Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πίστευα πως όλοι πρέπει να πληρώνουμε τους φόρους μας με χαμόγελο. Tο προσπάθησα αλλά εκείνοι επέμεναν να θέλουν μετρητά.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Είμαι permanently banned

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #39788 από O_ERASTHS_SOY στις 30 Μαΐου 2007, 4:59μμ

O_ERASTHS_SOY

μέλος από: 30/5/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
ΕΙΜΑΙ PERMANENTLY BANNED ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ CΗΑΤ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 9 PLEASE HELP!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39792 από Katerina στις 30 Μαΐου 2007, 6:15μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Λοιπόν σκούρα τα πράγματα αλλά θα βρούμε λύση...Άρχικα αλλαξε την ip σου...είναι το πιο εύκολο και απλό που μπορείς να κάνεις ...α κ όταν σε βάλει να μπεις μ άλλο nickname ...Ε αν και πάλι δεν καταφέρεις να μπεις πήγαινε σε ενα κ net & κάνε τη δουλειά σου αφού θες τοοόσο πολύ να μπεις...Α και κάτι τελευταίο μην κάνεις βλακείες οταν μπαίνεις στο chat, γιατί για να πάρεις ban κάποια βλακεία θα 'κανες...Αυτά από μένα!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39799 από O_ERASTHS_SOY στις 31 Μαΐου 2007, 9:19πμ

O_ERASTHS_SOY

μέλος από: 30/5/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
κατερινα δεν ξερω τι ειναι η ip. Πως την αλλαζω
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39800 από Dalia_maria στις 31 Μαΐου 2007, 9:27πμ

Dalia_maria

Εικονίδιο
μέλος από: 31/5/2007
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
κοίτα να δείς και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχώ απο εχτές το βράδυ !!
Μάλλον κάποιος δεν είχε τα κέφια του και την πληρώσαμε εμείς.Αν βρώ λύση θα σου πώ.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39801 από O_ERASTHS_SOY στις 31 Μαΐου 2007, 9:54πμ

O_ERASTHS_SOY

μέλος από: 30/5/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Δεν μπορω να αλλαξς την ip μου γιατι ειμαι σε δικτυο και αν το κανω δεν μπορω να μπω στο internet.Αλλοσ τροπος δεν υπαρχει?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39802 από Katerina στις 31 Μαΐου 2007, 11:51πμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Sorry κιόλας αλλά επειδή δεν είμαι κ ο πιο σχετικός άνθρωπος...τι πάει να πεί να πει ότι είσαι σε δικτύο κ ότι αν το κάνεις δεν μπορείς να ξαναμπείς...Λοίπον αποσυνδέσου απο το internet βγάλε το modem από την μπρίζα και ξαναμπές...Αλλά για να λες ότι δεν θα μπαίνεις μετά κάτι θα ξέρεις οπότε πάτα Έναρξη , Εκτέλεση πληκτρολόγησε cmd πάτα ok κ μετά iprenew ή renewip(δεν είμαι σίγουρη)...προσπάθησε το κ αυτό, ελπίζω να σε βοήθησα και να καταφέρεις να μπεις...Α και κατι ακόμα πού έφαγες το ban?σε ποιο καναλι?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39804 από Nepton στις 31 Μαΐου 2007, 12:20μμ

Nepton

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καταρχην Καλησπερα.

Αγαπητε φιλε,

Εισαι ενας απο τους πολλους που εχουν το ιδιο προβλημα.
Πολλες φορες τιν πληρωνετε και ατομα που δεν φταιτε σε κατι.
Παρ'ολα αυτα, αυτα θα υπαρχουν.
Εαν εχεις Static IP (πχ erasths.static.otenet.gr) τοτε δεν μπορεις παρα να περιμενεις να γινει Remove to akill or Ban. (Απογορευση εισοδου στο δυκτιο/στο καναλι).
Εαν εχεις dynamic IP η κλλασικη δηλαδη (athdsla.398338.otenet.gr KLP)και φυσικα ΔΕΝ φταις και ΔΕΝ εκανες τιποτα, τοτε μπορεις μεσω των ρυθμισεων του μοντεμ σου να κανεις επαννεκινηση, Η' να κλεισεις και να Ξανα ανοιξεις το μοντεμ σου. (ΟΝ/ΟFF).
Με αυτο τον τροπο, αλλαζει το νουμερο τις IP σου και μπορεις να μπεις. Αν παλι δεν μπορεις, δοκιμασε να αλλαξεις το ident σου. (ftougr@athadsl.93938.otenet.gr) <-- Οπου ftougr το ident.
Ελπιζω να Βοηθησα. :-)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39805 από O_ERASTHS_SOY στις 31 Μαΐου 2007, 12:34μμ

O_ERASTHS_SOY

μέλος από: 30/5/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
me ekana ban απο to #ftou to ip μου ειναι 192,168,0,21 δεν ξερω κατι αλλο. επισης επειδη ειμαι στην δουλεια αν το αλλαξω δεν μπορω να σθνδεθω με τον server της δοθλειας και ετσι δεν μπαινω internet. επισης δεν ξερω και πολλα απο internet
προφίλάλλα...
2
Μήνυμα #39806 από Nepton στις 31 Μαΐου 2007, 12:42μμ

Nepton

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ο μονος τροπος να Ξαναμπεις ειναι, να περιμενεις ΟΤΑΝ γινει remove to Akill. Η να κλεισεις και να Ξανακλεισεις το μοντεμ (Αν εχεις dynamic IP).
Τα περι καλωδιων κτλ ΔΕΝ ισχυουν.
Και γνωμη μου ειναι παιδια, οσοι δεν γνωριζετε μην δινετε λαθος απαντησεις. :)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39807 από O_ERASTHS_SOY στις 31 Μαΐου 2007, 12:47μμ

O_ERASTHS_SOY

μέλος από: 30/5/2007
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
to remove to akill ποτε γινεται? αν περναει απο το χερι σας καντε το ρε παιδια να μπουμε
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login