Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Di Caprio όμορφος.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Πρόβλημα με τους γείτονες..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129496 από άσχετος στις 13 Αυγούστου 2014, 11:15πμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Οι ώρες κοινής ησυχίας το καλοκαίρι είναι από 15:00 μέχρι 17:30 και από 23:00 μέχρι 7:00..
Οι γείτονες μου είναι τόσο ζώα που θέλω να πάω δίπλα και να τους αρχίσω στις μπουνιές..Είναι παράδειγμα 18:30 βάζω μουσική(μην φανταστείτε από το λάπτοπ και είναι από 50% μέχρι 70% πως τους πειράζει δεν ξέρω), ή βγαίνει η αδερφή μου έξω και παίζει μπάσκετ και βγαίνουν τα μαλ@κισμένα τα παιδιά του γείτονα και αρχίζουν και λένε σταματήστε κοιμούνται οι γονείς μου..Μέχρι στιγμής έχω μείνει ψύχραιμος γιατί όταν βάζουν αυτοί μουσική σαν τους γύφτους φουλ μουσική 23:30 και 24:00 εγώ κοιμάμαι γιατί έχω προπονήσεις νωρίς πρωί..
Θα κρατήσω ψυχραιμία γιατί αν πάω και τους σπάσω τα μούτρα μετά ποιος ακούει τους γονείς μου..
Είναι λογική λύση να καλέσω αστυνομία;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129497 από Darkwin στις 13 Αυγούστου 2014, 11:24πμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Να τους γράψεις εκεί που ξέρεις. Οι ώρες κοινής ησυχίας είναι συγκεκριμένες, όποτε στις άλλες ώρες μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις. Δεν πα να βάλεις Dubstep με το σπίτι να τρέμει ολόκληρο απο το μπάσο, στα τέτοια σου, αφφού δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας, κάνεις ότι θέλεις. Και με την αδελφή σου, όταν ξαναβγούν τα μαλακισμένα, να πας να τους μιλήσεις και να τους εξηγήσεις. Καλά κάνεις που κρατάς την ψυχραιμία σου, δεν χρείαζεται αστυνομία ακόμη. Μίλα με τους γονείς σου για να ακούσεις ποια είναι η γνώμη τους και μετά πράξε αναλόγως. Αν δεις ότι τα πραγμάτα ξεπερνάνε τα όρια, και βάζουν μουσικες τα βραδυα σε όριο που δεν μπορεί να κοιμηθεί άνθρωπος εκεί κοντά, ε τότε ναι, χρειάζεται μια αστυνομία εκει για να βάλουν μυαλό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129498 από άσχετος στις 13 Αυγούστου 2014, 12:21μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Δεν ξέρω πως κρατιούνται ακόμα οι δικοί μου...Τους έχουμε κάνει χίλιες παρατηρήσεις,όχι μόνο εμείς αλλά και άλλοι γείτονες(απλά εμείς μένουμε πιο κοντά) και δεν καταλαβαίνουν από λόγια..Δεν τους δίνουν άλλο σημασία οι δικοί μου..Και κάθε φορά που τα παίρνω και πάω να τους φωνάξω,αρχίζουν οι δικοί μου να λένε "κάνε υπομονή,δεν καταλαβαίνουν από λόγια κλπ κλπ"..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129499 από eirini_g17 στις 13 Αυγούστου 2014, 12:23μμ

eirini_g17

Εικονίδιο
μέλος από: 12/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Μη μασάς ρε, γραψτους. Στη τελική αν κάνουν και αυτοί το ίδιοι με τη μουσική βάλε και εσύ τα ηχεία στο φουλ με τη μουσική που γουσταρεις ο ιδιος. Δεν θα σου κανουν κουμαντο στο σπιτι σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login