Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει παλάτια στην άμμο. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Η καλυτερη χωρα

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #115714 από Sotirakis στις 07 Ιανουαρίου 2013, 1:14πμ

Sotirakis

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2011
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Εγω φιλε μου θα σου προτεινα να πας σε καποια Σκανδιναβικη χωρα οπως ειναι η Σουηδια. Οι ανθρωποι εχουν καλυτερο συστημα(εκπαιδευσης,υγειας κλπ) και γενικα ειναι σε ταξη. Επισης δεν υπαρχει τοση μεγαλη ανεργια οπως εδω. Αμα ειχα λεφτα και ημουν λιγο μεγαλητερος σε ηλικια εκει θα πηγαινα με τα χιλια. Αλλα υπομονη... :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115725 από Αντωνης Ανταν στις 07 Ιανουαρίου 2013, 6:50πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
δηλαδη βγαζουν 2 χιλιαρικα το μηνα? πολλα λεφτα . αλλα θα εχουν πολλα εξοδα οπως ειπες . πανω στην μαγειρικη με ενδιεφερε εμενα πιο πολυ αλλα σε στυλ βοηθος μιας και ειμαι νεος πολυ , αλλα μακρυνες χωρες πολυ ενω ολανδια λονδινο φαινεται πιο κοντα . για την ιταλια παλι δν εχω ακουσει καλα λογια πολυ ρατσισμος ε ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115726 από Αντωνης Ανταν στις 07 Ιανουαρίου 2013, 6:57πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
καλη ιδεα φιλε θα το ψαξω κιαλλο να δω τι παιζει εκει με δουλειες υγεια ρατσισμο ποσο ευκολα βρισκεις δουλεια και μενεις εκει στην χωρα .. εσυ εχεις παει ? ειναι ευρωπη εκει ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116042 από δημητρης1997 στις 11 Ιανουαρίου 2013, 9:46μμ

δημητρης1997

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2010
μηνύματα: 124 αποδεκτές 0
Εγω δεν θα εφευγα θα εμενα εδω μεχρι να γινει η Ελλαδα χωρα οποιο και αν ειναι το τιμημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116054 από Αντωνης Ανταν στις 12 Ιανουαρίου 2013, 1:16πμ

Αντωνης Ανταν

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
εσυ αγαπας κατι που δν σου προσφερει τιποτα τοτε χαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116195 από giannisefoa στις 14 Ιανουαρίου 2013, 3:27πμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Σαφώς και η πρώτη επιλογή είναι Ελλάδα καθαρά και μόνο λόγω συνήθειας...Από κει και πέρα πολύ καλή είναι η Αυστρία και η Γερμανία γιατί έχουν υποδομές και οι συνθήκες ζωής είναι πιο ανθρώπινες.Από την άλλη δεν θα έλεγα όχι(αν μπορούσα να αντιμετωπίσω τον καιρό) στις Σκανδιναβικές χώρες λόγω της πρόνοιας που έχουν.Νομίζω πως αυτές είναι οι καλύτερες από καθαρά ωφελιμιστική άποψη.Από συναισθηματική σίγουρα σε κάποια χώρα του Νότου που έχει θάλασσα,ζέστη και θυμίζει την Ελλάδα...Αλλά πάντα εντός Ευρώπης.Εκτός Ευρώπης ίσως στον Καναδά για τους ίδιους λόγους περίπου με τις Σκανδιναβικές και την Γερμανία,Αυστρία...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login