Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
O έρωτας παίρνει τα μυαλά εκείνων που έχουν και βάζει μυαλό σ' εκείνους που δεν έχουν. (Ντιντερό)
Σάββατο, 15 Ιουνίου

Λέτε να με θέλει????

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #66333 από angeloszer21 στις 17 Σεπτεμβρίου 2010, 12:23μμ

angeloszer21

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Φίλε μου...μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση οταν πήγαινα κι εγώ σχολείο,τα πράγματα στο σχολείο είναι απλά και όταν λές πως σε κοιτάει και σου κάνει κοπλιμέντο για τα μάτια σου είναι πολυ πιο απλά απ'ότι τα περιμένεις. Αρκεί κι εσύ απο την μερια σου να το χειρηστείς σωστά γιατι κακά τα ψέματα έχει χαλάσει ο τρόπος επικοινωνίας μεταξύ των 2 φύλων. Θα αρχίσεις σιγά σιγά να ανταποδίδεις κοπλιμέντα με ωραίο τρόπο, αργότερα θα αρχίσεις να ενδιαφέρεσαι γι'αυτην δηλαδή να μάθεις κάποια πράγματα που της αρέσει σα ασχολείται , σιγά σιγά με την επαφή έρχετε και το κινητό στην μέση,αλλά εδώ θέλεις προσοχή...μην αρχίσεις την τρομερή οικειότητα και ξενερώσει γιατι θα έχει την σίγουρη δικαιολογία (σε βλέπω σαν Φίλο). Όποτε παίρνεις και το κινητό της και προτείνεις κάποια έξοδο. και απο κει και πέρα κουβέντα στην κουβέντα θα έρθει απο μόνο του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66345 από Ronim στις 17 Σεπτεμβρίου 2010, 6:18μμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Έγραψε:(allstar@17 Σεπτεμβρίου 2010)
Κάνε κάτι αύριο,γιατί με το σκέτο ευχαριστώ θα νομίζει ότι τη γείωσες..

πάλι με κοιτούσε,από την ώρα που είμασταν στην αυλή μέχρι που έφυγα.Ήθελα να την κάνω ματιά για να αρχίσει κάτι να γίνετε.


Εγώ βασικά θέλω να φασοθούμε γιατί απο σχέση αυτή μένει σε χοριό,οπότε έρχετε με λεοφωρείο,οπότε δεν θα μπορούμε να βγούμε έξω μαζί.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66350 από angeloszer στις 17 Σεπτεμβρίου 2010, 9:18μμ

angeloszer

μέλος από: 15/9/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ωραία τότε επείδη όπως λες κι εσύ δεν σε παίρνει γιατι είναι απο χωριό και δεν μπορείς να την βλέπεις εκτός, κάνε το εξής:
Ζήτησέ της σε ένα διάλειμα να μιλήσετε (δεν πιστεύω να σου πεί οχι) και πήγαινέ την κάπου να είστε οι 2 σας. Όσο θα είστε οι δυό σας πές της...δεν πιστεύω να έχω καταλάβει λάθος αλλα και πάλι πιστεύω πως μια προσπάθεια την αξίζω (η πες κάτι παρόμοιο δικό σου), λογίκα θα σε ρωτήσει τι εννοείς και θα της πείς εσύ πως είσαι ερωτευμένος μαζί της ή οτι σε έχει τρελάνει η κάτι σχετικό. Και εάν δείς τα πράγματα να πηγαίνουν καλά τότε κάνε κίνηση να την φιλίσεις...πιστεύω πως έτσι κάτι μπορείς να πετύχεις.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Να είστε οι 2 σας χώρις να υπάρχει κανείς έτσι ώστε εάν κάνεις κίνηση να την φιλίσεις να μην κολήσει...και δεύτερον πριν κάνεις αυτό προσπάθησε να ψαρέψεις όσο πιο πολυ μπορείς με τον τρόπο σου για να κάνεις κίνηση πιο άνετα.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66362 από Ronim στις 18 Σεπτεμβρίου 2010, 11:00πμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Έγραψε:(angeloszer@17 Σεπτεμβρίου 2010)
Ωραία τότε επείδη όπως λες κι εσύ δεν σε παίρνει γιατι είναι απο χωριό και δεν μπορείς να την βλέπεις εκτός, κάνε το εξής:
Ζήτησέ της σε ένα διάλειμα να μιλήσετε (δεν πιστεύω να σου πεί οχι) και πήγαινέ την κάπου να είστε οι 2 σας. Όσο θα είστε οι δυό σας πές της...δεν πιστεύω να έχω καταλάβει λάθος αλλα και πάλι πιστεύω πως μια προσπάθεια την αξίζω (η πες κάτι παρόμοιο δικό σου), λογίκα θα σε ρωτήσει τι εννοείς και θα της πείς εσύ πως είσαι ερωτευμένος μαζί της ή οτι σε έχει τρελάνει η κάτι σχετικό. Και εάν δείς τα πράγματα να πηγαίνουν καλά τότε κάνε κίνηση να την φιλίσεις...πιστεύω πως έτσι κάτι μπορείς να πετύχεις.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Να είστε οι 2 σας χώρις να υπάρχει κανείς έτσι ώστε εάν κάνεις κίνηση να την φιλίσεις να μην κολήσει...και δεύτερον πριν κάνεις αυτό προσπάθησε να ψαρέψεις όσο πιο πολυ μπορείς με τον τρόπο σου για να κάνεις κίνηση πιο άνετα.



σε περίπτωση που πάνε κατα διαόλου,τι να κάνω?
έτσι για να έχω και εναλλακτική λύση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66367 από angeloszer στις 18 Σεπτεμβρίου 2010, 12:55μμ

angeloszer

μέλος από: 15/9/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σε περίπτωση που πάνε κατα διαόλου το παίζεις άνετος...της λές συγνώμη ίσως κατάλαβα κάτι εγώ λάθος για να πάρεις και το πάνω χέρι και μετα παίζουν δύο εκδοχές... ή συνεχίζεις και βρίσκεις κάτι άλλο ή θα την κάνεις να αναρωτηθεί τι συνέβει και θα την βάλεις σε σκέψεις και έτσι αν δεν ενδιαφερόταν μπορεί να την κάνεις να ενδιαφερθεί κιόλας...αλλά πάνω απ'όλα εσύ δεν θα της δώσεις να καταλάβει σε καμία περίπτωση ότι σε πείραξε που δεν έγινε κάτι και πάνω απ'όλα μην αρχίσεις να αδιαφορείς γι'αυτη...δηλαδή μην το παίζεις πληγωμένος και δεν της μιλάς...θα συνεχίζεις σαν να μην έγινε ποτέ μεταξύ σας αυτη η κουβέντα και αυτη η υποτιθέμενη αποτυχία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66471 από Ronim στις 20 Σεπτεμβρίου 2010, 7:56μμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
μάγκες οκ μέσω του ξανέρφου της την γνώρισα αλλά μετά δεν έδινε και πολλή σημασία (λόγω ότι ήταν και άλλα παιδιά και δεν είμασταν μόνοι μας?).όταν τελειώσαμε το σχολείο άρχισα να την ρωτάω διάφορα πράγματα (τι μουσική ακούς και αν έχει facebook)μου είπε ότι έχει αλλά στο όνομα έχει και ένα ανδρικό όνομα.


Τώρα να συνεχίσω να την ρωτάω εγώ ή να την αφήσω να περιμένω να κάνει αυτή την επόμενη κίνηση?γτ άμα δεν την κάνει δεν θέλω και να ξεκόψω από το κορίτσι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66472 από Ronim στις 20 Σεπτεμβρίου 2010, 8:46μμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
να προσθέσω ότι για το facebook έψαξα και στον ξάδερφο της και με όλα τα πιθανά ονόματα και με το όνομα που μου έδωσε και δεν βρήκα τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #66477 από angeloszer στις 21 Σεπτεμβρίου 2010, 12:05πμ

angeloszer

μέλος από: 15/9/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν άκου...
Κατά την γνώμη μου υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις να κάνει η κόπελα κίνηση...κινήσεις θα πρέπει να κάνεις εσύ αλλά όχι σε σημείο που να την κάνεις να θέλει να σε αποφύγει. Τι εννοώ. Όποτε την βλέπεις θα την χαιρετάς και όποτε τυχαίνει να είστε μαζί θα βρίσκεις ένα θέμα για συζήτηση που να τελειώνει σχετικά γρήγορα...και μετά απλά θα περιμένεις να βρεί κατι αυτή να σε ρωτήσει. Αυτό που θέλω να σου δώσω να καταλάβεις είναι πως ούτε με τα μούτρα να πέσεις αλλά ούτε να αδιαφορείς και τελείως. Δεν ξέρω κατα πόσο συμφωνείς με την άποψή μου..και εσύ που είσαι απο κοντά τα βλέπεις διαφορετικά...αλλά πιστεύω πως συνήθως έτσι γίνετε. Δηλαδή να της δείξεις οτι ενδιαφέρεσαι κατα κάποιο τρόπο αλλά εαν δεν γίνει και κάτι μεταξύ σας δεν θα σκάσεις κιολας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66591 από Ronim στις 25 Σεπτεμβρίου 2010, 8:49πμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
επειδή με θέλει η φίλη της δεν μπορούμε να είμαστε μαζί και λέει ότι τα έχει με ένα αγόρι το οποίο του μιλάει απο το κινητό μισή ώρα και εγώ την μιλάω 3.

ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login