μου δεν αξιοποιειται εδω με τιποτα . πρεπει να παω καπου που το κανουν αυτο ...

Επισης , δεν μπορω να κατσω σε μια χωρα που θα φοβαμαι να μαυρισω το Καλοκαιρι ! που θα φιλαω τον "φιλο" μου (αγορι) και θα νομιζουν πως ειμαι γκαι και θα με σκοτωνουν , που θα εχω φιλους που δεν ειναι απο εδω και θα με κινιγουν μαζι τους ..

Ουυυ ρε... Ου... Εγω αγαπαω την ΕΛΛΑΔΑ , οχι την "Ελλαδιτσα" του σημερα ... ολοι οι αρχαια "μας" μουτζονουνε ρειιιι....

...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115293 από KwnstantinosS στις 02 Ιανουαρίου 2013, 7:03μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Στις ΗΠΑ γιατι ξερουμε την γλωσσα και γενικοτερα εκει σ ανοιγονται πολλοι δρομοι,ας πουμε στην αγγλια δεν μπορουμε να ζησουμε ευκολα γιατι βρεχει συνεχεια και δεν εχουν πολυ καλη νυχτερινη ζωη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115298 από aglina στις 02 Ιανουαρίου 2013, 8:16μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Grey δεν καταλαβα τους λογους που ψηφιζεις χρηση αυγη. Μα απο οσω ξερω η χρηση αυγη πιστευει οτι για ολα φτενε οι αλοδποι ,μουσουλμανοι... (ολα αυτα που γραφεις παραπανω κ συγγικριμενα επιβαλουν την γνωμη τους σε αυτους με πολυ βιαιους τροπους. Μπορει να κανω κ λαθος γιατι δεν πολυ ασχολουμε με τα πολιτικα.

Τωρα στο θεμα μας πριν λιγο ακουγα στις ειδισεις οτι στις ξενες χωρες οι ελινης δεν εχουν τοσο καλη αντιμετοπιση οπως ακουμε. Ενας ελεγε οτι δουλεβε ανασφαλιστος 15 ωρες για 750ευρο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115300 από Gray στις 02 Ιανουαρίου 2013, 9:13μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
ξανα διαβασε τι εγραψα , εγω και η χρυση αυγη ? No Way .... απλα ανεφερα τι θα ελεγε ο ελληναρας... ξανα δες το ποστ μ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115303 από aglina στις 02 Ιανουαρίου 2013, 10:03μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Συγγνωμη τοτε. Το διαβασα πολλες φορες αλλα επειδη δεν πολυ καταλαβα εγραψα το post. Συγγνωμη κ παλι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115546 από Αντωνης Ανταν στις 05 Ιανουαρίου 2013, 5:47πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
παιδια ευχαριστω ολους αλλα πηγε προς τα πολιτικα η κουβεντα και δν ηθελα αυτο χαχα αλλα ενταξει οτι θελετε γραφεται δν υπαρχει προβλημα . η αγγλια και η ολανδια λεει ο φιλος gray καλη ιδεα μπορεις να μου το αναλυσεις λιγο παραπανω . η αγγλια ακουσα γιατι εχει πολλες δουλειες αλλα οπως ειπε και το παλικαρι kostantinoss ειναι διαοφρετικα εκει απο αποψη καιρου και ζωης που δν με νοιαζει τοσο βεβαια .   εχω ακουσει καλα λογια και για φιλανδια αλλα ολανδια και αγγλια μαρεσει γιαυτο σε ρωταω περισοτερες λεπτομεριες . αμερικη ειναι μακρυα και αυστραλια και καναδας δεν ειναι δυσκολο να πας χωρις να χεις κανενα γνωστο και συγγενη ?? σιγουρα δν θα παω μονος μου αλλα με καποιον η καποια φιλο φιλη αλλα για πες μου κιαλλα και για τα μακρινα μερη και για την ολανδια και αγγλια ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115560 από Gray στις 05 Ιανουαρίου 2013, 1:18μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
ειναι γενικοτερα χωρες του πνευματος , ετσι ονομαζω εγω την Αγγλικα . Θα βρεις πολιτισμενουν ανθρωπους , που δεν θα σε σκουντανε για να σου παρουν την θεση , δεν θα σε βριζουν στο δρομο επειδη πατησες το φρενο λιγο παραπανω , και γενικοτερα υπαρχει λιγοτερο αγχος , και καλυτερη ψυχολογικα ζωη , πιο ηρεμη . Οπως ηδη ειπαμε δουλειες μπορεις να βρεις ευκολα , υπαρχουν ωραια μερη να δεις ( στην ολλανδια που ειναι γεματη με μικρες λιμνες , πρασινο ) δεν υπαρχει ιχνος σκουπιδιου κατω . Υπαρχει γενικα ενα "καλο" επιπεδο ζωης .

Οσο για το εξωτερικο , Αμερικη , Καναδα και Αυστραλια υπαρχουν πολλοι ελληνεσ , αυτο ειναι το + τους , και φυσικα δεν μπορω να πω κατι ειδικο για αυτες τις χωρες γιατι ζουνε πολλα εκατομμυρια ανθρωποι ! οπωτε υπαρχουν ολων των ειδων . Θα υπαρχουν πολεις καλες και κακες (αμερικη / καναδα ) , Τα λεφτα ειναι "πολλα" αλλα και τα εξωδα επισης . Γενικα ενα παραδειγμα η δουλεια που θελω να κανω εγω στην αμερικη/καναδα / Γενικα εξωτερικο , εχει ως χαμιλο μισθο " 30.000 / χρονο , και μεγαλυτερο ως 80.000 / χρονο ) <= με πιο πολλες σπουδες και προυπηρεσια .. Ενω στην ελλαδα ,το πολυ 12.000 !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login